بایدن با قرار دادن ایران بر سر میز برجام می خواهد با ما امتیاز بگیرد/دشمن به جنگ فرهنگی روی آورده است


بایدن با قرار دادن ایران بر سر میز برجام می خواهد با ما امتیاز بگیرد/دشمن به جنگ فرهنگی روی آورده است

مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تمرکز و اعتقاد اصلی بایدن و تیمش این است که ایران را به جدول برجام برسانند تا از ایران امتیاز بگیرند.


به گزارش ایلنا، مشاور فرمانده کل سپاه حجت الاسلام والمسلمین حسین طیب با تاکید بر اینکه جنگ امروز با دشمن یک جنگ ترکیبی است، تصریح کرد: ما در گذشته با دو نوع قدرت نرم و سخت مواجه بودیم و بعد نیمه قدرت سخت به ادبیات جنگ تبدیل شد که اضافه شد و در سال 2005 به یک نیروی هوشمند تبدیل شد. نوع جدیدی از جنگ به نام ترکیبی یا ترکیبی در سال 2015 مطرح شد. امروز دشمن در حال جنگ ترکیبی است؛ اما در همه این موارد، جنگ ادراک ثابت است


وی افزود: دشمن هر کاری می‌کند تا واقعیت‌ها را در شایعه‌سازی‌های خود تغییر دهد؛ یعنی حب ارزش‌های دینی را به نفرت و بغض دینی را به ارزش‌ها و محبت تبدیل کند، اما پیروی نمی‌کنند. آنها نمی دانند که اراده خداوند این است که هر گاه مؤمنان و مؤمنان با دشمن دست به کار و جنگ زدند، خداوند آنها را برکت دهد و دین خود را در سراسر جهان گسترش دهد.


طیب تاکید کرد: برای مبارزه باید عواملی را که روند جهانی را شکل می دهد بررسی کنیم، نگرش استکبار، رژیم صهیونیستی و مستضعفان آمریکا را بسنجیم، آمریکا در دوره ترامپ آسیب شدیدی دید، هر چند کمترین را سامان داد. جمعیت آمریکا؛ اما در آمریکا فروپاشی شتاب گرفت، پس از اینکه بایدن تصمیم گرفت هژمونی از دست رفته آمریکا را احیا کند، به همین دلیل اولویت های خود را در چین و روسیه خلاصه کرد و ایران را در اولویت چهارم خود قرار داد.


مشاور فرمانده سپاه افزود: تمام تمرکز و اعتقاد بایدن و تیمش این است که ایران را در برجام روی میز بگذارند تا از این طریق از ایران امتیاز بگیرند. اینگونه می خواهند دوباره منطقه را تصرف کنند. زیرا این تنها راهی است که می توانند امنیت رژیم صهیونیستی را تضمین کنند و نفت ارزان به دست آورند.


وی در تشریح شکست های استراتژیک آمریکا در غرب آسیا گفت: نتیجه این برنامه ها چه بود؟ آمریکایی ها مجبور به خروج از افغانستان و کاهش حاکمیت خود در عراق شدند. در اوکراین، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، آنها تمام تلاش خود را کردند تا کشور را غربی کنند. بنابراین آنها اوکراین را خلع سلاح کردند، اما وقتی روسیه به اوکراین حمله کرد و نقشه های آنها شکست خورد، دوباره پول و سلاح خرج کردند تا در مقابل روسیه بایستند. آمریکایی ها هرگز فکر نمی کردند که روسیه به اوکراین حمله کند.


طیب افزود: زمانی آمریکایی ها می خواستند با کنترل روسیه ما را مجبور کنند. اما امروز روسیه و چین و کشورهای اطراف با ارتباطی که با ایران پیدا کرده اند در مقابل آمریکا ایستاده اند و این شکست بزرگی برای آمریکاست.


مشاور فرمانده سپاه با اشاره به نامه سرگشاده نفتعلی بنت، نخست وزیر سابق رژیم غاصب صهیونیستی، تصریح کرد: نفتعلی بنت در این نامه از ساکنان آرام رژیم صهیونیستی می خواهد وارد منطقه شده و به تل آویو کمک کنند. اگر این اتفاق نیفتد، دو حادثه ای که منجر به نابودی قوم یهود شد، دوباره تکرار می شود.حالا رژیم صهیونیستی دچار تفرقه شده است و این نشانه نابودی است.نفتالی بنت از ساکنان خاموش سرزمین های اشغالی کمک خواست تا به وحدت برسند وگرنه صهیونیست ها هشتادمین سالگرد خود را نخواهند دید.


وی با بیان اینکه هیچ اقدامی از سوی صهیونیست ها علیه امنیت ملی ما بی پاسخ نمی ماند، گفت: با وجود اینکه امنیت در سرزمین های اشغالی به حدی بود که نزاع و ناامنی در آنها رخنه کرده بود، به طور مخفیانه شروع به مبارزه با ما کردند؛ از جمله در دریا و سایبری. آنها هم جواب گرفتند، خوب می‌دانند که اگر بخواهند عمل کنند، بی‌جواب نمی‌مانند.»


طیب درباره عدم امنیت اغراق آمیز صهیونیست ها برای یهودیان در ترکیه توضیح داد: از آنجایی که مهاجرت معکوس در این رژیم افزایش یافته بود و مردم به دلیل ترس و ناامنی به ترکیه مهاجرت کرده بودند، رژیم در اخبار رسمی اغراق کرد تا یهودیان به ترکیه بازگردند. اراضی اشغالی».


یک مشاور فرمانده سپاه با اشاره به توان پهپاد ایران گفت: اینکه فردی مانند ژنرال کنت مک کنزی، فرمانده سازمان تروریستی سنتکام می گوید ما شبکه دفاعی به این بزرگی ساخته ایم، برای ایران توانمند است. پهپاد سایز متوسط ​​ایرانی به راحتی می تواند از روی این پدافند عبور کند من در این فکر هستم که آیا این پهپادهای ما با این پیشرفت های روزانه می توانند پهپادهای ساده و ارزان ایرانی را تحمل کنند؟


وی در خصوص مذاکرات برجام نیز گفت: متأسفانه هر بار که تیم مذاکره کننده ما شروع به مذاکره کردند، طرف داخلی را گرفتند و گفتند خزانه خالی است.


طائب درباره عملکرد اقتصادی دولت نیز گفت: اگر این عملیات اقتصادی صورت نمی گرفت، اقتصاد ما با مشکل اساسی مواجه می شد، شما جنگ اوکراین و روسیه را ببینید، جنگ انرژی و غذایی است که در مقیاس پیش بینی شده است. جنگ جهانی اگر این عملیات انجام نمی شد، انحصار مواد غذایی به دست چهار نفر می افتاد که چاقو به بدن اقتصاد کشور می کشیدند و سلاخی می کردند.


مشاور فرمانده سپاه ادامه داد: توزیع منابع حاصل از این عملیات اقتصادی بین مردم و شناسایی گروه های مستضعف زمان می برد، این وضعیت اولین قسمت خون ریزی عملیات است، در این میان مافیایی ها نیز وجود دارند. که دخالت می کنند، اما این افراد هم کنار گذاشته می شوند، هدف گذاری سوال کمی نیست، این سوال در اواخر دولت دهم مطرح بود؛ اما هیچکس نتوانسته بود و این دولت توانست این کار را انجام دهد. “


وی هوشمندانه برنامه های دولت برای حفظ ذخایر انرژی و غذایی را تشریح کرد و خاطرنشان کرد: بحران انرژی و غذا در دنیا جدی است. وقتی کشورها از روسیه می خواهند که مرز اوکراین را برای صادرات گندم باز کند، از این موضوع مهم صحبت می کند. از سوی دیگر کاهش صادرات انرژی به کشورهای اروپایی به معنای زمستان سختی برای اروپایی ها خواهد بود. با قضاوت از این دو اتفاق به این نتیجه می رسیم که در این مدت برنامه ریزی دقیقی در کشور ما ایجاد شده است که ما را از تجربه مشکلات کشورهای دیگر باز می دارد.


طیب با تاکید بر اینکه روابط ما با سایر کشورها مبتنی بر امنیت و منافع ملی است، تصریح کرد: در صورت تامین منافع ملی و امنیت ملی ما آماده همکاری هستیم. اگر روسیه و چین بتوانند به این دو دست یابند، آن را می پذیریم. این منافاتی با سیاست «نه شرقی نه غربی» و خطوط قرمز ما ندارد.


مشاور فرمانده سپاه درباره دلیل دیدار آمریکا با عربستان گفت: اگرچه جو بایدن اعلام کرد من با عربستان دیدار نمی کنم؛ اما این بار دیدید که با سعودی ها سر یک میز نشستند. به چهار دلیل اتفاق افتاد؛


1- منافع داخلی آمریکا و دریافت کمک های مالی برای انتخابات آتی.


2. حل اختلافات در رژیم صهیونیستی،


3. ادغام رژیم صهیونیستی و دفاع آمریکا،


4- درخواست عربستان برای آتش بس در جنگ با یمن; چون شکست عربستان نزدیک بود.


وی همچنین درباره تحولات اخیر در موضوع حجاب و گشت های رهبری گفت: دشمن به دلیل اینکه در مسائل سیاسی به جایی نمی رسید به جنگ فرهنگی روی آورد و با عنوان حجاب و هدایت گشت ها شروع به ایجاد ناامنی کردند، یکی از آمریکایی ها. تلاش برای ایجاد ناامنی در جامعه و درک مردم است.


طیب در پایان افزود: هدف اصلی دشمن ایجاد شبهه در قلعه ماست. ما باید مراقب باشیم که به سوالات و شبهات پیش روی خود پاسخ دهیم. زیرا پاسخ ندادن به شبهات باعث می شود که تحلیل دشمن جای تحلیل ما را بگیرد. ماه محرم بهترین زمان برای اجرای این برنامه است.


انتهای پست/