به آمریکایی ها دستور می دهد به عنوان بازتاب هشدارهای پیش از حمله ، بار دیگر فرودگاه های کابل را ترک کنند


به آمریکایی هایی که هنوز امیدوار بودند هواپیمای تخلیه از فرودگاه بین المللی کابل را بگیرند ، هشدار داده شد که اواخر روز جمعه “بلافاصله” از دروازه فرودگاه تخلیه شود و بازتاب هشدارهای هشداردهنده ای است که ساعاتی قبل از بمب گذاری انتحاری مرگبار روز پنجشنبه ارسال شده بود.

صبح شنبه ، به وقت افغانستان ، صبح زود ارسال شد ، آخرین هشدار کارکنان سفارت آمریکا به آمریکایی ها توصیه کرد که “به دلیل تهدید امنیتی” از سفر به فرودگاه ها خودداری کنند و از درهای فرودگاه دوری کنند.

وی افزود: “شهروندان آمریکایی که در حال حاضر در دروازه ابی ، شرق گیت ، شمال گیت یا بخش جدید گیت داخلی هستند ، باید فوراً آنجا را ترک کنند.”

این هشدار تقریباً مشابه هشدار روز پنجشنبه بود ، ساعاتی قبل از خودکشی تروریست های داعش-کی در نزدیکی دروازه ابی ، جایی که آنها پناهجویانی را که سعی داشتند از افغانستان تحت کنترل طالبان سوار هواپیما شوند ، جابجا می کردند.

پس از حمله تروریستی ، یک بیمار مجروح با تاکسی به بیمارستان اورژانس در کابل منتقل می شود.
پس از حمله تروریستی ، یک بیمار مجروح با تاکسی به بیمارستان اورژانس در کابل منتقل می شود.
لس آنجلس تایمز/قطبی

این هشدار روز پنجشنبه گفت: “به دلیل تهدیدهای امنیتی در خارج از دروازه فرودگاه کابل ،” در حال حاضر به شهروندان آمریکایی توصیه می شود که به فرودگاه سفر نکنند و از ورود به دروازه فرودگاه اجتناب کنند مگر اینکه شخصاً توسط نماینده دولت ایالات متحده راهنمایی شوند. ” به شهروندان آمریکایی که اکنون در ابی گیت ، شرق گیت ، شمال گیت هستند ، باید فوراً آنجا را ترک کنند. “

در این انفجار دست کم 182 نفر از جمله 13 آمریکایی کشته شدند و پنجشنبه مرگبارترین روز برای آمریکایی ها در یک دهه گذشته بود.

مقامات آمریکایی هشدار داده اند که احتمال حملات تروریستی بیشتر قبل از 31 اوت وجود دارد ، زمانی که دولت بایدن خروج همه نیروهای آمریکایی از افغانستان را پس از 20 سال جنگ تعیین کرده است. اما دولت می گوید با وجود خطر ، آمریکایی ها و متحدان افغان را تا آخرین لحظه ممکن تخلیه می کند.

در پنتاگون ، جان کربی ، سخنگوی ارتش به خبرنگاران گفت که ارتش “قابل اعتماد” است و برخی تهدیدهای داعش را “در زمان واقعی” زیر نظر دارد.

ایالات متحده جمعه شب در واکنش به بمب گذاری روز پنجشنبه حملات هوایی خود را به جنگجویان داعش آغاز کرد.
درو آنگرر/گتی ایماژ
AMarine که به بیست و چهارمین تیم اعزامی دریایی اختصاص داده شده است ، در فرودگاه بین المللی حامد کرزی با هواپیما افراد اسکان شده را همراهی می کند.
تفنگداران دریایی که به بیست و چهارمین نیروی اعزامی نیروی دریایی اسکورت می کردند ، با هواپیما از فرودگاه بین المللی حامد کرزی اسکورت کردند.
Cpl دیویس هریس / تفنگداران آمریکایی از طریق AP

کربی گفت: “ما قطعاً آماده ایم و منتظر محاکمات آینده هستیم.” او از ارائه جزئیات در مورد اقدامات امنیتی اضافی از جمله اقدامات طالبان در دروازه های فرودگاه و مناطق اطراف آن خودداری کرد. او گفت تعداد افراد کمتری در داخل و خارج وجود دارد.

اواخر جمعه پنتاگون گفت که وزارت دفاع ایالات متحده از یک هواپیمای بدون سرنشین برای کشتن یک مظنون به باند داعش-کی استفاده کرده است.

با سیم پست

دیدگاهتان را بنویسید