بیماری زمستانی کودکان ، علائم و راههای مقاومت | ProHealthshine.Com


مشکلات سلامتی کودک در طول زمستان

بیماری زمستانی کودکان ، علائم و راههای مقاومت |  ProHealthshine.Com
مشکلات سلامتی کودک


آیا در خانه فرزند دارید؟ اگر چنین است ، توجه داشته باشید که ممکن است کودک شما در زمستان دچار برخی مشکلات سلامتی شود. به همین دلیل بحث امروز در مورد برخی از موارد است
مشکلات بهداشتی کودکان در زمستانبه بنابراین ما مشکل و نحوه رفع آن را می دانیم.


سرفه سرماخوردگی

شایع ترین بیماری در کودکان در زمستان سرفه سرد ، سرماخوردگی یا تب سرد است. این بیماری معمولاً توسط انواع مختلف ویروس ها ، از جمله آنفولانزا و پارا آنفلوانزا ایجاد می شود. این بیماری توسط یک ویروس منتقل می شود که با تنفس ، ترشح بزاق ، سرفه یا عطسه انجام می شود. نتیجه آن تب ، گلودرد ، تهوع یا مشکلات مربوط به شیردهی ، گرفتگی بینی ، آبریزش بینی و سرفه مداوم است. کودک مبتلا باید استراحت کند. غذای سبک ، نوشیدنی ، مادران شیرده زیر دو سال باید داده شود. اگر تب شدید ، گلودرد ، سرفه دارید ، می توانید شربت سرفه را در صورت تجویز تجویز کنید.

آسم

آسم نوعی حساسیت شتاب دهنده است. به دلیل سرماخوردگی ، نوزادان سرفه مکرر یا تنگی نفس یا صداهای سینه دارند. اگر تنفس نوزاد بیش از حد نسبت به چیزی حساس باشد ، باعث سرفه یا تنگی نفس می شود. هنگام سیگار کشیدن در مقابل کودک ، آلوده به دستگاه تنفسی در ویروس ، هوای سرد بیش از حد در زمستان ، هنگام تغییر هوا ، هنگامی که رطوبت هوا زیاد است ، آسم کودک افزایش می یابد.
 علائم آسم: – سرفه زیاد ، به ویژه در شب و سرفه بیش از یک ماه ، مشکل در بیان شیر مادر یا مشکل در خوردن غذاهای دیگر یا نوک آن آبی می شود.
راه حل ها: – در صورت بروز علائم آسم در کودک ، با پزشک متخصص مشورت کنید. همچنین ، مبلمان اضافی ، فرش را در اتاق قرار ندهید. پر و اسباب بازی به کودکان ندهید. کودک خود را به مکانی که دود ، گرد و غبار ، گلها یا مولکولهای علف در آن وجود دارد نبرید. هنگام نشستن در مقابل یا نزدیک کودک سیگار نکشید.پنومونی

پنومونی نوعی عفونت ریه است. عفونت های ویروسی و عفونت های باکتریایی بیشتر مستعد ابتلا به ذات الریه هستند. کودکان به دلیل عوامل محیطی و عوامل دیگر بیشتر مستعد ابتلا به ذات الریه هستند. در این دوره ، کودکان می توانند سرماخوردگی و سرفه ، تب داشته باشند. برخی علائم خاص می توانند نشان دهند که نوزاد مبتلا به ذات الریه است. به عنوان مثال ، اگر کودک مبتلا به تب خیلی سریع شروع به تنفس می کند ، باید درک کرد که این یک سرماخوردگی معمولی نیست. همچنین ، اگر نوزاد در حالت تنگی نفس مشکل داشته باشد ، هنگام تنفس زنگ خطر مشابهی به صدا در می آید ، بنابراین این علامت ذات الریه است. کودک مبتلا به پنومونی هنگام تنفس وارد معده می شود. بینی هنگام تنفس متورم می شود. اطراف دهان و لب ها آبی هستند ، با رعشه می توانند باعث تب شوند. در چنین شرایطی ، کودک باید فوراً به پزشک منتقل شود.

اسهال

در زمستان ، بروز اسهال در طول زمان چندین برابر می شود. یکی از عوامل اصلی این امر ویروس ها ، باکتری ها یا میکروب ها ، التهاب و حملات قارچی یا قارچی است. با این حال ، جدی ترین آنها اسهال باکتریایی با تیفوس و پاراتیفوس ، درد معده است. کودکان مبتلا ممکن است ناراحتی معده ، اسهال و تب نیز داشته باشند. توصیه می شود تشخیص صحیح انجام دهید و درمان مناسب را دریافت کنید. در صورت لاغرتر شدن و ترشح مایعات بیشتر از بدن ، اسهال می تواند منجر به عواقب مهلکی برای بدن نوزاد شود. در برخی موارد ، مرگ می تواند رخ دهد. برای این منظور طبق توصیه پزشک اقدامات لازم را برای نوزاد انجام دهید.

مشکلات سلامتی کودک

برونشیولیت

این عفونت ویروسی ریه کودکان است ، بنابراین کودکان مبتلا از سرفه شدید و تنگی نفس رنج می برند. به طور کلی کودکان زیر 2 سال ، عمدتا کودکان زیر شش ماه ، بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند. نوزادانی که مادرانشان از شیر مادر تغذیه نکرده اند و در مناطق پرجمعیت زندگی می کنند و وزن آنها در هنگام تولد کمتر از حد طبیعی است ، به این بیماری مبتلا هستند. در مراحل اولیه بیماری ، بینی نوزاد با آب پایین می رود ، عطسه می کند و ممکن است تب کمی داشته باشد. سرفه های دیرهنگام ، تنفس مکرر یا حتی تنفس نیز می تواند مانند فلوت باشد. کودکان مبتلا بیش از حد گریه می کنند ، بیقرار هستند. آنها ممکن است به دلیل مشکلات تنفسی در خوردن و خوابیدن دچار مشکل شوند. برخی از افراد نیز با تنفس سریع ضربان قلب خود را افزایش می دهند. تشخیص بیماری تنها با علائم امکان پذیر است. آزمایش خون و اشعه ایکس قفسه سینه به تشخیص کمک می کند. کودک مبتلا به برونشیولیت حاد باید در بیمارستان بستری شود حتی اگر عوارض جدی نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید