برای مقابله با سیل احتمالی در شیراز/تعلیق کارگاه ها و پروژه های در حال اجرا آماده باشید


برای مقابله با سیل احتمالی در شیراز/تعلیق کارگاه ها و پروژه های در حال اجرا آماده باشید

رئیس و مدیر عامل هیئت مدیره آبفا شیراز از اقدامات انجام شده برای جلوگیری از وقوع سیلاب احتمالی، آمادگی کامل و اطلاع رسانی کامل واحدهای ستادی در خصوص پیشگیری از سیل و انسداد آب توسط شرکت آب و فاضلاب شیراز خبر داد.


به گزارش ایلنا، بهمن بهروزی با اشاره به پیش بینی ها و هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع سیل گفت: از ابتدا اقدامات لازم برای عبور از بحران انجام شد و آمادگی کامل برای رفع مشکل احتمالی سیل انجام شد. قطع آب و برای اطمینان از جانشینی. مسائل مربوط به تامین آب در دستور کار قرار گرفت.


بهروزی با اشاره به حضور و هماهنگی در جلسه ستاد بحران آبفا شیراز و ستاد بحران استانداری فارس بر آمادگی همه جانبه واحدهای ستادی این شهرستان تاکید کرد.


وی گفت: همزمان با پیش بینی سیلاب، جلسه ستاد بحران در آبفا شیراز و همچنین جلسه ستاد بحران استان که با حضور روسای دستگاه های اجرایی با حضور و به ریاست فر برگزار شد. استاندار اداره کل هواشناسی استان اقدامات لازم برای مقابله با سیل احتمالی در شیراز ضروری بود.


وی با اشاره به تعطیلی کارگاه های آبفا شیراز و پروژه های در دست اجرا از آنجایی که احتمال آبگرفتگی پیش بینی شده بود، گفت: تمامی پروژه های در دست اجرا، مرمت و پاکسازی معابر حفر شده در این شهر از چند روز پیش هشدار داد و هشدار داد که به دلیل تعطیلی. به بحران


بهروزی همچنین از آمادگی سایر نواحی در صورت وقوع سیل طی چند روز آینده خبر داد و گفت: علاوه بر آمادگی سایر یگان ها، نیروهای یگان 122 در آماده باش کامل هستند و اقدامات لازم برای پاسخگویی به مشترکان انجام شده است. در مورد افزایش تعداد اپراتورها


وی خاطرنشان کرد: در خصوص توزیع پمپ های شناور و خود پراینگ در سطح مناطق عملیاتی در حوزه فاضلاب، مدیریت بحران و معاونت عملیات شبکه آب اقداماتی انجام شده است.


مدیرعامل آبفا شیراز با بیان اینکه تاکنون مشکلی در تامین آب کلانشهر شیراز گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیش بینی ها و اقدام به موقع به تاسیسات این شرکت خسارتی وارد نشده است.


IMG-20220730-WA0008


بهروزی با اشاره به استقرار کلیپ کامل در حالت آماده باش در شهر صدر برای جلوگیری از انسداد شبکه های فاضلاب گفت: در سایر موارد آمار بسیار پایینی از گرفتگی و انسداد شبکه داشتیم و هر جا مشکلی وجود داشت. تیم عملیاتی آبفا به سرعت آن را حل کرد.


در ادامه بهروزی از کل شبکه فاضلاب شیراز و صدر برای شناسایی مشکلات و نقاط بحرانی بازدید کرد و خاطرنشان کرد: شستشو و لایروبی گسترده نقاط حساس و حساس شبکه فاضلاب، شناسایی محل ورود آب های سطحی بدون مجوز به فاضلاب. شبکه و برش و متراکم سازی در این راستا با کمک پمپ های SP تخلیه کامل شبکه های فاضلاب نیمه کاره و در حال ساخت و همچنین آموزش پرسنل لازم جهت گذر و ساماندهی بحران انجام شد. تعویض گارد پرسنل برای آمادگی کامل


وی با بیان اینکه برای برون رفت از بحران ناشی از سیل، تمامی تجهیزات و ماشین آلات برای برون رفت از بحران از جمله دستگاه جنتکس، واترجت ایسوزو، پمپ اس پی، یدک کش، بیل مکانیکی و … سرویس و آماده سازی شده است.


همچنین مدیرعامل آبفا شیراز از اهالی خواست تا در هنگام بارندگی ها منهول های شبکه های فاضلاب را باز کنند تا آب جاری در زمان بارندگی ها مسدود شود و این امر باعث مسدود شدن و برگشت شبکه های فاضلاب می شود. خودداری ازانتهای پست/