تاکید بر لزوم انعکاس فعالیت های هلال احمر ایران در سطح بین المللی


تاکید بر لزوم انعکاس فعالیت های هلال احمر ایران در سطح بین المللی

رئیس جمعیت هلال احمر ایران و نماینده دائم جمهوری اسلامی در مقر سازمان ملل متحد در ژنو بر لزوم ارتباط، همکاری و هماهنگی بیشتر برای انعکاس فعالیت ها و برنامه های جامعه جهانی تاکید کردند.


به گزارش ایلنا، پیر خوزه کولیوند که به همراه هیئتی برای شرکت در مجمع عمومی و شورای جهانی صلیب سرخ و هلال احمر به ژنو سفر کرده بود به همراه اسماعیل بقایی هامانه سفیر و نماینده دائم این شهر وارد این شهر شد. نشست جمهوری اسلامی ایران در مقر اروپا. سازمان ملل متحد در ژنو تشکیل جلسه داد.


اطلاعات عمومی جمعیت هلال احمر نشان می دهد که موضوعات و موضوعات مشترک بشردوستانه، تغییرات اقلیمی به ویژه پدیده گرد و غبار، مهاجرت و آوارگان، نشست های زیست محیطی در سال 2022، موضوع تحریم ها، بمباران شیمیایی سرداش و همکاری طولانی مدت با اسلام آباد. جمهوری کمیته صلیب سرخ و فدراسیون بین المللی از مهمترین موضوعات مورد بحث در این نشست بودند.


در این دیدار همچنین در خصوص ترویج حقوق بین‌الملل بشردوستانه و آموزش نیروهای مسلح در داخل کشور و نقش مهم کمیته ملی بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران در این زمینه بحث و تبادل نظر شد.


در پایان کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان ملل متحد در اروپا خواستار ارتباط، همکاری و هماهنگی بیشتر برای انعکاس فعالیت ها و برنامه های جامعه جهانی شد. سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژنو و همکارانش نیز به عضویت افتخاری جمعیت هلال احمر درآمدند.


انتهای پیام/