بررسی کار کارگروه و رصدخانه ملی فرهنگی


بررسی کار کارگروه و رصدخانه ملی فرهنگی

یازدهمین جلسه ستاد ملی هماهنگی کارت های مهندسین فرهنگی به ریاست معاون اول رئیس جمهور ظهر امروز تشکیل شد.


به گزارش ایلنا، محمد مخبر در این دیدار اجرای طرح ملی مهندسی فرهنگی را یکی از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: 13- دولت با جدیت به سمت اجرا و اجرای طرح ملی مهندسی فرهنگی حرکت می کند.


وی با بیان اینکه رویدادهای عمومی، حوادث و نیازهای جامعه در مقاطع مختلف می تواند اولویت های ملی را تغییر دهد که امروزه مسائل فرهنگی یکی از اولویت های اصلی کشور است، گفت: اگر مسائل فرهنگی در اولویت جدی قرار نگیرد، شاهد مشکلی در این زمینه نخواهیم بود. زمینه هایی مانند بهبود سبک زندگی و مشکلات اجتماعی.


معاون اول رئیس جمهور با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه از کار کارگروه دیده بان فرهنگی، بر تسریع در تعریف شاخص های فرهنگی کشور و داده ها و گزارش های مربوط به مسائل فرهنگی به عنوان اثربخش و مطلوب تاکید کرد. گام در شناسایی اولویت های فرهنگی ملی .. بدانیم.


مخبر ادامه داد: رصدخانه ملی فرهنگی با گزارش ها، بررسی ها و رصدهای مختلف فرهنگی توسط سایر دستگاه ها و نهادها بهتر می تواند اولویت های فرهنگی را تعیین کند.


در این دیدار وزرای فرهنگ و توسعه اسلامی، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و رئیس جمهور نیز حضور داشتند. لتونی دانشگاه آزاد اسلامی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عاملی گزارشی از محاسبه بودجه مورد نیاز برای اجرای بندهای استانی طرح ملی مهندسی فرهنگی ارائه کرد.


بر اساس این گزارش، در پنج استان کشور کار به پایان رسیده است که هفت استان در مراحل پایانی بخش استانی قرار دارند و در 19 استان باقیمانده بخش های استانی در حال تدوین است. .


در ادامه این نشست گزارشی از عملکرد کارگروه و رصدخانه ملی فرهنگی ارائه شد که اعلام کردند برای تجمیع و اصلاح داده ها و گزارش های تولید شده توسط دستگاه ها، مجموعه ها و نهادهای مختلف تلاش می کنند. استانداردسازی و ادغام این اطلاعات و ارائه بهترین سیاستگذاران فرهنگی ملی.


بر اساس این گزارش، این مرکز گزارش های متعددی را هم افزایی کرده و بیش از 13 مرکز تحقیقاتی مطالعات خود را به رصدخانه ارسال کرده اند که از این تعداد حدود 243 مرکز به صورت بررسی و مطالعات فرهنگی و اجتماعی بوده است.


در آن جلسه پس از ارائه گزارش بودجه مورد نیاز برای تکمیل سرفصل های استانی، اصل آن گزارش به تصویب رسید و مقرر شد منبع آن منبع و جزئیات آن در قالب گزارش تکمیلی در اختیار معاونت اول قرار گیرد. . رئیس جمهور.


همچنین مقرر شد شاخص های فرهنگی در یک ماه آینده تدوین و برای تصویب نهایی به جلسه بعدی ستاد هماهنگی مهندسین فرهنگی ارائه شود.


نشست دیگری بر ایجاد یک پنل اطلاعات فرهنگی یکپارچه تاکید کرد که مبنایی برای یک سیستم هشدار در مورد نیازهای اساسی فرهنگی و حساس مردم و کشورها است.


انتهای پیام/