بومی سازی پزشک راهی برای ارتقای سلامت مناطق محروم است


بومی سازی پزشک راهی برای ارتقای سلامت مناطق محروم است

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه اعزام نیروهای پروژه به مناطق محروم مشکل این مناطق را حل نمی کند، گفت: آمادگی بومی سازی و تقویت و نوسازی نیروهای بومی در حوزه سلامت را داریم چرا که نیروهای بومی در این مناطق دائمی هستند.”


به گزارش ایلنا، بهرامی عین اللهی رضا و شورای شهر جرگلان به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور اظهار داشت: من معتقدم فرزندان این مرز و بوم می توانند دانشمند آینده کشور باشند، زیرا استعدادهای زیادی دارند و باید زمینه رشد و شکوفایی این استعداد را فراهم کنیم.


وی با بیان اینکه نوسازی فیزیکی و توسعه زیرساخت های بهداشتی مهم است، افزود: بهبود و تقویت نیروی کار برای رشد و توسعه هر منطقه حیاتی است.


وزیر بهداشت با اشاره به اینکه امروز ظالمان جهان با چهره های فریبنده خود را نشان می دهند، افزود: ظالمان با دست های چدنی و دستکش های نرم مانع پیشرفت کشورهای مستقل می شوند.


وی تصریح کرد: دشمنان از ابتدای انقلاب به طرق مختلف به مردم ما ظلم کردند اما مردم ما سختگیری و مقاومت نشان دادند.


وی گفت: کرونا در همه کشورهای جهان در شرایط یکسانی رخ داد. امکانات، تجهیزات و منابع مالی ما با کشورهای به اصطلاح پیشرفته قابل مقایسه نبود. اختلافات ما با آنها بیشتر همبستگی و همبستگی مردم و روحیه فداکارانه حامیان سلامت بود که به ما اجازه داد تا در مدیریت کرونا موفق شویم و اگرچه ایران بیش از یک ماه است که آمارهای تک رقمی و گاهاً کرونری را تجربه می کند. آمریکا هر روز چند صد نفر را می کشد. زیرا بیشترین بخش قدرت در هر کشوری مردم هستند و قدرت ما به خوبی نشان داده است.


وزیر بهداشت یکی از دلایل تاکید دولت بر سفرهای استانی را لزوم آشنایی با مشکلات مردم عنوان کرد و افزود: برای رفع آنها.


عین اللهی با بیان اینکه نه تنها 85 میلیون نفر در ایران بلکه 400 میلیون نفر در همسایگی ما از یارانه دولت برای واردکنندگان کالاهای اساسی بهره مند شدند، گفت: این نشان می دهد که تاکنون حقوق مردم ایران به دیگران تسری یافته است.


وزیر بهداشت با اشاره به مشکلات بهداشتی و درمانی در رزا و جرگلان گفت: مشکلات بهداشتی و درمانی مردم قطعاً باید حل شود و با درک ارتش ممکن است تجهیز بیمارستانی که ارتش در سال جاری راه اندازی کرده است مشکل داشته باشد. محوطه.” ساخت بیمارستان 64 تختخوابی در رضا و گیرگلا باید به سرعت تکمیل شود.


وزیر بهداشت با تاکید بر فعالیت روزانه مرکز جامع سلامت شهرستان غلامان و رفع نواقص مراکز بهداشتی درمانی رضا و جرگلان گفت: رسیدگی به سلامت انسان ها باید سرلوحه کار ما باشد.انتهای پیام/