اولین «جایزه علمی عبیدی» با معرفی پژوهش های سطح بالا به کار خود پایان داد


مراسم اختتامیه اولین دوره جایزه علمی عبیدی با حضور تیمی از متخصصان غدد و اساتید رشته پزشکی و متابولیسم، بیش از 150 محقق و مدیران دارویی دکتر عبیدی برگزار شد.


«جایزه علمی عبیدی» توسط دکتر داروخانه عبیدی برای حمایت از توانمندی های علمی جامعه پزشکی ایران؛ این جایزه علمی با محوریت ارتقای کیفیت زندگی افراد دیابتی، کنترل و درمان این بیماری و پیشگیری از عوارض، عصر روز پنجشنبه 26 خردادماه با حضور 115 مقاله علمی در بخش مقدماتی مقاله و پایان نامه و شناخت افراد برگزیدگان دوره اول را به پایان رساندند.


مراسم اختتامیه اولین دوره جایزه علمی عبیدی با حضور تیمی از متخصصان غدد و اساتید رشته پزشکی و متابولیسم، بیش از 150 محقق و مدیران دارویی دکتر عبیدی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر مدیر ارشد داروخانه های دارویی شادی شهریاری گفت: «جایزه علمی عبیدی» رویدادی است که با دکتر دکتر دیدار می کند. رویکرد علمی عبیدی به داروسازی که هدف آن برقراری ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه، حمایت از کار علمی محققان جوان در جامعه پزشکی است.


وی افزود: این رویداد علمی در راستای رسالت داروسازی دکتر عبیدی است چرا که وی همواره به دنبال کمک به ارتقای سلامت جامعه و کیفیت زندگی، درمان روزانه بیش از 4 میلیون بیمار مبتلا به بیماری های غیرواگیر و بهبود بیشتر بوده است. بیش از 80 میلیون نشانه حاد اهمیت سلامت عمومی به عنوان یک رسالت و هدف در طول 76 سال فعالیت دارویی دکتر عبیدی.


جایزه علمی عبیدی


دکتر. شهریاری همچنین گفت: دکتر. داروخانه عبیدی نه تنها داروهای با کیفیت تولید می کند و راهبردهای درمانی جدیدی ارائه می دهد، بلکه برای توسعه پایدار تلاش می کند و مسئولیت اجتماعی را بخشی از هویت خود می داند. به همین منظور در سال 1400 در هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس، 75 مرکز بهداشتی درمانی در 75 منطقه محروم کشور به مایحتاج اولیه تجهیز شد.


دکتر سولماز سید موسوی، دکتر. اولین جایزه علمی عبیدی در زمینه کنترل دیابت و بیماری های متابولیک؛ هدف این رویداد علمی شناسایی، معرفی و حمایت از محققان جوان جامعه پزشکی است که در زمینه افراد مبتلا به دیابت تحقیقاتی انجام داده اند. ارتقای کیفیت زندگی. دیابت، کنترل و درمان بیماری و پیشگیری از عوارض آن.


دکتر. سید موسوی افزود: در این مراسم از پژوهشگران و دانشمندانی که دارای مقاله یا پایان نامه در این حوزه ها بودند دعوت شد تا آثار خود را به دبیرخانه جایزه علمی عبیدی ارسال کنند. برای افراد منتخب، برنامه ریزی کردیم تا از تحقیقات و مقالات آنها بیشتر حمایت کنیم، جلسات زیادی با هیئت داوران برگزار کنیم و آنها را به سمینارها دعوت کنیم.


جایزه علمی عبیدی


آثار ارسالی به اولین جایزه علمی عبیدی توسط هیئت قابل توجهی از اساتید غدد، متابولیسم و ​​فارماکولوژی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی و دانشگاه تهران بررسی و ارزیابی شد. شرکت کنندگان عبارتند از:


  • دکتر. علیرضا استقامتی، متخصص غدد و لجستیک متابولیک، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران
  • دکتر. احمدرضا دهپور، متخصص فارماکولوژی، استاد ممتاز دانشگاه تهران
  • دکتر محمد ابراهیم خمسه، متخصص غدد و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران
  • دکتر. مجتبی ملک، متخصص غدد و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران
  • دکتر فرزاد حدائق، متخصص غدد و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
  • فرهاد حسین پناه، دانشیار غدد و متابولیسم، استادیار دانشگاه علوم پزشکی شاه بهشتی


دکتر. مجتبی ملک دیگر داور این رویداد علمی درباره چالش ها و مشکلات دیابت گفت: کنترل قند خون بدون آموزش برای این بیماران بسیار سخت است. این آموزش باید بخشی از درمان باشد و باید بیماران را ملزم به دیدن آموزش کنیم. در این صورت بسیاری از هزینه های درمان کاهش می یابد».


جایزه علمی عبیدی


از بین مقالات ارسالی، 20 مقاله برگزیده به فینال راه یافتند و در پایان هیئت داوران سه مقاله برتر را انتخاب کردند. اسامی پژوهشگران منتخب در بخش مقالات علمی به شرح زیر است:


  • نفر اول: دکتر هدی طاهری
  • شخص دیگر دکتر است. مرجان موعودی
  • نفر سوم دکتر صغری ربیع زاده است


هر سه مقاله بر دیابت، کنترل و درمان بیماری و پیشگیری از عوارض آن با هدف بهبود کیفیت زندگی بیماران تمرکز دارند.


همچنین 4 پایان نامه به مرحله نهایی راه یافتند که دکتر فرشته عطاران با پایان نامه «مقایسه اثرات پیوگلیتازون و آمگلیفلوزین بر پارامترهای اکوکاردیوگرافی بیماران دیابتی نوع 2 با کبد چرب غیر الکلی» به عنوان فرد انتخاب شد.


این مراسم شامگاه پنجشنبه 26 خردادماه در هتل اسپیناس تهران برگزار شد و با معرفی و شناخت نفرات برگزیده دوره اول به پایان رسید.


دومین دوره جایزه علمی عبیدی با محوریت حمایت از تولید علم در حوزه متابولیسم قلب ادامه خواهد داشت که فراخوان آن متعاقبا با برگزاری مراسم اختتامیه در خرداد 1402 منتشر خواهد شد.


درباره داروخانه دکتر عبیدی


دکتر داروسازی عبیدی اولین داروخانه ایران است که با سابقه هفتاد و شش ساله کیفیت و نوآوری را در صنعت داروسازی کشور به ارث برده است. دکتر. داروخانه عبیدی همواره در کنار همه ایرانیان، پایش عوامل موثر بر کیفیت داروها و ارائه راهکارهای درمانی موثر و لازم برای ارتقای سلامت جامعه بوده و خواهد بود.


انتهای پیام/