تاثیر فیلمسازی بر اشتغال و رونق اقتصادی / سه گانه زیرساخت، تولید و مخاطب نیازمند تعهد عمومی است


تأثیر فیلمسازی بر تولید اشتغال و رونق اقتصادی / سه گانه

رئیس سازمان سینمایی در دیدار با استاندار کرمانشاه درباره تاثیر فیلمسازی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی صحبت کرد.


به گزارش ایلنا، محمد خزاعی در ادامه سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه، با بهمن امیری مقدم استاندار این استان دیدار و گفتگو کرد.


وی در این نشست با اشاره به چالش های کلیدی زیرساخت ها، آموزش و پرورش و فیلمسازی در استان گفت: مشکلات تقویت ظرفیت سینما اعم از زیرساختی، تولیدی و مخاطبان استانی وجود دارد و طبیعی است که بنده و همکارانم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. مشکل را حل کند


وی ادامه داد: کرمانشاه با وجود محدود بودن سالن های سینما رتبه نهم کشور را از نظر جذب مخاطب دارد و این رقم نشان از علاقه مندی جمعیت استان به سینما دارد.


به گفته وی، طبق آمار، سینما تنها 10 تا 12 درصد جمعیت دارد که حداقل هشت درصد مخاطبان ثابت سینما هستند که در مقایسه با جمعیت 84 میلیونی و رونق تولید فیلم. و نیروی کار تحصیلکرده این آمار قابل توجه است با کشوری مثل ترکیه قابل مقایسه نیست.


وی گفت: از این رو یکی از مشکلات اصلی سینما را می توان کمبود بیننده دانست و باید توجه داشت که تجهیز سینماها می تواند به جذب بیننده کمک کند.


رئیس سازمان سینمایی افزود: احیای سینماها می تواند چهار تا پنج درصد بیننده را افزایش دهد، در ترکیه با جمعیت 80 میلیونی 3000 سینما و در ایران با جمعیت 80 میلیونی 600 سینما وجود دارد.


خزاعی خاطرنشان کرد: محدوده استانداردهای بین المللی نیازمند یک سینما به ازای هر 10 هزار شهروند است. حال اگر سینماهای بالای 50 هزار نفر را ملاک سینماها بدانیم، در 225 شهر با چنین جمعیتی سینما وجود ندارد.


وی گفت: استان کرمانشاه نهمین استان کشور از نظر جذب بیننده است و این نشان دهنده علاقه کرمانشاهی ها به تماشای سینما است.


خزایی گفت: با ساخت هر فیلم تعداد زیادی از مردم درگیر اشتغال هستند و حتی حداقل 10 خانواده درگیر ساخت یک فیلم کوتاه هستند و با افزایش تولید، اشتغال افزایش می یابد و رونق اقتصادی بیشتر می شود.


معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: سینمای ایران باید به سه گانه زیرساخت، تولید و مخاطب بیندیشد و در این سه حوزه نیازمند راهکارهای تحول هستیم.


به گفته وی، تا زمانی که با چالش های پیش پا افتاده مواجه هستیم و ایده اساسی برای توسعه زیرساخت ها به ویژه در استان های کن نداریم، همچنین برای حرکت محتوا و حرکت تولید محتوا، ساختارها و افق ها مستاصل است. ما جوان هستیم. از تمرکز بر ژانرها و ژانرها تا توسعه نظریه ها و مکاتب سینمایی. در غیر این صورت به زندگی روزمره و مصرف محتوای تولید شده در غرب کشیده می شویم.


خزایی گفت: سینما را می توان تفریحی سالم و کم هزینه برای خانواده ها دانست، رسانه ای که هم سرگرمی است و هم آموزشی و دانشگاهی.


وی با اعلام آمادگی برای حمایت و کمک به جهش فیلمسازی، توسعه سینما و گسترش رویدادهای پر جنب و جوش عمومی و اجتماعی، گفت: کرمانشاه بیشتر مدیون خاستگاه تاریخی، ظرفیت های گردشگری و مزایای آن است. با توجه به نگاه رهبری استان، ما سربازان عرصه سینما و هنر در هر کار و کمکی در کنار مجریان استانی خواهیم بود. .


در ادامه این دیدار بهمن امیری مقدم استاندار کرمانشاه گفت: مقام معظم رهبری استان کرمانشاه را سینه محکم و چهره زیبای ایران اسلامی نامیدند و وظیفه ماست که تلاش کنیم این چهره زیبای اسلام باشد. ایران هر روز بیشتر دیده می شود.


وی با اشاره به حضور مستقیم استان در دوران هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: هیچ استانی مانند کرمانشاه در جنگ اجباری حضور مستقیم نداشت زیرا از یک سو فرزندان مردم در جنگ حضور داشتند و از طرف دیگر. خود مردم استان را در پشت جبهه ها قرار دادند، کمک کردند و کمک کردند حالا آنها رزمندگان اسلام بودند.


امیری مقدم گفت: استان کرمانشاه از حضور مستقیم خود در جنگ اجباری رنج می برد و این موضوع بسیاری از فرصت های عمرانی کرمانشاه را هدر داده است و همه باید برای جبران این عقب ماندگی تلاش مضاعف کنیم.


وی با اشاره به مقاومت اهالی شهرستان های استان در برابر تهاجم دشمن گفت: این مقاومت در کشور مثال زدنی است چرا که گیلانغرب دومین شهر قوی کشور است و اهالی آن مانع از دشمن بعثی می شوند. از حرکت رو به جلو و اجرای طرح». جنگ شامل عملیات می شد.


استاندار کرمانشاه افزود: متأسفانه برخوردها با استان منجر به از بین رفتن بسیاری از زیرساخت های عمرانی و اشتغال استان شده و از سوی دیگر هشت سال است که سرمایه گذاری در استان انجام نشده است.


وی گفت: استان با وجود زخم های جنگ اجباری از ظرفیت های بسیار خوبی در بخش های مختلف برخوردار است که می توان با توجه ویژه به توسعه و عمران کرمانشاه از آن بهره برد.


امیری مقدم گفت: با توجه به جراحات و جراحات به جا مانده از هشت سال جنگ اجباری، مردم این استان نیازمند توجه ویژه برای اجرای برنامه های نشاط آور و نشاط آور هستند و آماده برگزاری اعیاد مختلف ملی در استان هستیم. ” است و از وزارت فرهنگ و حکومت اسلامی می خواهیم که کرمانشاه را برای اجرای این جشنواره ها انتخاب کنند.


وی در پایان گفت: هر چقدر برای رفع مشکلات مردم استان تلاش کنیم، تنها می توانیم بخشی از زحمات آنها را جبران کنیم و این مردم حق بزرگی بر داشتن استانی زیبا و سرزنده دارند.


انتهای پیام/