بازدید وزیر حمل و نقل ونزوئلا از گروه خودروسازی سایپا / درخواست تولید 10000 دستگاه خودرو سایپا به صورت CKD و CBU در ونزوئلا


بازدید وزیر حمل و نقل ونزوئلا از گروه خودروسازی سایپا / درخواست تولید 10000 دستگاه خودرو سایپا به صورت CKD و CBU در ونزوئلا

وزیر حمل و نقل و رئیس اداره ونزوئلا کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ونزوئلا از مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا بازدید و با مدیرعامل این گروه خودروسازی در خصوص همکاری های مشترک و تولید خودرو در ونزوئلا تبادل نظر کردند.


به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی شرکت سایپا، محمدعلی تیموری مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با ارائه گزارشی از عملکرد گروه خودروسازی سایپا در زمینه تولید محصولات جدید، گفت: گروه خودروسازی سایپا برنامه های خوبی در حوزه جدید دارد. و تولید محصول مدرن است و در حال انجام است و به زودی محصولات جدید به بازار عرضه خواهد شد.


وی افزود: صنعت خودرو یکی از صنایع مهم هر کشوری است که نقش مهمی در ایجاد توسعه پایدار دارد و سایر صنایع مهم کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و سایپا آمادگی دارد تا به صورت مشترک محصولات خود را تولید و توزیع کند. ونزوئلا بازار در این کشور کند است.


وزیر حمل و نقل ونزوئلا در این نشست با تمجید از عملکرد گروه خودروسازی سایپا گفت: امروز در بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا، چندین مدل خودروی جدید را مشاهده کردم که به زودی وارد خط تولید سایپا می شود. محصولات مدرن و مدرن آنها یک روز هستند.


وی با بیان اینکه سایپا پرچمدار صنعت خودروسازی ایران است و نقش موثری در ارائه خدمات به مردم و توسعه فناوری های نوین در ایران ایفا می کند، گفت: سایپا در زمینه فناوری و فناوری به رشد و پیشرفت چشمگیری دست یافته است که بسیار ارزشمند است و امیدوارم بتوانیم به زودی با همکاری گروه خودروسازی سایپا، کارخانه سایپا در ونزوئلا را احیا خواهد کرد.


رامون بلاسکوئز گفت: کارخانه ونیراتو که قبلا در ونزوئلا تاسیس و فعالیت می کرد در حال حاضر متحمل خسارت شده و فعالیت نمی کند و هر کمکی که لازم باشد برای احیای این کارخانه انجام خواهیم داد.


وی بیان کرد: طبق برنامه 10 هزار خودرو نیاز است که به زودی از سایپا خریداری می کنیم و این خودروها در قالب CKD و CBU راهی ونزوئلا می شوند و در آنجا مونتاژ و وارد بازار ملی می شوند.


وزیر حمل و نقل ونزوئلا افزود: در صورت تحقق این امر محصولات گروه سایپا قابلیت صادرات به سایر کشورهای منطقه را نیز دارد و بر این اساس می توان با توجه به منافع کشور به توسعه و شکوفایی کشورها کمک کرد. هر دو کشور.”.


وی خاطرنشان کرد: این روابط به توسعه و شکوفایی صنعت خودروسازی ونزوئلا کمک شایانی در صنعتی شدن این کشور و در نهایت تقویت دوستی دو کشور خواهد کرد.


لازم به ذکر است وزیر حمل و نقل ونزوئلا و هیئت همراه از مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا بازدید و از نزدیک در جریان آخرین دستاوردهای گروه سایپا در تولید محصولات جدید قرار گرفت.


انتهای پیام/