بحران بزرگ بارسلونا: خریدهای جدید نامشخص!


بحران بزرگ بارسلونا: خریدهای جدید نامشخص!

کاتالان ها کار زیادی برای به میدان آوردن بازیکنان جوان خود در برابر رایو وایکانو دارند.


به گزارش ایلنا، بارسلونا فصل جدید را از 13 آگوست برابر رایووایکانو آغاز می کند اما تا قبل از شروع فصل هیچ یک از خریدهای تابستانی خود را ثبت نکرده است.


غول های کاتالونیایی با وجود اعلام بدهی های 1.35 میلیارد یورویی (1.16 میلیارد پوند / 1.42 میلیارد دلار) در سال 2021، پیش از فصل جدید هزینه های زیادی را صرف کرده اند.


بارسا بودجه نقل و انتقالات را با فروش درصدی از حقوق تلویزیونی باشگاه و 25 درصد سهام استودیو بارسا تامین کرده است، اما تنها در صورتی می تواند قراردادهای جدیدی را امضا کند که معیارهای بازی جوانمردانه مالی لالیگا را داشته باشند.


کدام بازیکنان بارسلونا منتظر ثبت نام هستند؟


تابستان امسال یک پنجره نقل و انتقالات شلوغ در نیوکمپ بود و کاتالان ها 50 میلیون یورو (42 میلیون پوند/51 میلیون دلار) برای روبرت لواندوفسکی از بایرن مونیخ پرداخت کردند.


رافینیا وینگر برزیلی نیز با مبلغ اولیه 59 میلیون یورو (50 میلیون پوند/59 میلیون دلار) از لیدز یونایتد به این تیم پیوست، در حالی که ژیل کنده، مدافع میانی سویا، آخرین خرید باشگاه در قراردادی 60 میلیون یورویی است.


بارسلونا همچنین به جذب آندریاس کریستنسن و فرانک کسیه چشم دوخته است که آنها نیز تابستان امسال به عنوان بازیکن آزاد به نیوکمپ رفتند.


چرا بارسلونا نمی تواند خریدهای جدید خود را ثبت کند؟


بارسلونا از “اهرم اقتصادی” برای جمع آوری سرمایه برای هزینه های تابستانی خود استفاده کرده است.


کاتالان ها 10 درصد از حق پخش تلویزیونی خود را در لیگ به شرکت سرمایه گذاری جهانی Sixth Street Partners فروختند و سپس 15 درصد دیگر را به مبلغ 315 میلیون یورو دیگر (268 میلیون پوند / 320 میلیون دلار) فروختند.


از آن زمان، باشگاه همچنین فروش 25 درصد از استودیوی بارسا را ​​به قیمت 100 میلیون یورو (84 میلیون پوند/102 میلیون دلار) به socios.com تأیید کرده است، اما باید اهرم چهارم را برای ثبت تمام خریدهای جدید خود فعال کند!


بارسا می تواند 24.5 درصد باقیمانده استودیو بارسا را ​​بفروشد که 100 میلیون یورو دیگر به ارمغان می آورد.


آیا بازیکنان جدید بارسلونا مقابل رایو وایکانو بازی خواهند کرد؟


ساعت در حال بررسی این موضوع است که آیا بارسلونا مشتاق جذب خریدهای جدید برای رویارویی با رایو وایکانو است یا خیر، اگرچه خوان لاپورتا مطمئن است که آنها راهی برای حفظ بازیکنان جوان خود در اختیار خواهند داشت.


وی گفت: ما کار خوبی انجام داده ایم و معتقدیم که همه شرایط را داریم. “همه مدارک ارائه شده است و ما منتظر پاسخ لالیگا هستیم. ممکن است نابرابری وجود داشته باشد، اما می دانیم که مشکلی وجود نخواهد داشت زیرا همه ما آن را دنبال کرده ایم و بازیکنان می توانند ثبت نام کنند.”


آیا سایر باشگاه های لالیگا با ثبت نام بازیکن مشکل دارند؟


بارسلونا تنها باشگاهی نیست که قبل از فصل جدید با مشکل ثبت نام بازیکنان مواجه است.


باشگاه های مطرح اسپانیا در مجموع 90 بازیکن در پنجره نقل و انتقالات به خدمت گرفته اند، اما تاکنون تنها 34 بازیکن ثبت نام کرده اند.


رئال بتیس همچنان منتظر امضای قراردادهای جدید ویلیان خوزه، لوئیس هنریکه و لوئیس فیلیپه است و شاید مجبور شود با فعال کردن اهرم از بارسا پیروی کند.


آلمریا نیز مشکل دارد و پوزو، بابیچ، گوئدس، هوبولان مندس، آرنائو سول، مارکو یا کایکی فرناندز را امضا نکرده است.


«الچه»، «سویا رایو»، «ویارئال» و «رئال وایادولید» نیز در آستانه فصل جدید با این مشکل مواجه هستند.


انتهای پیام/