بدون مطالبه عمومی هیچ حرکتی مؤثر نخواهد بود


    بدون مطالبه عمومی هیچ حرکتی مؤثر نخواهد بود

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: بدون مطالبه عمومی هیچ اقدامی موثر نخواهد بود.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، آیت الله سیدیکی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اولین جلسه شورای مرکزی امر به معروف و نهی از منکر که حضور داشت، حضور یافت. وی در این ستاد «امید» و «حرکت» را گام های اساسی و مهم در احیاء و ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: اولین قدم در این راه امید است تا آنجا که امام حمینی این نهضت انقلابی را آغاز کردند، بسیاری از حوزویان و حتی مجاهدان بزرگ آن را حرکتی تندرو خواندند، اما چون به هدف خاص و وظیفه الهی خود پی بردند، از این ناهنجاری ها و مقاومت ها هراسی نداشتند. نتیجه را فقط خدا می دانم».


آیت الله کاظم «حرکت» صدیقی را نشانه امیدواری خواند و گفت: «به تصریح قرآن کریم توجه کننده به وجود و وجود خداوند ناامید نمی شود.» و از یأس و ناامیدی دوری می کند. هرگز مسئولیت خود را بر دوش دیگران نیندازیم.»


رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: برآیند جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر با نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی در این حوزه قدری تایید بود، گفت: باید به فکر گفتمان ملی و دولتی باشیم. در این راستا و همه ما باید در این زمینه حساس باشیم و غیرت عمومی را برانگیزیم.»


وی افزود: اگر زمانی مردم ببینند که عقاید و ارزش‌های آنها در خطر است، قطعاً به میدان می‌آیند و حضور اصناف در این جلسه نیز پایان دایره شور است.


صدیکی گفت: خلاء قانونی در این زمینه وجود ندارد. شورای عالی انقلاب فرهنگی 32 نهاد را موظف کرد در راستای بهبود وضعیت عفاف و حجاب اقدام کنند. اما برخی از این دستگاه ها شکست خورده اند».


وی با انتقاد از رسانه ملی افزود: از صدا و سیما گلایه های زیادی داریم. بسیاری از فعالیت های فرهنگی مخرب با رادیو و تلویزیون همراه است. اما این نهاد با بی توجهی به ارزش های اسلامی اقدام به تولید و توزیع فیلم و محتوای مخرب فرهنگی می کند.


کاهش کشف حجاب در وسایل نقلیه احساس می شود


سید علی خان محمدی سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به عملکرد برخی دستگاه ها در زمینه عفاف و حجاب گفت: در واقع هدف از اقدامات مناسب برای رفع مشکلات و موانع اجرای قانون است. قانون.”


وی از بحث خلاء قانونی در موضوع تخلفات در اصناف گفت: اصناف دولتی قوانینی در خصوص گران فروشی، انباشت و… دارند، اما در حوزه قانونی قانون تخلف وجود ندارد، اصناف و حتی جرایم و … جریمه ها در نظر گرفته نشده است.


خانم محمدی همچنین درباره نحوه ابلاغ و اجرای قانون عفاف و حجاب گفت: انجام دهید.


سخنگوی ستاد احیاء و نهی از منکر همچنین از ایجاد دو کمیته تخصصی اصناف خبر داد و گفت: همچنین با توجه به حضور برخی نهادهای مرتبط با اصناف در هیئت مدیره، مقرر شد کمیته ای برای نظارت بر دغدغه ها و دغدغه های اصناف از جمله مسائل مالیاتی و صنفی تشکیل شود. البته این وظیفه ما نیست. با این حال تلاش می کنیم تا حد امکان مشکلات اصناف را برطرف کنیم تا در اجرای برنامه های فرهنگی ستاد با ما همراه شوند.


لازم به ذکر است در این جلسه که با هماهنگی اداره کل اصناف، تشکل ها و مراجع عمومی ستاد برگزار شد، پیش نویس طرح عفاف و حجاب صنفی را جهت تجدید صنف به اعضا تقدیم کرد. خوب و نفی منکر. برای جلسه بعدی و جمع بندی موضوعات، نسخه نهایی به وزارت کشور ارسال شود.


انتهای پست/