بیش از 80 درصد بار و مسافر کشور از طریق جاده جابجا می شود


بیش از 80 درصد بار و مسافر کشور از طریق جاده جابجا می شود

مراسم تکریم و معارفه مدیران کل حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل جاده ای استان فارس با حضور رئیس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور برگزار و علیرضا راستیار به عنوان مدیرکل جدید حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل جاده ای فارس معرفی شد. .


به گزارش ایلنا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: جابجایی بیش از 80 درصد بار و مسافر کشور از طریق جاده ها انجام می شود.


داریوش امانی ایمنی را اولویت اصلی سازمان عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 221 هزار کیلومتر راه داریم و نگهداری و مدیریت این سرمایه کار بزرگی است.


وی گفت: در حال حاضر ارزش راه های ما 3 هزار همات است که بر اساس شاخص های جهانی چندین برابر هزینه نگهداری راه ها است و هزینه نگهداری راه ها نیز 35 هزار میلیارد تومان است.


وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم در زمینه درآمدزایی پایدار برای سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گام های خوبی برداشته است، گفت: تلاش شد تا در بحث هوشمندسازی، روکشی، آسفالت، خط و غیره، بودجه جمع آوری شود. دستور جلسه.


امانی با اشاره به تلاش برای افزایش دوربین در جاده ها و تفاهم با پلیس بر روی تعداد 2200 دوربین، گفت: تا پایان سال مناقصه برگزار می شود و مجموع دوربین ها هم اکنون 2000 دوربین است. که 100% افزایش خواهد یافت و به گونه ای ساخته شده است که قابل بانکی و منبع سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد.


رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با اشاره به مسائل کنونی و تحریم‌های ظالمانه گفت: با وجود این شرایط سخت، رانندگان به عنوان سربازان گمنام اقتصاد در شرکت‌ها و در حوزه مسافربری و باری فعالیت می‌کردند.


وی با اشاره به اینکه در اربینا در سال 1397 تعداد 2 میلیون و 700 هزار زائر داشتیم، گفت: امسال با تاکیدات مقام معظم رهبری و تفاهم نامه های منعقد شده، پیش بینی می شود بیش از 5 میلیون زائر و 300 هزار زائر خارجی داشته باشیم. مخصوصا از پاکستان


معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متعهد هستیم زائران را از نقطه صفر مرزی ببینیم و سالم به عقب برگردانیم.


امانی با اعلام اینکه در سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش ترانزیت داشته ایم، یادآور شد: با کشورهای همسایه نیز تعاملات اقتصادی، تجاری و مسافری به صورت سفارشی داشته ایم و در سه ماهه امسال 35 درصد داشته ایم. افزایش ترانزیت نسبت به سال گذشته هدف 20 میلیون تن است.


وی گفت: در رابطه با سیل اخیر نیروی راهداری در بازگشایی راه های روستایی و پاکسازی راه ها بسیار کمک کننده بوده است.


رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور با اشاره به تکریم مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس گفت: افراد بر اساس شایسته سالاری در ستاد سازمان جانمایی می شوند و با وجود اینکه این معیار در گذشته رعایت می شد. اکنون اعضای شایستگی سازمان نیز به عنوان مدیر کل جدید انتخاب شدند.


انتهای پست/