بارسلونا تا اینجای تابستان چقدر برای نقل و انتقالات هزینه کرده است؟


بارسلونا تا اینجای تابستان چقدر برای نقل و انتقالات هزینه کرده است؟

بارسلونا 170 میلیون یورو (143 میلیون پوند) برای نقل و انتقالات تابستانی هزینه کرده است تا جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین تیم های جهان پس بگیرد.


به گزارش ایلنا، تیم نیوکمپ با مشکلات مالی بیش از یک میلیارد یورویی مواجه است، اما درآمد آینده خود را فدای پول نقد فوری کرده و 10 درصد از حق پخش تلویزیونی 25 سال آینده لالیگا را به فروش رسانده است.


هجوم پول نقد باعث شده است که بلوگرانا به جای پرداخت بدهی، آن را برای ستاره های بزرگ خرج کند، که تاکنون پنج خرید در پنجره نقل و انتقالات تابستانی داشته است.


با این حال، دو مورد از این خریدهای جدید هیچ هزینه جابجایی نداشتند. هر دو بازیکن، آندریاس کریستنسن و فرانک کسیه، پس از امضای قرارداد با چلسی و آث میلان، به عنوان بازیکن آزاد وارد نیوکمپ شدند.


هر دو بازیکن قراردادی چهار ساله امضا کرده اند و این یعنی تا سال 2026 با این باشگاه قرارداد دارند.


بارسلونا علاوه بر جذب کریستنسن و کیسیه، سه فوق ستاره را با مبلغ 50 میلیون یورو یا بیشتر به خدمت گرفت. بلوگراناها موفق شدند رافینیا و روبرت لواندوفسکی و همچنین ژیل کوند مدافع سویا را به عنوان اهداف بلند مدت جذب کنند.


رافینیا با 65 میلیون یورو (55 میلیون پوند) از لیدز یونایتد به خدمت گرفته شد، پس از اینکه این بازیکن برزیلی انتقال به آرسنال و چلسی را برای بارسلونا رد کرد. 2021/2022 او فصل گذشته 10 گل در لیگ برتر به ثمر رساند و انتظار می رود در سمت راست با عثمان دمبله و فران تورس رقابت کند. رافینیا در اولین بازی خود با بارسلونا در برد پیش فصل 6-0 مقابل اینتر میامی گلزنی کرد، قبل از اینکه در ال کلاسیکو دوستانه مقابل رئال مادرید خیره کننده شود.


لواندوفسکی همچنین انتقال مورد انتظار خود را از بایرن مونیخ به بارسلونا تکمیل کرد و این باشگاه با 45 میلیون یورو به اضافه 5 میلیون یورو پاداش به این بازیکن ملی پوش لهستانی پیوست.


او دوباره با پیر امریک اوبامیانگ، هم تیمی سابق بروسیا دورتموند، ملحق خواهد شد. کونده پس از رد انتقال سودآورتر به چلسی، به بارسلونا پیوست، مدافع فرانسوی در ابتدا 50 میلیون یورو از سویا و 5 میلیون یورو به عنوان اضافه هزینه پرداخت کرد.


بارسلونا همچنین پابلو توره استعداد جوان را از راسینگ سانتاندر با مبلغ 5 میلیون یورو به خدمت گرفت.


خلاصه ای از عملکرد بارسلونا در نقل و انتقالات تابستانی به شرح زیر است:


رافینیا – لیدز یونایتد – 65 میلیون یورو


روبرت لواندوفسکی – بایرن مونیخ – 50 میلیون یورو


زول کوندا – سوجا – 50 میلیون یورو


پابلو توره – ریسینگ سانتاندر – 5 میلیون یورو


فرانک کسه – آث میلان – آزاد


آندریاس کریستنسن – چلسی – آزاد


عثمان دمبله – عامل آزاد – آزاد


انتهای پست/