با قطع برق از 2000 تن در سال تا 2000 تن تولید / مشکلات اساسی در تامین مواد اولیه از خارج


با قطع برق از 2000 تن در سال تا 2000 تن تولید / مشکلات اساسی در تامین مواد اولیه از خارج

مدیر تحقیق و توسعه مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) با اشاره به چالش جدی قطعی برق در این مجتمع گفت: قطعی برق روند نوسازی را تحت تاثیر قرار می دهد و خروج هر دیگ از مدار، ظرفیت تولید را 4 تن کاهش می دهد. در روز.”


به گزارش ایلنا، نخستین نمایشگاه محصولات دانش بنیان احمد انصاری در حاشیه شهر شیراز با اشاره به اینکه با قطعی برق از 3 هزار تن در سال به 3 هزار تن تولید می رسد، افزود: بازگشت آن به زنجیره هزینه بر است.


وی ادامه داد: قرار بود نیروگاه گدیرا در کنار این مجموعه ساخته شود که در حال ساخت است و اکنون 4 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. همچنین قرار بود برق از پالایشگاه پارسی به مجتمعی که توسط دیسپچرهای ملی و برق منطقه ای گرفتار شده بود، منتقل شود.


انصاری با اشاره به اینکه شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب واقع در منطقه انرژی لامردا از بهمن ماه امسال به ظرفیت اسمی 4 هزار تن آلومینیوم در سال رسیده است، گفت: برای فازهای دوم و سوم برنامه توسعه داریم که فازها نیز تولید 3000 تن پس از بهره برداری در سال.


مدیر تحقیق و توسعه مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب گفت: در دو فاز دیگر به طور میانگین بین 2 تا 4 نفر مشغول به کار هستند و محصولات این دو فاز نیز صادر خواهد شد.


انصاری همچنین گفت: 5 درصد از محصولات این مجتمع برای مصارف داخلی و 2 درصد صادرات عمده به ترکیه است.


0 (5)


مشکلات اصلی در تامین مواد اولیه از خارج از کشور


مدیر تحقیق و توسعه مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب گفت: در تامین مواد اولیه وارداتی از خارج نیز با چالش های اساسی مواجه بوده ایم.


انصاری همچنین گفت: سالکو طی یک سال گذشته با تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان تماس گرفته و مشکلات و مسائل خود را از این طریق حل کرده است.


وی گفت: ارتباط مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با شرکت های دانش بنیان در قالب مشاوره و اجرا بوده است و از شرکت های دانش بنیان فعال در صنعت آلومینیوم حمایت و استقبال می کنیم.


در این مجموعه یک نقشه ساختمانی در حدود 4 قطعه تهیه شده است


سرپرست مهندسی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب همچنین گفت: بسیاری از فعالیت‌های این واحد هدف‌گذاری استراتژیک بوده و ساخت قطعات مورد استفاده در مجتمع به عنوان محصولات آسیایی و اروپایی توسط تیمی در دستور کار قرار گرفته است. 4 مهندس. نوع قطعه ای که می تواند ساخته شود توسط این تیم ساخته شده است.


ناصر عباسی گفت: معادل سازی پمپ های اروپایی نیز انجام شده است و نیازی به استفاده از پمپ های اروپایی در اینجا نیست.


عباس آذر رئیس کنترل آندایزینگ مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب نیز گفت: این مجتمع فراتر از یک کارخانه است و دارای 4 واحد بزرگ انرژی، اندازه گیری، بازیافت و ریخته گری است که هر کدام یک کارخانه محسوب می شود.


انتهای پیام/