بیش از 30 درصد از کارکنان خراسان رضوی توسط کمیته امداد راه اندازی شده اند


بیش از 30 درصد از کارکنان خراسان رضوی توسط کمیته امداد راه اندازی شده اند

نایب رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: این نهاد به طور میانگین بیش از 30 درصد اشتغال استان را ایجاد می کند.


به گزارش خبرنگار ایلنا، خراسان رضوی معاون کمیته مددکاری و معاونت اشتغال امام خمینی (ره) در سفر به بردسکن با علی دهقان زاده فرماندار این شهرستان دیدار و از چندین پروژه و مرکز خیریه بازدید کرد.


در این دیدار که معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس کمیته یاری امام خمینی (ره) شهرستان بردسکا نیز حضور داشتند، سلمان دانسور، معاون کمیته مددکاری امام خمینی(ره) حوراسان رضوی اعلام کرد: یک وام به کمیته امداد ولایت اعطا شده است.


وی خاطرنشان کرد: تعهد اشتغال کمیته امداد استان در سال جاری 35 هزار فرصت و شغل خلاق است که به طور میانگین بیش از 30 درصد اشتغال استان توسط این نهاد ایجاد می شود.


نائب رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با اشاره به وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور گفت: امروز باید کسانی را که دست از تولید برداشته اند ببوسیم و از آنها حمایت کنیم چرا که بدون تولید شغلی وجود نخواهد داشت. اشتغال و کارآفرینی که کمیته مددکاری طبق دستور رئیس اجرائیه در اولویت کار خود قرار داده است باید جدی گرفته شود.


وی از انجام بیش از 8000 فعالیت عمرانی در استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: این فعالیت های عمرانی در حوزه ساخت مسکن، تعمیرات منازل و گازرسانی منازل مستضعفان بوده است. همچنین از 215000 خانواده مددجو در استان حمایت می کند و در مجموع سالانه بیش از 500000 نفر از کمیته مددکاری استفاده می کنند.


دانشور به حمایت 50 هزار دانش آموز اشاره کرد و گفت: این اقوام نیز در طول سال از خدمات فرهنگی موسسه استفاده می کنند و در ایام کرونا بین نیازمندان تبلت و موبایل توزیع شد. در سطح استان 140 هزار حامی از کودکان بی سرپرست و محسن حمایت می کنند و 34 هزار کودک بی سرپرست و محسن از این موسسه حمایت می کنند که برای هر یتیم 500 هزار تن و برای کودکان محسن ماهیانه 200 هزار تن پرداخت می شود.


نایب رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی با اشاره به راه اندازی 70 خیریه در استان افزود: بیش از 30 درصد پرونده های این نهاد به مراکز اهدا شده است و به عنوان اولین شهرستان استان 100 درصد است. از موارد اهدایی که تا پایان امسال به 850 مورد خواهد رسید.


وی از کمک 1000 میلیارد دلاری دولت به این موسسه در سال گذشته خبر داد و گفت: این کمک ها در ایام مختلف سال بین خانواده های تحت تکفل و نیازمند هزینه شده است.


سید حسین کرابی معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته مددکاری امام خمینی (ره) خراسان رضوی نیز با ارائه آماری از تسهیل اشتغال در استان گفت: بردسکن از شهرستان های پیشرو استان در زمینه جذب خدمات اشتغال است. و عملکرد موفقی دارد.


انتهای پیام/