برگزاری همایش نوزاد حسینی در 650 نقطه فارس


    برگزاری همایش نوزاد حسینی در 650 نقطه فارس

دبیر مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی در فارس گفت: مجلس شیرخوارگان حسینی در 650 نقطه استان برگزار می شود.


به گزارش ایلنا، شاهرخ صبوری در نشست خبری با بیان اینکه طی 2 سال گذشته بالغ بر 25 هزار بسته معیشتی و بیش از 10 هزار بسته بهداشتی و دارویی از طریق غربالگری دست کوچک تهیه شده است، اظهار کرد: با توجه به وضعیت کرونا، همایش نوزاد حسینی با تهیه 100 هزار لباس در استان فارس برگزار می شود.


وی با اشاره به اینکه سال گذشته به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم تجمع، در قالب کمپین «دست های کوچک» حرکت کردیم که الگویی برای کل کشور شد، گفت: 2 سال کرونا محدودیت ها و تجمعاتی وجود داشت که خیلی ها انجام دادند. این تهدید را به یک فرصت تبدیل کرد.


حسینی فر دبیر انجمن جهانی شیرخوارگان اظهار داشت: برای خدمت در ستاد اباعبدالله الحسین(ع) دستان کوچک، مساوات، یاری، خدمت در بیمارستان، تهیه معیشت و… کمک ارائه شد.


صبوری با بیدار شدن از اینکه آماده سازی و بسته بندی لباس های همایش نوزاد به پایان رسیده است، خاطرنشان کرد: در سال 2018 80 هزار لباس برای همایش با محوریت سومین حرم اهل بیت داشتیم و امسال 100 هزار لباس خواهد بود. در سراسر جهان توزیع شود. استان


با اعلام اینکه امسال مکان های همایش به دلیل افزایش جمعیت به 5 قسمت تقسیم شده و هر کدام مسئول خاص خود را دارند.


به گفته صبوری، امسال بیستمین سال برگزاری این همایش است و به صورت زنده از مرکز سیما فارس پخش می شود.


وی گفت: همچنین از ساعت 10 صبح مجلس قسم داریم و مادران و شیرده هایشان به حضرت علی اصغر علیه السلام سوگند یاد می کنند.


دبیر مجمع جهانی شیرخوارگان فارس حسینی با مشاهده اینکه این همایش در 7500 نقطه کشور، 45 کشور و 5 قاره برگزار می شود، خاطرنشان کرد: تعداد اماکن در فارس نیز سال به سال در حال افزایش است و بر اساس داده های انجمن شركت كنندگان. جمعیت فارس در 9 سال گذشته رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.


صبوری تصریح کرد: بزرگترین گردهمایی زنان با نوزاد جهان، همایش نوزاد حسینی است که در قالب مجمع بین المللی علی اصغر برگزار می شود.


وی یادآور شد: برنامه های جنبی این همایش در حرم احمد بن موسی(ع) با 6 ایستگاه ارائه خدمات درمانی، درمانی و بهداشتی به صورت داوطلبانه و رایگان برگزار می شود.


صبوری افزود: خانه های بهداشت و خانه های بهداشت نیز در سراسر استان این خدمات درمانی را ارائه می دهند.


دبیر مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی فارس گفت: اگر امروز مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) به صورت همایش تأسیس شده به دلیل یک حرکت سازمان یافته، مردمی و خودجوش است.


صبوری با اشاره به اینکه مادران نوزادان خود را از طریق سامانه پیامکی 3000800233 در باشگاه نوزاد ثبت نام کنند تا در طول سال مواد غذایی فرهنگی، بهداشتی و دارویی ارائه شود.


انتهای پست/