بازداشت پناهجویان افغان پس از قرنطینه در پایگاه نظامی آمریکا در آلمان


فرمانده ارشد نظامی اروپایی آمریکا روز پنجشنبه گفت یک مرد افغان که از یک کشور جنگ زده به آلمان منتقل شده بود پس از گزارش در بازرسی های امنیتی بازداشت شد.

ژنرال تاد ولترز ، فرمانده فرماندهی اروپایی آمریکا در نیروی هوایی ، در یک نشست تلفنی در پنتاگون به خبرنگاران گفت که این شخص “تهدید بزرگی برای دانش من نبوده است”. وولترز همچنین از اظهارنظر در مورد آنچه این مرد را مورد توجه مقامات قرار داد ، خودداری کرد و گفت که اطلاعات “محافظت شده” است.

وی گفت: “این فرد در حال حاضر توسط مقامات بین سازمانی ایالات متحده در بازداشت مناسب است ، آلمان بسیار همکاری می کند و ما هنوز در حال بررسی سابقه وی هستیم.”

ولترز زمان بازداشت این فرد را اعلام نکرد ، اما خاطرنشان کرد که رامشتاین در 20 اوت رسیدگی به مهاجران افغان را آغاز کرد. ژنرال افزود که 58 افغان نیاز به آزمایش بیشتر دارند ، اما “من انتظار دارم همه 58 نفر احتمالاً آزاد شوند.”

ولترز گفت که غربالگری اولیه پناهندگان بلافاصله پس از ورود به پایگاه انجام می شود و “از طریق DOD انجام می شود زیرا شامل بیومتریک و غربالگری الکتریکی است.” [Defense Department] کانال از طریق CBP [Customs and Border Protection] ما از طریق کانال و کانال FBI ، پیشینه آنها را به طور جامع مورد بررسی قرار داده ایم. “او در حالی که افغانها برای خروج آماده می شوند ، گفت:” از نظر بیولوژیکی و بیولوژیکی ، برای اطمینان از سبز بودن افغان های مورد تأیید از طریق DOD ، CBP و FBI. یک بار دیگر برای آن آزمایش می شود. “

افغانهای تازه تخلیه شده سوار اتوبوس در پایگاه نیروی هوایی آمریکا در رامشتاین آلمان شده اند.
افغانهای تازه تخلیه شده سوار اتوبوس در پایگاه نیروی هوایی آمریکا در رامشتاین آلمان شده اند.
AP

ژنرال گفت: “اگر کسی با رنگ قرمز ظاهر شود ، می توانیم او را با آرامش از خط پردازش معمولی خارج کرده و در جای دیگری قرار دهیم تا بتوانیم انزوا و کمی زمان اضافی داشته باشیم تا مطمئن شویم که همه تا حد ممکن ایمن هستند.” گفت. ایمنی. “

در حال حاضر چهار تاسیسات نظامی آمریکا در اروپا وجود دارد که پناهجویان افغان قبل از سفر به ایالات متحده در حال رسیدگی هستند. پایگاه هوایی رامشتاین و پادگان های راین آلمان ، پایگاه هوایی سیگورلا در سیسیل و پایگاه دریایی روتا در کادیز اسپانیا.

ولترز گفت که این چهار پایگاه از 20 آگوست در مجموع 38000 پناهجو نگهداری کرده و 16000 نفر را به ایالات متحده فرستاده است.

جمهوریخواهان دولت بایدن را متهم کرده اند که هزاران افغان غیر مرتبط را از مناطق تحت کنترل طالبان با هزینه افغانهایی که در جنگ بیست ساله طالبان به نیروهای ناتو به رهبری آمریکا کمک کرده اند ، تخلیه کرده است. ایستادگی در برابر بنیادگرایان کینه توز اسلامی.

دولت بایدن هنوز شماری رسمی از دارندگان و متقاضیان به اصطلاح ویزای مهاجرتی ویژه (SIV) که از افغانستان فرار کرده اند منتشر نکرده است.

سناتور کهنه کار افغان ، تام کاتن ، پنجشنبه شب به فاکس نیوز گفت که “آنها آنچه را که آمدند و رفتند به هم ریختند.” وی گفت: “علی رغم اعطای روادید ، ما اکثریت افغانهای وفادار را که در ارتش ایالات متحده خدمت می کردند ، رها کردیم. اما ما بدیهی است که دهها هزار نفر از مردم افغانستان را که مستقیماً با ارتش ایالات متحده مرتبط نیستند ، تخلیه کرده ایم و هیچ نظری نداریم که آنها چه کسانی هستند یا توانایی تحقیق در مورد آنها را ندارند.

“بنابراین جو بایدن از بدبختی افغانهای وفادار که در ارتش ایالات متحده خدمت کرده اند به طرز بدبینانه ای سو استفاده می کند تا دهها هزار افغان را که حق حضور در این کشور را ندارند و هر روز هزاران نفر را راهنمایی می کند ، تخلیه کند. مطلقاً نمی توان تعیین کرد که آیا این یک تهدید امنیتی است یا خیر. “

دیدگاهتان را بنویسید