بانک آمریکا گزارش سه ماهه سوم را شکست داد: هزینه های مشاوره ثبت ، ضربات NIM ، رشد وام جامد


هنگامی که JPMorgan دیروز درآمد Q3 خود را آغاز کرد ، سرمایه گذاران نتایج برجسته ای را که ناشی از افزایش درآمد مشاوره ای و بانکداری بود نادیده گرفتند و در عوض بیشتر نگران آخرین کاهش وام های مصرفی و تجاری و کاهش معاملات FICC بودند. آیا بانک آمریکا با اعلام نتایج امروز همین سرنوشت را دنبال می کرد؟

لحظاتی پیش BofA درآمدهای سه ماهه سوم را گزارش کرد که مانند JPM در صدر و پایین صعود کرد ، یعنی:

مشابه JPM ، BofA از مزایای آن بهره مند شد انتشار ذخیره 1،1 میلیارد دلار ، واژگونی شدید از ذخیره 0.4 میلیارد دلاری که یک سال پیش ایجاد شد ؛ این مبلغ شامل 624 میلیون دلار سود خسارت اعتباری در مقایسه با مبلغ 1.39 میلیارد دلار در سال قبل بود و به طور قابل توجهی بیشتر از بازیابی برآورد شده 175.2 میلیون دلار بود. مبلغ اتهامات در سه ماهه سوم تنها 0.5 میلیارد دلار بود که نصف مبلغ سال قبل است.

از نظر هزینه ، هزینه های غیر بهره 14.4 میلیارد دلار 0.6 میلیارد دلار یا 4 درصد از 2 ماهه دوم سال گذشته کاهش یافته و نسبت به سال قبل نسبتاً ثابت بوده است. شاخص بهره وری بانک با اهرم عملیاتی در حدود 1200 واحد در ثانیه 63 درصد بود.

مدیر اجرایی برایان مونیان ، دیدگاه های کلان خوش بینانه را تکرار کرد: “ما با پیشرفت اقتصادی همچنان نتایج خوبی را گزارش کرده ایم و مشاغل ما شتاب رشد مشتریان ارگانیک را که قبل از همه گیری شاهد بودیم ، به دست آورده اند. رشد سپرده قوی بود و موجودی وام ها برای دومین سه ماه متوالی افزایش یافت و منجر به بهبود در حاشیه سود شد ، هرچند که نرخ بهره همچنان پایین بود. “

در ابتدا صورت سود و زیان را تجزیه و تحلیل می کنیم ، می بینیم که درست مانند JPM ، BofA از افزایش فعالیت های مشورتی بازار سرمایه سود می برد ، هرچند که عملکرد بانک نیز با نتایج معاملاتی قوی تر از حد انتظار افزایش یافته است:

  • سود خالص 11.20 میلیارد دلار (FTE) كتك زدن برآورد 10.65 میلیارد دلار ، افزایش 10 درصدی ، ناشی از رشد شدید سپرده ها و سرمایه گذاری های نقدینگی اضافی و همچنین وام دهی برنامه حمایت از حقوق و دستمزد (PPP)
  • درآمد سود 11.7 میلیارد دلار با رشد در هر بخش تجاری 1.5 میلیارد دلار یا 14 درصد افزایش یافت
  • درآمد فروش و معاملات بدون DVA 3.63 میلیارد دلار ، +8.8٪ سالانه ، 3.27 میلیارد دلار برآورد شده است
    • درآمد تجاری FICC بدون DVA 2.03 میلیارد دلار ، 1.86 میلیارد دلار تخمین زده می شود. درآمد FICC 2.0 میلیارد دلاری 5 fell کاهش یافت ، ناشی از “محیط تجاری ضعیف تر برای محصولات وام مسکن و نرخ بهره که تا حدی با بهبود جریانات مشتری به ارز خارجی جبران می شود “
    • درآمدهای معاملاتی سهام بدون در نظر گرفتن 1.61 میلیارد دلار DVA ، تخمین 1.41 میلیارد دلار ، افزایش 33 درصدی ، “ناشی از رشد فعالیت های تامین مالی مشتری ، عملکرد معاملاتی قوی تر و افزایش فعالیت مشتری”

در حالی که درآمد به طور قابل توجهی بالاتر بود ، هزینه ها تنها 5 درصد افزایش یافت و به 3.3 میلیارد دلار رسید که ناشی از هزینه های بیشتر بر اساس فعالیت بود. سرانجام ، علیرغم افزایش نتایج ، میانگین VaR برای سه ماهه سوم 78 میلیون دلار بود که بسیار کمتر از 109 دلار در سال قبل بود.

BOFA گفت بازارهای جهانی آن در بهترین عملکرد خود در بیش از چهار سال گذشته قرار دارد: مجموع فروش و درآمدهای تجاری در حال حاضر 12.3 میلیارد دلار است که سالانه 200 میلیون دلار به دلیل تجارت صاحبان سهام افزایش می یابد.

اگرچه بازار سرمایه خوب بود ، اما این رکورد دیگری برای درآمد مشورتی پس از شماره های دیروز JPMorgan بود. هزینه مشاوره بانک مرکزی آمریکا در سه ماهه سوم 65 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود در 654 میلیون دلار رسید.

چند جزئیات بیشتر: مجموع درآمد بانک 5.2 میلیارد دلار 0.7 میلیارد دلار از سه ماهه سوم 20 افزایش یافته است ، “منعکس کننده هزینه های بانک سرمایه گذاری بیشتر ، درآمد بیشتر مربوط به اجاره و رشد قوی سپرده ها ، به نفع NII. کل سرمایه گذاری هزینه های بانکی 2.2 میلیارد دلار (بدون احتساب) 400 میلیون دلار یا 23 درصد از 3 ماهه سوم افزایش یافته است. ” همانطور که BofA اشاره می کند ، سه ماهه سوم بعد از ادغام ، بعد از سه ماهه اول 21 ، دومین سه ماهه عالی برای هزینه های کل شرکت بود. البته ، درآمد بانک های سرمایه گذاری بالاتر به معنای پاداش بیشتر برای بانکداران است. هزینه های غیر مرتبط با بهره در بخش بانکی جهانی 7 درصد رشد کرد و به 2.5 میلیارد دلار در سه ماهه رسید ، که “تا حد زیادی ناشی از هزینه های بیشتر مربوط به درآمد و ادامه سرمایه گذاری در حق رای دادن بود.”

مانند JPM ، BofA به طور فعال در زمینه فناوری های مالی و پذیرش دیجیتال سرمایه گذاری می کند و اسلاید زیر آخرین پیشرفت های خود را در اینجا خلاصه می کند:

علاوه بر این ، به نظر می رسد آمریکا درآمد حاصل از مدیریت ثروت و سرمایه گذاری را گزارش کرده است – منطقه ای که بسیاری از بزرگترین بانک های جهان در حال حاضر به دنبال افزایش تجارت هستند – به رکورد 5.3 میلیارد دلار رسیده است که 17 درصد در سال افزایش یافته است. موجودی مشتریان نیز به بالاترین سطح خود با 3.7 تریلیون دلار رسید که 6 درصد افزایش را ناشی از افزایش ارزش بازار و ورود شدید وجوه بود.

با کنار آمدن از صورت سود و زیان ، BofA در ترازنامه خود یک بازیگر فوق العاده بوده است ، جایی که توانست در سه ماهه اخیر رشد وام را خنثی کند. متوسط ​​وام و اجاره در بخش های تجاری آن به 903 میلیارد دلار رسید که 1.6 درصد نسبت به سه ماهه دوم افزایش یافته است. آیا این برای جلب رضایت تحلیلگران و سرمایه گذاران کافی است یا نه ، باید دید.

در نشانه مثبت جداگانه ، بلومبرگ به تجارت کارت اعتباری اشاره می کند که به نظر می رسد پیشرفت کرده است. متوسط ​​مانده مانده تقریباً 3 درصد از سه ماهه دوم به 75.6 میلیارد دلار افزایش یافته است. این اولین افزایش سه ماهه نسبت به سه ماهه قبل از همه گیری است.

و در اینجا دلیل دیگری برای افزایش ارزش سهام وجود دارد: بر خلاف JPM ، سود خالص سود BofA نه تنها افزایش یافت ، بلکه بهتر از حد انتظار بود (BofA به عنوان یک بانک حساس به نرخ بهره در نظر گرفته می شود). سود خالص 1.68 7 نسبت به سه ماهه دوم 7 واحد افزایش یافت و برآورد 1.63 ating را پشت سر گذاشت. سود خالص سود 11.1 میلیارد دلار (11.2 میلیارد FTE) – افزایش 861 میلیون دلاری از Q1 یا 8.4، ، “ناشی از رشد سپرده ها و سرمایه گذاری های نقدی مرتبط ، افزایش PPP NII به دلیل بخشش وام ، کاهش هزینه های استهلاک حق بیمه ، موجودی وام بیشتر ، و یک روز واگذاری بیشتر. ” این بانک (تا 30 سپتامبر) تخمین می زند که تغییر موازی مثبت 100 نقطه در ثانیه در منحنی بازدهی از سود 2/7 میلیارد دلاری سود در 12 ماه آینده سود خواهد برد.

در انتها ، در یک گزارش تقریباً بی عیب و نقص ، که بر خلاف JPM شاهد رشد در تمام بخش های وام دهی و شکست سود خالص بود ، بانک آمریکا به لطف یک دوره رکورد برای ادغام و خرید ، برآورد درآمد تحلیلگران را افزایش داد. هزینه های مشاوره بانکداری سرمایه گذاری در سه ماهه سوم 65 درصد افزایش یافت و به 654 میلیون دلار رسید زیرا شرکت ها برای مدیریت بدهی و سرمایه خالص خود به بانک آمریکا متکی بودند و ترکیبی از تامین مالی کم هزینه برای خریداران و ارزش گذاری جذاب برای فروشندگان ، موجی از خریدها را برانگیخت.

بنابراین ، با نگاهی به گزارش سه ماهه سوم که شامل هزینه های مشاوره ثبت شده ، NIM قوی تر (و رو به افزایش) بود و رشد وام ، اما تعجبی ندارد که شاهد افزایش سهام BofA در پیش بازار باشیم ، پاسخی بسیار نیرومندتر از ضرر ثابت JPM روز چهارشنبه.

منبع: https://www.zerohedge.com/markets/bank-america-spikes-blowout-q3-report-record-advisory-fees-nim-beats-solid-loan-growth

دیدگاهتان را بنویسید