تاکید وزیر کشور بر همکاری دستگاه ها با وزارت راه در طرح «جهش ملی مسکن» / پیگیری جدی مشکل اسناد قولنامه


تاکید وزیر کشور بر همکاری استان ها با وزارت راه در برنامه "جهش مسکن ملی"پیگیری جدی مشکل اسناد قولنامه

وزیر کشور با اشاره به اینکه همه ظرفیت های دستگاه ها و وزارت کشور در خدمت طرح «جهش ملی مسکن» است، گفت: جدی باشید.


به گزارش ایلنا، احمد وحیدی در جلسه شورای دولتی عمران کشور درباره طرح جهش ملی مسکن گفت: این طرح بر عهده وزارت راه است اما این مسئولیت فراگیر در حیطه وظایف آن وزارتخانه نیست. تنها؛ بلکه مسئولیت همه است، یعنی همه وزارتخانه ها به ویژه استان ها استاندار هستند و بر عهده همه است. پس فقط ذکر مشکلات کافی نیست. در مسیر کار باید دست به دست هم دهیم و مشکلات را حل کنیم.


وی افزود: دلیلی ندارد که این مهم اتفاق نیفتد. یکی از کارکردهای این طرح فعال سازی مسکن است که به نوبه خود تولید ما را فعال می کند. دوستان در استانها توان مورد نیاز خود را اعلام کنند. در واقع برای حل مشکلات باید مطالبات عملیاتی داشته باشیم.


وزیر کشور ادامه داد: در حوزه آبرسانی باید از وزیر نیرو اختیاراتی بگیریم. البته باید ظرفیت سازی انجام شود اما در نهایت باید بیان کنیم که چه چیزی می خواهیم این طرح را به خوبی و به موقع اجرا کنیم.


وحیدی با تاکید بر اینکه در طرح جهش مسکن مواردی از جمله تامین مدارس، کلانتری، مساجد و… در نظر گرفته شده است، افزود: در این طرح به این موارد پرداخته شده است که در طرح های قبلی وجود نداشت و مشکلاتی را ایجاد کرد. در مورد بافت های فرسوده نیز به خوبی می دانیم که بسیاری از معضلات اجتماعی ناشی از بافت های فرسوده است. بنابراین اگر در طرح جهش مسکن به این موضوع نگاه کنیم در واقع دو مشکل را همزمان حل کرده ایم. موضوع اسناد منشور نیز باید در دستور کار قرار گیرد و در سایه توافق شفاهی با دیوان عدالت اداری به طور جدی به آن رسیدگی شود.


وی تاکید کرد: تمام ظرفیت های استانداری و وزارت کشور در خدمت طرح «جهش ملی مسکن» است و همه فرمانداران، معاونین فرمانداری و سازمان دولت های محلی و دهیاری ها در وزارت راه و شهر هستند. توسعه برای تکمیل طرح.


انتهای پست/