اولین گشت و گذار برای نوجوانان در باغ هنر انجام شد


اولین گشت و گذار برای نوجوانان در باغ هنر انجام شد

اولین تور باغ هنری نوجوانان به همت حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار شد.


به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، نخستین گشت و گذار در باغ هنر نوجوان به همت حوزه هنری کودک و نوجوان با اکران اختصاصی انیمیشن «ارباب آب» با حضور مجید برگزار شد. اسماعیل. ، کارگردان این اثر.


در ابتدای این دیدار که صبح روز چهارشنبه 10 تیر 1401 در اتاق نشیمن طاهره صفارزاده برگزار شد، مجید اسماعیلی سوالاتی را در ذهن نوجوانان حاضر مطرح کرد و گفت: می توانید به اتفاقات مختلف پیرامون خود فکر کنید و دلایل. به ماهیت وجودی آن فکر کنید. پذیرش شما از هر کلمه و گفته ای باید بر اساس حقیقت باشد، هرچند گاهی اوقات ما اینطور به قضیه نگاه نمی کنیم.


اسماعیلی در ادامه درباره آنچه در ذهن نوجوانان و حتی بزرگسالان کشورهای دیگر می گذرد، گفت: باید آنچه را که داریم ببینیم و قدر بدانیم، مثلاً در گفتگو با فردی متوجه شدم که متروی ایران یکی از ضعیف ترین متروها است. ” در مقایسه با سایر کشورهای دارای مترو در دنیا در سطح قابل قبولی قرار دارد.


وی ادامه داد: تصور ما از غرب این است که مردم خیلی راحت در رفاه زندگی می کنند، اما نمی دانیم که اگر رفاهی که ما تصور می کنیم داشته باشند، برای آن زحمت می کشند، پس اگر با فکرمان آن رفاه را می خواهیم. ما به هم پیوسته ایم و این آرمان را می خواهیم، ​​باید سخت و با تمام توان تلاش کنیم.


کارگردان انیمیشن «ارباب آب» گفت: تولیداتی در رسانه های خارجی و متأسفانه بعضاً رسانه های داخلی وجود دارد که ارزش و مفهوم خانواده و والدین کمتر یا بی تأثیر در ذهن مردم رخنه می کند. جوامع مختلف و آسیب رساندن به آنها».


وی که داوری برنامه زمان نو را نیز بر عهده دارد، ادامه داد: دروازه مهم جهان امروز برای کسانی است که می توانند در هر فرد، جامعه و یا جهانی تغییر ایجاد کنند و مانع یا باعث حرکت درست حرکت شوند. و تقویت کنید.” اولین. اینگونه است که باید با چشمان باز و آگاه به این مسائل تصمیم بگیریم.


اسماعیلی افزود: می‌توان افراد را بر اساس سه معیار دسته‌بندی کرد، یکی افرادی که حاضرند وقت خود را صرف هدف کنند، دیگری افرادی که حاضرند هم پول و هم پول خود را بدهند و سوم کسانی هستند که آماده اند تا زمان و پول خود را برای این منظور صرف کنند. بده. دسته سوم کسانی هستند که نمونه هایشان را دیده ایم و هستند. مثلاً کسانی که حاضرند از وقت و جان و مال خود برای عزت و سربلندی جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند، برای پیشرفت و عزت ما جهاد می کنند. برعکس، افرادی هستند که توسعه کشور را خدشه دار می کنند که هم نمونه های داخلی و هم خارجی دارند که دشمن همیشگی ما هستند. دشمنان ما همیشه سعی می کنند چیزها را زیر ذره بین بگذارند تا ناامیدی را در بین مردم ما گسترش دهند.


وی گفت: تغییر یک کار طولانی مدت است و به روش های مختلفی انجام می شود که برخی از آنها برگشت ناپذیر است. تغییر یک مسئله است و قدرت های بزرگ جهان آماده اند تا پول زیادی را صرف آن کنند، زیرا ریشه اقتصادی دارد. قدرت های جهانی یاد می گیرند که از طریق فیلم تغییر کنند و بر جهان تأثیر بگذارند.


اسماعیلی افزود: اگر باز هم نمی توانند ایران را تغییر دهند و به آن حمله کنند ثمره شهادت و تجربه پیروزی های ارزشمند در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن است. اعتقادات مذهبی در بین شهروندان ما نیز یکی دیگر از عوامل بازدارنده در برابر حملات دشمنان ایران است.


وی در ادامه می گوید: امام علی (ع) در سفارشی از پیامبر اکرم (ص) می فرماید یکی از بهترین کارهای دنیا تغییر شخصیت به حق و درستی است.


اسماعیلی گفت: آمریکایی ها در صورت لزوم برای ترویج سبک زندگی آمریکایی مبارزه می کنند و ملت های مختلف را با جنگنده های خود بمباران می کنند. آنها میلیون ها دلار برای انجام این کار خرج می کنند و این کار را با انیمیشن و فیلم انجام می دهند. آنها حاضرند برای آشتی دادن افکار عمومی جهان با خودشان دست به هر کاری بزنند.


وی افزود: غربی ها و دشمنان ما با ایجاد دلسردی در بین نسل های امروزی، مثلاً با مقصر جلوه دادن وظایف و اتفاقات دیگر، به ویژه در شرق تلاش می کنند ما را تحت تأثیر قرار دهند. یکی از رایج ترین آنها این است که بچه های امروزی همه چیز را به عهده پدر و بالاتر از همه دولت و مسئولان مربوطه می دانند و به همین دلیل خودشان در امور و جلسات شرکت نمی کنند. برای نیازهای آنها


اسماعیلی در خاتمه از تمامی شرکت کنندگان به تماشای انیمیشن ارباب آب دعوت کرد و گفت: هر کدام از شما می توانید کارهای مهمی انجام دهید پس ناامید نشوید و دست از تلاش برندارید.


اولین تور در باغ هنر ویژه نوجوانان با نمایش انیمیشن ارباب آب و اجرای کارگاه های عملی برگزار شد.


انتهای پیام/