بازنشستگان منتظر ابلاغیه دولت هستند/تصمیم افزایش مستمری باید روز شنبه اعلام می شد


بازنشستگان منتظر ابلاغیه دولت هستند/تصمیم افزایش مستمری باید روز شنبه اعلام می شد

بازنشستگان منتظر اعلام افزایش مستمری هستند.


به گزارش خبرنگار ایلنا، آخرین وعده مسئولان برای شنبه 24 مردادماه بود. مقرر شد روز شنبه نظر دولت در خصوص افزایش مستمری بازنشستگان اعلام شود.


بازنشستگان سایر سطوح از این تاخیر طولانی انتقاد می کنند و امیدوارند که کابینه وزیران امروز نظر نهایی خود را اعلام کند.


یدالله فرادی (کارگر بازنشسته و رئیس سابق شورای اسلامی شهرک فولاد) می گوید: امروز پانزدهم است و اگر امروز موضع دولت به صورت رسمی اعلام نشود در مرداد ماه دوباره از حقوق قانونی محروم خواهیم شد. از بیستم هر ماه پرداخت مستمری طبق حروف الفبا شروع می شود. بنابراین مصوبه اجرایی دولت باید تا بیستم به سازمان بیمه اجتماعی ابلاغ شود.


وی با بیان اینکه بارها قول داده اند اما باز هم به تعویق افتاده اند، می گوید: طبق آخرین مصوبه این کار را به وزیری که عضو هیأت امنای تأمین اجتماعی است واگذار کردند و از همه تریبون های رسمی اعلام شد که شنبه است. زمان اعلام؛ آیا آنها هنوز هم می خواهند فارغ التحصیل شوند و بازنشستگان را معطل نگه دارند؟


این وضعیت در حالی است که میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از آمادگی سازمان متبوعش برای صدور احکام بازنشستگی در اسرع وقت بر اساس اصلاحیه مصوبه افزایش حقوق خبر داد.


در صورت عدم ابلاغ دولت تا 30 مرداد ماه، مستمری بگیران سایر سطوح باید پنجمین ماه سال جدید را با افزایش ده درصدی آغاز کنند و منتظر تغییر معادله در شهریور ماه باشند.


انتهای پیام/