بکارگیری 50 درصد زندانیان اجباری / رسیدگی به 44 پرونده مفاسد اقتصادی در استان / سرقت اولین جنایت در اصفهان


بکارگیری 50 درصد زندانیان اجباری / رسیدگی به 44 پرونده مفاسد اقتصادی در استان / سرقت اولین جنایت در اصفهان

مدیرکل دادگستری استان اصفهان گفت: در سال جاری 44 پرونده مفاسد اقتصادی در استان اصفهان بررسی شد.


به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، حجت الاسلام اسدالله جعفری با اشاره به هفته قوه قضائیه گفت: از امروز چهارشنبه اول تیرماه هفته قوه قضائیه را در حمایت از تولید، دانش بنیان و صیانت از حقوق عمومی آغاز می کنیم.


وی ادامه داد: ترویج تحول فرهنگ جهادی و قوه قضائیه، صیانت از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم، پیشگیری از جرم و فساد و ترویج فرهنگ صلح و سازش و فرهنگ خودداری از دیگر برنامه های هفتگی اصفهان است.


مدیرکل دادگستری استان اصفهان با اشاره به شعار بزرگ این هفته نظام قضایی در راستای تحول و خدمت به مردم، تاکید کرد: جرایم، دعاوی و آسیب های اجتماعی از جمله سرقت، اعتیاد و کلاهبرداری و همچنین جرایم اموال و حوادث. و دعاوی خانوادگی و جرایم اخلاقی یکی از برنامه های اولویت دار ماست و با توجه به افزایش آمار در این بخش ها باید برای پیشگیری و کاهش آن تلاش ویژه ای داشته باشیم.


وی افزود: علاوه بر کاهش تعداد زندانیان در تمام استان ها، باید برنامه ریزی شود تا 50 درصد زندانیان اجباری به کار گرفته شوند و از محل کار خانواده آنها درآمد کسب کنند. البته استان اصفهان از این بابت مشکلی ندارد و تقریبا به این درصد رسیده ایم.


حجت الاسلام جعفری یادآور شد: بر اساس پیش بینی قوه قضائیه، دادگستری اصفهان باید 996 دادگستری فعال داشته باشد. در حالی که 596 شعبه فعال در استان اصفهان داریم با کمبود 35 درصدی شعب فعال، نیروی انسانی، کادر اداری و فضای اداری مواجه هستیم.


وی با تاکید بر اینکه استان اصفهان وجود ندارد و در برخی زمینه ها با شرایط بحرانی و حتی فوق بحرانی مواجه است، گفت: کشور ذهنیتی از اصفهان دارد که فکر می کنند استان دارد و من شخصا تلاش کرده ام این ذهنیت را تغییر دهم. اینطور نیست و یکی از مواردی که ثابت می کند در استان وجود ندارد، نبود دستگاه قضایی و نیروی انسانی فعال است.


رئیس کل دادگستری اصفهان اذعان داشت: از اول تیرماه سال گذشته تا اول تیرماه 1401، یک میلیون و 564 هزار و 595 پرونده وارد دستگاه قضایی استان اصفهان شده که از این تعداد یک میلیون و 432 هزار و سیصد و چهل و دو پرونده با تلاش همکاران قضایی و دفتری در استان بسته شد که نمونه بارز کار جهادگران بود.


وی یادآور شد: 50 درصد مشتریان ممکن است از نتیجه پرونده خود ناراضی باشند، اما باید بدانند که ما دستگاه اداری و بانکی نیستیم که بتوانیم به سرعت مشکلات را حل کنیم. کار ما قضاوت است و زمان می برد.


حجت الاسلام جعفری برتری اصفهان را در مشارکت و مشارکت خیرین افزایش داد: خیرین اصفهانی بیش از 51 میلیارد تومان برای آزادی زندانیان هزینه کردند و 340 نفر آزاد شدند. یعنی در حالی که آذربایجان غربی با ۷ میلیارد تومان در رتبه دوم قرار داشت.


وی به جرایم اقتصادی اشاره کرد و ادامه داد: امسال در استان اصفهان 43 مورد مفسدان اقتصادی دریافت و فروش ارز ملی در بازار، اخلال در نظام اقتصادی با قاچاق گسترده سوخت، انرژی و سهمیه آرد یارانه ای داشتیم. از جمله سال گذشته.” 44 پرونده اقتصادی در استان اصفهان بود.


مدیرکل دادگستری استان اصفهان افزود: در گروه های نفتی به نام شرکت نفت 27 متهم داشتیم که از این تعداد 23 متهم به جزای نقدی و حبس محکوم شدند و چهار نفر نیز تبرئه شدند.


وی بابیان اینکه شعار نمی دهیم، عمل ما حرفی بیش نیست و اجازه دخالت در امنیت مردم را نمی دهیم، خاطرنشان کرد: برای نادیده گرفتن آزادی مشروع، عفت عمومی و حقوق شهروندی افراد به شدت با وی برخورد خواهیم کرد.


حجت الاسلام جعفری ادامه داد: آمار جرایم خشن در استان اصفهان زیاد نیست، اما معتقدیم حتی یک جرم در این حوزه زیاد است و با تشکیل ستاد کنترل مجرمان طولانی مدت، درباره مجرمان برای کنترل تصمیم گیری خواهیم کرد. جنایات خشونت آمیز در استان.”


وی بابیان اینکه سرقت اولین جرم و مطالبه خسارت اولین مطالبه در حوزه حقوقی است، خاطرنشان کرد: 95 هزار و 610 فقره سرقت در سراسر استان و در بحث حقوقی مطالبه خسارت با 62 هزار و 382 پرونده مواجه هستیم.


انتهای پیام/