برخی از بناهای بافت تاریخی اهواز بدون زیر سوال بردن میراث در حال تخریب هستند


برخی از بناهای بافت تاریخی اهواز بدون زیر سوال بردن میراث در حال تخریب هستند

پس از انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر تخریب یک خانه تاریخی در اهواز، رئیس اداره میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی اهواز توضیح داد.


به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، گبر تبار (رئیس واحد فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی اهواز) با بیان اینکه بافت تاریخی اهواز تایید و اعلام شد، گفت: شورای عالی شهرسازی و معماری. یکی از سرمایه‌های ارزشمند شهر اهواز است و با حفاظت و استفاده بهینه از آن، یکی از مهم‌ترین محرک‌های توسعه گردشگری شهر و ایجاد اشتغال پایدار محسوب می‌شود.


وی افزود: بر اساس قوانین جاری، شهرداری اهواز باید قبل از هرگونه اقدام اجرایی و صدور پروانه ساختمانی در بافت تاریخی، درخواستی از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای تقویت و هماهنگی این روند دریافت کند. ” واسطه ها به حفظ هویت و یکپارچگی بافت تاریخی کمک می کنند. با این حال، در بسیاری از موارد، مایه تاسف است که ساختمان های فردی بدون گواهی تخریب می شوند.


رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز افزود: دستور تخریب را پیگیری کنید.


وی تصریح کرد: شهرداری با وجود شواهد ارزش های تاریخی ملک و ضوابط حاکم بر بافت تاریخی، قبل از صدور هرگونه پروانه ساختمانی باید اطلاعات لازم را از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کسب کند.


قریب گفت: بر اساس بیانیه شورای عالی معماری و شهرسازی بافت، وظایف قانونی آن در قبال شهرداری مورد تاکید معاونت میراث فرهنگی، استاندار اهواز و معاونت معماری و شهرسازی قرار گرفته است. “


انتهای پیام/