بیش از 70 درصد از گونه های حیات وحش قابل توجه کشور از بین رفته اند


بیش از 70 درصد از گونه های حیات وحش قابل توجه کشور از بین رفته اند

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور گفت: اولویت سازمان محیط زیست کشور حفاظت از منابع زیستی است و برای حفظ این منابع، توسعه و اجرای برنامه های دولت نیز مورد توجه است.


به گزارش ایلنا، حسن اکبری در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل حفاظت محیط زیست استان کردستان با بیان اینکه همه از وضعیت محیط زیست آگاه هستند، افزود: فرو رفتن دشت ها، افزایش فرسایش بادی. در کشور. مراکز، آلودگی دفن زباله، افزایش تجمعی سیل، نابودی حیات وحش و جنگل ها یکی از مهم ترین چالش های زیست محیطی در کشور است.


وی با اشاره به اینکه طی سالیان گذشته بیش از 70 درصد از گونه های حیات وحش مهم کشور را از دست داده ایم، افزود: بخشی از سرمایه های زیستی از بین رفته است و برای حفاظت از بقیه باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم.


معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور افزود: کمبود آب و مسائل مربوط به خاک هشداری است که باید رفتار و روش خود را در خصوص محیط زیست تغییر دهیم.


وی بیان کرد: ادارات کل محیط زیست استان ها نباید فعالیت خود را محدود به مناطق حفاظت شده کنند و هر جا تخریب منابع صورت می گیرد باید پاسخگو باشند چرا که باعث آلودگی می شود.


اکبری با اشاره به اینکه توسعه دهندگان نیز خواهان حفظ و حراست از محیط زیست هستند و تنها باید اطلاعات لازم را ارائه دهند و به درستی راهنمایی و مدیریت کنند، یادآور شد: اگر امروز در راستای حفاظت از محیط زیست هشدارها و هشدارهای لازم را انجام ندهیم. ، یک عیب خواهد بود. ما انجام داده ایم


کمال حسینی سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی استاندار کردستان نیز حفظ و حراست از منابع طبیعی را از وظایف مهم مردم عنوان کرد و اظهار داشت: سیاست گذاری کلی در این استان است. در مورد توسعه پایدار


وی با بیان اینکه تامین نیازهای اساسی جامعه با تاکید بر حفظ منابع و انتقال به نسل های آینده از اولویت های ما است، یادآور شد: کارهای عمرانی در کردستان در حال انجام است و اجرای پروژه های زیادی در این راستا بر اساس توسعه آغاز شده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: یکی از الزامات به حق مردم استان استفاده از نیروهای این استان در ساختار مدیریتی سازمان ها در سطح ملی است.


انتهای پست/