بازگشت طرح افزایش ظرفیت دندانپزشکی به ستاد طرح جامع علمی کشور


بازگشت طرح افزایش ظرفیت دندانپزشکی به ستاد طرح جامع علمی کشور

موضوع افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دندانپزشکی با حضور وزیر بهداشت، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی و متخصصان ذیربط در نقشه جامع علمی کشور مطرح و برای تصمیم گیری به شورا ارائه شد.


به گزارش ایلنا، «سید ابراهیم رئیسی» در شورای عالی انقلاب فرهنگی به بررسی استفاده بهتر از توانمندی های نخبگان و حمایت های موثر کشور برای تسریع پیشرفت علمی کشور و کمک به فراهم شدن بسترهای لازم پرداخت. در این بخش. و وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی را برشمرد.


رئیس جمهور با اشاره به تعطیلی طولانی مدت مدارس و دانشگاه ها در ارتباط با شیوع کرونا در دو سال اخیر، بر لزوم اندیشیدن راهکارهای مناسب برای تقویت بنیه علمی و ارتقای آموزش در مقاطع مختلف آموزشی تاکید کرد و گفت: بازی کنید.


معاونین شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از این نشست بر لزوم تهیه گزارشی مبسوط از وضعیت جامعه نخبگان و ارائه راهکارهایی برای تقویت جامعه علمی کشور به منظور حفظ مزیت های علمی و فناوری کشور در عرصه های مختلف تاکید کردند. منطقه. و جهان در علوم مختلف.


گزارش آمار نقشه جامع علمی کشور و گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و توضیحاتی درباره نسبت دندانپزشکان به جمعیت و پراکندگی جغرافیایی دندانپزشکان در سراسر کشور در جلسه امروز ارائه شد.


بر این اساس مقرر شد موضوع با حضور وزیر بهداشت، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی و کارشناسان ذیربط در ستاد نقشه جامع علمی کشور مجددا بررسی و به شورا ارائه شود. تصمیم گیری


در همین راستا اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت توجه در این گزارش بر تقویت زیرساخت های مربوط به کادرسازی دانشجویان، اساتید، تجهیزات و اماکن پزشکی و همچنین پوشش خدمات دندانپزشکی تاکید کردند. .


در ادامه جلسه معاونین شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهمیت و تأثیر رویدادهای ملی و استانی در تقویت هویت دینی و ملی، نشاط اجتماعی، همگرایی ملی، همبستگی ولایی و احساس عزت ملی و اجتماعی، گفت: این رویدادها در سال 1380 به صورت رسمی صورت می گیرد. ، این رویدادها را در تقویم خود ثبت کنید و آنها را گرامی بدارید. ایجاد عدالت فرهنگی، شکوفایی ظرفیت‌های زیست‌محیطی، تقویت ارزش‌های انقلاب اسلامی و عامل نوعی رویداد فرهنگی و شهری را که حس تعلق افراد به جامعه ملی و ولایی را تقویت می‌کند، دیدند.


به ترتیب 14 آبان به عنوان روز مازندران به مناسبت سالروز تشکیل حکومت شیعی علویان در استان و 25 آبان به عنوان روز اصفهان به مناسبت تشییع 376 شهید مطهر. این روند در جلسات آتی شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه خواهد داشت.انتهای پست/