به گفته کارشناسان ، لاشه موش صحرایی که در ساحل خوابیده است باعث مرگ دسته جمعی جوندگان در هنگام ایدا می شود.


برخی از موش های صحرایی آخر هفته در پارک کانارسی پیدا شدند

برخی از موش های این هفته در پارک کانارسی پیدا شدند

فلش

برخی از موش های صحرایی آخر هفته در پارک کانارسی پیدا شدند

با احترام نیل فیلیپ

نیل فیلیپ روز شنبه در حال دوچرخه سواری در پارک کانارسی بود که چیزی بر سر راه او افتاد. نزدیک به دوازده جسد موش متورم روی ماسه مشرف به خلیج جامائیکا افتاده بود.

“وقتی اولین بار کار را دیدم ، فکر کردم عجیب است. فیلیپ ، استاد علوم محیطی در کالج برونکس ، به یاد می آورد و سپس همه جا آنها را دیدم. “دیدن او در چنین مرگ و میر چندان خوشایند نبود.”

مرگ و میر جوندگان مشابه اخیراً ظاهر شده است. به نظر می رسد مکان متفاوت پیامدهای ناگوار سیل ناشی از طوفان گرمسیری ایدا در پنج منطقه. کارشناسان معتقدند ممکن است صدها هزار موش صحرایی در اثر سیل جان خود را از دست داده باشند و این خود را به یکی از بزرگترین کاهش جمعیت آفات در دهه های اخیر تبدیل کرده است.

بابی کوریگان ، کارشناس قدیمی مبارزه با آفات و متخصص جوندگان در وزارت بهداشت نیویورک می گوید: “در این طوفان خاص ، موش های موجود در فاضلاب یا توسط پرندگان خرد شدند یا به رودخانه ها رفتند.” “من نمی توانم تصور کنم که آنها زنده خواهند ماند.”

اگرچه هیچ تخمین موثری برای موش ها در شهر نیویورک وجود ندارد ، اما برآورد ها معمولاً از میلیون ها نفر شروع می شود. بسیاری از آنها در متروها و فاضلاب هایی زندگی می کنند که از بارندگی های تاریخی هفته گذشته در یک چشم بر هم زدن آب گرفتگی شده است.

علاوه بر ظاهر موش های غرق شده در پارک کانارسی ، گزارش مشابه این نشان می دهد که در طرف دیگر خلیج جامائیکا ، بسیاری از آنها به فاضلاب ترکیبی شهر منتقل شده اند. هنگامی که سیستم با باران شدید سرریز می شود ، محتویات آن در درجه اول زباله های انسانی و رواناب طوفان است. نه تنها این ، بلکه موش های بالقوه در خلیج ها و خورهای محلی ریخته می شوند.

موش ها در شنا خوب هستند. اما بسیاری باید با بارش ناگهانی رکورد 3.15 اینچ باران در ساعت غرق شده باشند. کوریگان تخمین زد که صدها هزار نفر به راحتی از بین رفتند ، از جمله “توله های یک نسل کامل” یا توله های موش.

اما اگرچه جمعیت موش های محلی به شدت مورد حمله قرار گرفته است ، اما ناظران نزدیک می گویند بدبین ترین و غیرقابل تسکین گونه های شهر برعکس برجسته تر شده اند.

در مصاحبه با WNYC/Gothamist ، چندین راه حل درمانی به WNYC/Gothamist گفت که شکایت ها در مورد موش ها پس از طوفان گرمسیری Ida افزایش یافته است ، زیرا موشهای زنده مانده به دنبال سرپناه در زمین ، در خانه های خصوصی و مکانهای عمومی هستند.

طی 20 سال گذشته ، تیموتی وانگ ، نابود کننده در M&M Pest Control ، می گوید که در روزهای پس از آیدا سه برابر بیشتر از موعد شکایت موش دریافت کرده است. “این یک جهش بزرگ است. ما قبلاً چنین چیزی را ندیده بودیم.”

سخنگوی وزارت بهداشت نیویورک افزایش شکایات در مورد موشها از زمان ایدا را ثبت نکرد ، اما گفت که هنوز برای گفتن آن زود است.

با این حال ، وونگ اظهار داشت که شکایت هایی در مورد حمله موش ها به بروکلین براونستون ، حفر سوراخ در انبارهای رستوران در فضای باز و ساخت لانه در اتومبیل های پارک شده وجود دارد. در موارد متعددی به تماسهای مربوط به دسته مگس پاسخ داد ، اما گروهی از مگس ها را دید که در اطراف موشهای غرق شده “مانند صحنه ای از کتاب مقدس” معلق بودند.

پس از طوفان سندی ، افزایش مشابهی در شکایات موش ها مشاهده شد ، از جمله داستان های وحشتناکی که در آنها جوندگان خانه های جدیدی را روی دیوار آپارتمان می سازند. اما کارشناسان می گویند بیشتر جمعیت آواره در خیابان های شهر باقی خواهند ماند ، این امر باعث جنگ چمن و افزایش حضور موش های صحرایی در روز می شود ، در حالی که تصور می شود جمعیت آفات به بالاترین حد تاریخی رسیده است.

فرانک دویدیسیبوس ، صاحب شرکت A-Expert Extermination Company Inc. ، گفت: “ما شاهد افزایش موش صحرایی در بروکلین ، منهتن ، کوئینز بودیم. طوفان همه چیز را به سطح بالاتری رساند.” هفته گذشته ، اما در حال حاضر بالاتر از قبل از Ida.

در همین حال ، موش های مرده در حال حاضر توجه حیوانات وحشی همه چیز خوار شهر نیویورک را به خود جلب کرده اند. کوریگان به یک ویدئوی ویروسی اخیر از بلعیدن یک حواصیل آبی موش به عنوان نمونه احتمالی از جشن بعد از آیدا اشاره کرد.

او پیشنهاد کرد: “این باید در همه جا اتفاق بیفتد.” “این یک مخزن بزرگ گوشت برای همه رفتگران بود – راکون ، شاهین و حواصیل.”

او نیز متفاوت است ویدئوی گسترده، که رسانه ها توضیح داد مانند موشی که با شادی در سیل نیویورک می رقصد. گذشته از این واقعیت که این ویدئو در اوایل تابستان امسال بارگذاری شد و احتمالاً در فیلیپین فیلمبرداری شد ، بینندگان عمیقا در مورد وضعیت احساسی موش سوء تفاهم داشتند.

کوریگان گفت: “موش سر خوردگی تدریجی انجام نمی دهد.” این موش در مراحل پایانی غرق شدن است.دیدگاهتان را بنویسید