ایران باید هر چه زودتر تصمیم نهایی خود را درباره برجام اعلام کند


ایران باید هر چه زودتر تصمیم نهایی خود را درباره برجام اعلام کند

سه کشور اروپایی طرف برجام در بیانیه‌ای مشترک بدون اشاره به یاغی‌های آمریکا و مواضع منفعلانه این کشور در برابر برجام، از ایران خواستند هر چه سریع‌تر تصمیم نهایی خود را برای بازگشت به توافق هسته‌ای اعلام کند.


به گزارش ایلنا، سه کشور اروپایی عضو برجام در بیانیه‌ای مشترک، بدون اشاره به مغرضانه آمریکا و مواضع منفعلانه آن‌ها در برابر برجام، از ایران خواستند هر چه سریع‌تر تصمیم نهایی خود را برای بازگشت به توافق هسته‌ای اعلام کند. . .


این بیانیه بدون اشاره به زیاده‌روی‌های غرب، از ایران می‌خواهد آنچه را که «خواسته‌های غیرواقعی و بسیار هماهنگ، از جمله مسائل نظارتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» می‌خواند، کنار بگذارد.


در این بیانیه که همزمان با دومین روز بازگشت هیات مذاکره کننده به وین منتشر شد، آمده است که این مذاکرات به معنای دور جدید مذاکرات نیست، بلکه تنها بحث های فنی درباره واکنش ایران به متن است. تهیه شده توسط Josep Burrell، هماهنگ کننده ارشد Revival Talks. برجام در حال ارائه برای تصمیم گیری نهایی است و موضوع کلیدی بین ایران و آمریکاست.


سه کشور اروپایی در تلاش برای پرتاب توپ در زمین ایران گفته اند که «متن توافق روی میز است» و ایران باید از هم اکنون و تا زمانی که امکان آن وجود دارد، به توافق برسد.انتهای پیام/