ایجاد رفاه درونی

همه چیز دو بار خلق می شود… بار اول در ذهن شما و سپس در دنیای فیزیکی. (ناشناس)

وقتی نگاه خود را به چیزها تغییر دهید، چیزهایی که به آنها نگاه می کنید تغییر می کنند. (دکتر وین دایر)

برای اینکه همه چیز تغییر کند، شما باید تغییر کنید. (جیم ران)

برای تغییر نتایج، تمرکز خود را تغییر دهید. (تونی رابینز)

امیدوارم که با یک لیوان نوشیدنی مورد علاقه خود به من ملحق شده باشید و آماده باشید تا عمیقاً قدرت این نقل قول ها را تأمل و تأمل کنید. من این سؤالات را باز می کنم زیرا مطالعه اخیر من در مورد رفاه درونی به خوبی نشان داده است که بدن ما یک توانایی ذاتی برای شفا دارد.

این برای من و شما چه معنایی دارد؟ خوب، بنشینید و برای چند لحظه آینده با هم این موضوع را بررسی کنیم.

ابتدا اجازه دهید چند کلمه کلیدی را تعریف کنیم. وقتی به «درونی» یا «فطری» اشاره می‌کنم، آن را شهودی، طبیعی، داده شده توسط خداوند تعریف می‌کنم. فرهنگ لغت آنلاین وبستر، Innate را به عنوان “تعلق به ماهیت اساسی چیزی” و “که بخشی از ماهیت ضروری درونی فرد است” تعریف می کند. تعریف فوق‌العاده‌ای از سلامتی که اخیراً پیدا کردم این است: “سلامتی ….. لنزی است که از طریق آن فرد جهان را می‌بیند، این یک دیدگاه فلسفی است که بدن-ذهن-روح را قادر می‌سازد که به طور طبیعی باهوش و خود باشد. شفابخش و خودتنظیم کننده.» (دکتر J. Chestnut، DC “رژیم غذایی ذاتی و بهداشت طبیعی”).

اگر رفاه درونی عنصر ارزشمندی است که باید برای آن تلاش کرد، چگونه به طور مداوم آن را وارد زندگی خود کنیم؟

این جمله را در نظر بگیرید: «لازم نیست گذشته آینده باشد». اگر با موقعیتی در زندگی خود مواجه می شوید که منجر به سلامتی ضعیف شده است و به دلیل از دست دادن انرژی شما به چالش کشیده می شود، چه ارزشی برای شما دارد که مطمئن شوید که دقیقاً اینجاست که می خواهید تمرکز شما در کجا باشد. آیا نتایج را می بینید؟ برای اینکه مطمئن باشید با کمی تلاش و مسئولیت در قبال تصمیماتی که می گیرید، می توانید نتیجه این وضعیت را تغییر دهید؟ در مورد اینکه توجه خود را به چیزی تغییر دهید تا نتایج خود را تغییر دهید، چه فکر می کنید؟

بهترین مثال از این مفهوم، نگاه به فرآیند هدف گذاری و قصد است. بسیاری از ما در مورد هدف گذاری SMART شنیده ایم: یعنی اهداف باید به صورت زیر باشند:

o خاص

o قابل اندازه گیری

o قابل دسترس

o واقع بینانه به موقع

o پشتیبانی تیم

در صورت نیاز به یافتن راه بهتر، متعهد ماندن به یک هدف، عزم راسخ و تمایل به تنظیم بادبان های خود را می طلبد. درک کنید که ایجاد و حفظ رفاه درونی ایجاد مکانی برای آرامش درونی و انجام آن با تمرکز و بالاترین آگاهی است. با این حال، انتظار داشته باشید که همه چیز در زندگی بالا و پایین شود، با این حال، اگر تصمیم بگیرید که تمرکز خود را روی سلامتی قرار دهید، قطعا نتایج را خواهید دید.

یکی از نویسندگان مورد علاقه من، دکتر، در کتاب خود، “برای هر مشکلی راه حل معنوی وجود دارد” می نویسد. وین دایر: “همه شفاها بازگشت به تمامیت است. افکار شما ارتباط زیادی با این روند بهبود دارند. افکار شما و الگوهای کم انرژی شما می توانند زخم را فعال کنند (یا التیام بخشند). من می خواهم روشن کنم که هوش موجود در آن وجود دارد. بدن شما همان چیزی می شود که تصور می کنید. بسته به اینکه چگونه از ذهن خود استفاده کنید، بدنی سالم یا بدن بیمار ایجاد می کند… ذهن خود را قوی، دوست داشتنی، سالم و مثبت کنید و بدن شما بر این اساس پاسخ خواهد داد.”

نصیحت مفید! چگونه این مفاهیم را عملی کنیم؟

اول، به جای هدر دادن انرژی بی پایان با پرسیدن سوال چرا؟ چرا من؟ چرا حالا؟ چرا این اتفاق می افتد؟ توجه خود را روی پرسیدن این سوالات توانمند متمرکز کنید:

– چیزی که من می خوام؟ (اولویت های)

– چه کاری باید داشته باشم / باشم / انجام دهم؟

– من قبلاً چه چیزی را امتحان کرده ام؟

– چه چیزی مرا عقب نگه می دارد؟

– چه کسی می تواند از من حمایت کند؟

هنگامی که به جای تمرکز بر خود مشکل، بر توسعه راه حل ها تمرکز می کنید، معمولاً چند اتفاق می افتد:

1. اندازه مشکل اغلب کاهش می‌یابد، زیرا دیدگاه بهتر و «تصویر بزرگ‌تری» از اینکه چگونه این موقعیت در چارچوب زندگی شما قرار می‌گیرد وجود دارد.

2. راه حل هایی که قبلاً به آنها فکر نکرده اید رخ می دهند، شتاب بیشتری پیدا می کنند و یک حس قوی از احتمال وجود دارد.

وقتی گزینه‌ها و فرصت‌ها به پاسخ همیشگی شما تبدیل می‌شوند، در این فضای درونی در قلب و ذهن شماست که هیجان گزینه‌های موجود شما را قادر می‌سازد تا بهزیستی درونی را ایجاد کرده و ایجاد کنید.

دوم، خود را بررسی کنید – چند بار مکث کرده اید تا به پشت خود ضربه بزنید و تمام کارهای شگفت انگیزی که در زندگی خود انجام داده اید، تبدیل شده اید و به دست آورده اید را به خاطر بسپارید؟ چگونه به محله یا بخش خود خدمت کرده اید؟ تشویق مثبت و تأمل در مورد همه چیزهایی که به زندگی دیگران کمک کرده اید، تشویق بزرگی برای “عروج” خود به مکانی با رفاه درونی فوق العاده است.

سوم، بدانید که زندگی فقط یک “لغزش” است و مهم نیست که چقدر در این زندگی به ما نعمت داده است، همیشه میل به داشتن زمان بیشتر وجود خواهد داشت… پس اولویت های زندگی خود را رعایت کنید… همه که عمیق، غنی و معنادار باشد به بیشترین تمرکز و تلاش شما نیاز دارد

در پایان: به این سوالات پاسخ دهید:

– چگونه می توانید از موقعیت فعلی خود برای بیرون کشیدن “آب” بیشتر از زندگی استفاده کنید؟

– چه تجربیاتی از زندگی گذرانده اید که واقعا شما را شکل داده است؟

– “میراث زندگی” شما چیست ~ دوست دارید به خاطر چه چیزی از شما یاد شود؟

باشد که به زندگی پر برکت همراه با رفاه درونی، خرد و آرامش ادامه دهید.

رژیم لاغری سریع