اولین جشنواره داستان فداکاری مردمی برگزار می شود


اولین جشنواره داستان فداکاری مردمی برگزار می شود

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کزوین گفت: نخستین جشنواره ملی قصه گویی با محوریت قربانیان و ایثارگران برگزار می شود.


به گزارش ایلنا، فاطمه نشاچی با اعلام این خبر افزود: به زودی فراخوان جشنواره ملی قصه گویی برای حضور هنرمندان مجرب قزوینی در عرصه قصه گویی صادر می شود.


معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کزوین گفت: تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در سنین کودکی و نوجوانی تأثیر بسزایی دارد، بنابراین لازم است بسترهای مناسبی برای اجرای این مهم فراهم شود، بنابراین که این گروه با مفهوم، معنا و جنبه های مختلف این فرهنگ آشنا می شوند.


وی افزود: با آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ ایثار و شهادت به تعامل و اجرای برنامه های کوچک بر اساس این فرهنگ در زندگی روزمره خود می پردازند.


این مسئول تصریح کرد: راه های مختلفی برای آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ ایثار و شهادت وجود دارد که قصه گویی یکی از مهم ترین آنهاست و می تواند این فرهنگ را به نحو مطلوبی برای آنها تبیین کند. داستان سرایی را با هدف گسترش پایدار مفهوم ایثار در سطح جامعه و نگاه جدی به تأثیرگذاری بر فرزندان نسل امروز سازماندهی می کند.


انتهای پست/