بازارچه های مرزی استان زمینه خوبی برای رونق تجارت و بازرگانی با کشور همسایه است


بازارچه های مرزی استان زمینه خوبی برای رونق تجارت و بازرگانی با کشور همسایه است

رئیس جمهور حورسنان شمالی را یکی از قطب های کشاورزی کشور خواند و خاطرنشان کرد: باید به کشاورزی استان توجه ویژه شود. همچنین با توجه به مرز استانی، بازارچه های مرزی بستر مناسبی برای تجارت و تجارت با کشور همسایه است.


به گزارش ایلنا، سجده ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه در بدو ورود به استان حورسنان شمالی برای میزبانی بیست و ششمین سفر استانی دولت مردمی گفت:


رئیس جمهور با اشاره به مرحله اولیه استان حورای شمالی افزود: با وجود گذشت سال ها از تاسیس استان، به دلیل برخی کمبودها همچنان فاقد شرایط استانی است. این یکی از نکاتی است که همکاران ما قبل از تصدی پست نمایندگی عالی استان، استاندار، نمایندگان محترم و رهبری، مسئولان و کارشناسان مورد توجه قرار گرفته اند و جای توجه ویژه دارد.

رئیسی با بیان اینکه برخی مشکلات از جمله حجم بالای محصولات نیمه تمام در استان های مختلف از جمله استان، جمعیت را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: دولت در سفرهای استانی حرکتی را برای تکمیل نیمه تمام ها آغاز کرده است. ما در این دولت نه به دنبال درمان و نه طرح جدید، بلکه به دنبال آن دسته از نیمه تمام هایی هستیم که در رنج هستند تا مردم زودتر اسکان پیدا کنند.

رئیس جمهور حورسنان شمالی را یکی از قطب های کشاورزی کشور خواند و خاطرنشان کرد: باید به کشاورزی استان توجه ویژه شود. همچنین با توجه به مرز استانی، بازارچه های مرزی بستر مناسبی برای تجارت و تجارت با کشور همسایه است. وقتی از ترکمنستان بازدید کردم، تمایل جدی برای احیای بازارهای فرامرزی دیدم.

رئیسی با اشاره به عنوان امسال «تولید، دانش سازان و کارفرمایان» گفت: در استان حورسنان شمالی افراد تحصیلکرده زیادی داریم و باید مکان و جاذبه هایی را فراهم کنیم تا این نیروها بتوانند در آن استان کار شایسته پیدا کنند. و این افراد می توانند در تولید فعالیت کنند و دولت می تواند از تولید در زمینه های مختلف حمایت کند.

رئیس جمهور از قوه مجریه خواست تا فضا را برای کارآفرینانی که قصد فعالیت در یک استان را دارند فراهم کند و گفت: دولت باید توسط استان باشد و گام بعدی اجرای این مصوبات باشد.انتهای پیام/