برای ارائه خدمات با کیفیت به جامعه قربانی به درک مشترکی از صندوق نیاز است


برای ارائه خدمات با کیفیت به جامعه قربانی به درک مشترکی از صندوق نیاز است

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست سراسری بنیاد شهید و امور ایثارگران بر توسعه تفاهم مشترک و تعهد سازمانی برای خدمت به خانواده های شاهد و ایثارگر تاکید کردند.


به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، سجم امیر جوسین گازی زاده در همایشی در هاشمیه گفت: گروه. مجلسی بودند و هر کدام از این شهدا به نوعی تأثیرگذار بودند.


قائم مقام رئیس جمهور خطاب به مدیران بنیاد گفت: جلساتی با مدیران در طول دوره آنها صورت گرفته است، اما باید تلاش شود تا ذهنیت این دو نفر به یک فکر مشترک تبدیل شود تا بنیاد دارای وجدان مشترک باشد تعهد سازمانی.” در مورد عمل است و در حوزه عمل این گفتمان توسط اعضاء مختلف شکل گرفته است، یک برنامه اقدام مشترک که کاربردی است و اگر نتوانیم تفاهم مشترک پیدا کنیم و ارتباط برقرار نکنیم سطحی و تکنوکرات خواهیم شد.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان مثالی از لزوم درک مشترک بنیاد در رابطه با طرح شکرگزاری گفت: این کیفیت تنها با اعتقادات مشترک و درونی شکل می گیرد. صندوق شهدا و ایثارگران باید روحیه و گفتمان واحدی داشته باشد، زیرا ما سازمانی هستیم که اهداف انقلاب، ارزش‌ها و گفتمان اسلام را ابلاغ می‌کنیم و این روند باید به یک نگاه مشترک تبدیل شود.


قاضی زاده هاشمی گفت: همکاران صندوق شهدا و ایثارگران دو نوع رفتار دارند، برخی خودجوش هستند و روحیه حاکمیتی صندوق و وظیفه خود را دریافت کرده اند، کنترل باشید، این افراد مایه افتخار شهدا و ایثارگران هستند. سرمایه گذاری کنید، اما برخی به اندازه کافی نگران نیستند، مراقبت جزء ذات ماست زیرا با عامل انسانی سروکار داریم و خداوند به ما خانواده های شهدا و ایثارگران داده است تا به آنها خدمت کنیم.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مراجعه این بنیاد به خانواده شهدا و ایثارگران دهک پایین گفت: بر اساس نتایج این طرح برخی از خانواده های شاهد و ایثارگر هیچ گونه وجهی از بنیاد دریافت نکرده اند. ” پدر و مادر شهیدانی بودند که حقوق نگرفتند و در این درخواست ها اعلام کردند که حقوق می گیرند و اگر زودتر نخواستند بنا به دلایلی نظرشان تغییر می کرد. شهدا و ایثارگران به ما امانت دارند و اگر به درستی خدمت شود، انکار و آرمان ها نیز معنا پیدا می کند.


معاون رئیس جمهور گفت: باید پیشکسوتان کارآفرینی که دانش نوینی در حوزه دانش بنیان دارند و می توانند برای خدمت به ایثارگران علم ایجاد کنند معرفی شوند و این گونه اقدامات در همه زمینه ها انجام شود و برای هر روستا و شهرستانی تلاش کنیم. ”


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر احقاق حق به موقع، افزود: از سوی دیگر باید در مقابل اسراف و ظلم ایستادگی کنیم زیرا مدیون خانواده شهدا هستیم. و شهدا و ما باید آنها را عزیز نگه داریم.» ضمن اینکه وظیفه داریم شأن و منزلت خانواده های شهدا و ایثارگران را ارج نهیم، موظفیم از آنها مراقبت و پاکیزه کنیم. اگرچه برخی از شهدا برای عزت نفس و کرامت به ما مراجعه نمی کنند، اما ما در قبال آن ها و مدیران شهری وظیفه داریم تا به این موضوعات فعالانه رسیدگی کنند و به منازل این عزیزان سر بزنند و برای هر یک از آنها برنامه خدماتی ایجاد کنند. عزیزان.


قاضی زاده هاشمی گفت: جانبازان را باید به کارآمدی و گشاده رویی شناخت و هرگونه مشکلی که در کشور پیش می آید باید توسط سازمان های مردم نهاد ایثارگران هدایت شود. در جایی که حفظ و دفاع از انقلاب اسلامی امری ضروری است و هر جا که قرار است از مردم دفاع شود، شهدا و خانواده های شهدا باید در خط مقدم باشند و آن هم به این دلیل است که اکنون پایه ای گذاشته نشده است، لذا شهدا مراجعه کنند. به بسیج و گروه های جهادی فعالیت آنها باید از محل صندوق شهدا و ایثارگران باشد.


لازم به ذکر است در اجلاس سراسری مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران، کارگروه های تخصصی همکاری ایثارگران و ارتقای معیشت تشکیل شد. امور فرهنگی، آموزشی و پژوهشی؛ مراقبت های بهداشتی؛ توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی، حقوقی و بازرسی، خدمات رسانی و تعامل با جامعه هدف سازماندهی شد.


انتهای پیام/