بعد از غذای تند چه بخوریم؟


بعد از غذای تند چه بخوریم؟

اگر مقدار زیادی فلفل در غذا بریزید، بعد از غذا آتش را در دهان خود احساس خواهید کرد. در اینجا از خود می پرسید بعد از خوردن غذاهای تند چه کنیم؟


به گزارش ایلانا، برخی افراد برای خاموش کردن آتش فلفل و کاهش سوزش دهان از آب استفاده می کنند. بدون دانستن این که این تجربه قدیمی همیشه خوب کار نمی کند. طبق مطالعه‌ای که در دانشگاه ایالتی نیومکزیکو انجام شد، نوشیدن آب حتی می‌تواند میزان سوزش دهان را افزایش دهد و آن را به یکی از بدترین تجربه‌های زندگی شما تبدیل کند.


در این مقاله به روش هایی می پردازیم که در کمترین زمان ممکن آتش فلفل را خاموش کرده و به شما آرامش می دهد. با ما همراه باشید و پاسخ این سوال را بیابید که بعد از خوردن غذاهای تند چه کنیم.


1 – شیر


هیچ چیز بهتر از شیر نمی تواند تلخی بعد از خوردن فلفل را از بین ببرد. البته اگر شیر در دسترس ندارید می توانید از بستنی استفاده کنید.


پروتئین های موجود در شیر و سایر محصولات لبنی اثرات کپسایسین موجود در فلفل تند را خنثی می کند. بنابراین نوشیدن شیر بعد از غذای تند مانند آب روی آتش است و سوزش دهان را کاهش می دهد.


بعد از غذای تند چه بخوریم؟  |  بهترین غذاها برای از بین بردن طعم تند فلفل در دهان


2 – نان


وقتی می خواهید غذای تند مکزیکی یا هندی سفارش دهید، حتما مقدار نان را با ظرف دو برابر کنید. اگر نان همراه غذای تند شما باشد، بعد از خوردن آن با این مشکل مواجه نخواهید شد که بعد از خوردن غذای تند چه کنید! زیرا گیرنده های بدن به کربوهیدرات های مصرفی پاسخ می دهند نه کپسایسین موجود در فلفل.


البته شیر و فرآورده های لبنی بسیار موثرتر از نان و سایر کربوهیدرات ها تندی غذا را کاهش می دهند.


بعد از غذای تند چه بخوریم؟  |  بهترین غذاها برای از بین بردن طعم تند فلفل در دهان


3- شکر


برای کسانی که شیرینی دارند، شکر بهترین گزینه برای رفع تشنگی بعد از خوردن غذاهای تند است. مطالعات نشان داده است که تاثیر شکر بر سوزش دهان بعد از خوردن غذاهای تند حتی بیشتر از نان است.


بنابراین اگر غذای تند خوردید یا در سالادتان کمی فلفل داشتید و دهانتان را آتش زدید، یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش این سوزش، خوردن یک دسر یا نوشیدنی شیرین (مثل اسموتی موز و انگور) است. ).


بعد از غذای تند چه بخوریم؟  |  بهترین غذاها برای از بین بردن طعم تند فلفل در دهان


منبع: کتاب کلمانتهای پست/