بارداری و تغذیه ناشتا برای زنان باردار و شیرده


طبق اعتقادات اسلامی ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است. زنان باردار اگرچه قانونی و اجباری هستند ، نمی توانند روزه بگیرند. با این حال بسیاری از زنان باردار دوست دارند روزه بگیرند.
تجویز یک نسخه مشترک برای همه زنان باردار غیرممکن است. NS هنگام روزه داری به موارد زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید. مشورت کردن .

ابتدا به مقاله افرادی که روزه را ممنوع کرده اند بروید خواندن؛ برای کسانی که روزه را ممنوع کرده اند تو نیستی. سپس شرایط روزه را بخوانید.

امسال در چه فصلی هستیم؟

شما در حال حاضر روزه می گیرید زیرا ما در فصل بهار هستیم. 15 ساعت گرسنگی عطش در پی دارد. سیستم های بدن زنان غیر باردار و زنان باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او سریعتر گرسنه می شود. زن باردار آنها نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا بمانند. چرا ؟ زیرا در بسیاری از موارد گرسنه ماندن. آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند. آسیب رساندن

چند ماهه بارداری؟ (Q1 سوم ، اگرچه برخی از کارشناسان آن را منع کرده اند ،
بررسی کنیم)

3 ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل بخورید و مواد مغذی و آب دریافت کنید بین افطار و سحر انرژی مورد نیاز خود را بدست آورید. کارشناسان ، روزه گرفتن اشتباه نیست. اما این دوره خاص است. 8 هفته اول ، تشکیل جنین و تشکیل سلول مغزی جنین که بنابراین ، در این مدت ، روزه نگیرید اگر:

۱ _ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذاهای خاصی بخورید بخورید ، روزه نگیرید. چرا ؟ زیرا در چنین شرایطی باید قول های زیادی بدهید بیشتر بخورید و کمتر بخورید. حالت تهوع دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد. کافی. روزه هرگز توصیه نمی شود.

2- زمانی که گرسنگی و تشنگی به دلیل روزه زیاد است برای زنان باردار ، تجزیه ادرار مواد فوق را نشان می دهد گفتیم می توانیم ببینیم. روزه گرفتن توصیه نمی شود.

3- شرایط منع اصلاً روزه داری در حضور زنان باردار ما اینجا نوشتیم. لطفا خواندن .

4- در صورتی که مادر در اوایل بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد با این حال ، می توانید دو وعده کامل صبح و افطار و در بین آنها بخورید. افطار و سحر ریزمغذی ها هستند و پروتئین و ویتامین بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید. سریع.

Q2

اگر سالم هستید و مشکلات خاصی ندارید ، فقط اگر انرژی و مواد لازم را تامین کنید به طور کلی ، تغذیه کافی و آب از افطار تا سحر در این دوره روزه داری حرام نیست.
لطفا به این پست توجه کنید زیرا می توانید متعلق به گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، هم مادر و هم جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر به مدت طولانی گرسنه است و گلوکز بدن مادر و جنین تمام می شود. تمام شد! بنابراین چند ساعت اول شما گرسنه خواهید بود. آیا تشنه هستید؟ ؛ دوم ، روزه گرفتن بین افطار و سحر: کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را تأمین کنید. ضربه بزنید
همچنین ، اگر در هفته آخر هستید ، بدن شما به آب زیادی احتیاج دارد. روزه گرفتن توصیه نمی شود.

توصیه ها:

* مهمتر از همه ، چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز گرسنه هستید ، روزه گرفتن توصیه نمی شود.
* در صورت عدم وجود شرایط منع روزه داری اگر یکی ندارید ، می توانید 2-3 روز ناشتا باشید. به پزشک خود تجویز کنید تا همان ماده بد آزمایش ادرار وجود داشته باشد. صحبت کردن! ادرارتان را چک کنید. ممکن است یک دکتر اینجا باشد. تشخیص دهید که بهتر است روزه نگیرید.
* روزه داری سالم است و فقط برای زنان باردار مشکل ساز است مگر اینکه مسائل دیگری وجود داشته باشد. اگر باردار هستید
غذای سالم و کافی بین افطار و سحر او می تواند آب بخورد و در طول روز گرسنه نیست
سریع.
* روزه داری و وضعیت زنان باردار با دوره حاملگی بدن مادر و نتایج معاینه مادر. بر اساس هر فرد توانایی های خود را ارزیابی کرده و بر اساس نتایج بدست آورید پزشک او در این مورد تصمیم می گیرد.

مقاله چه می گوید؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند. باردار است اما هنوز نمی تواند علت را تنها با روزه گرفتن ثابت کند عوارضی در مادر یا نوزاد وجود دارد و مطمئناً این هنوز یک مسئله است. مطالعات بیشتری وجود دارد

ارجاع:

1- کتاب “ر.در سلامت و بیماری “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالرضا نوروزی

پیش بینی کننده روزه ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و نتایج تولد: جمعیت -3
تحقیقات مبتنی بر در هلند

دیدگاهتان را بنویسید