اهمیت اسپا

در عصر استرس بی‌پایان و بارهای کاری معمول، انسان‌ها به آرامی این ایده را پذیرفته‌اند که آرامش و نوازش به جای تجملات به یک ضرورت تبدیل شده است. ترکیب مزایای سلامتی آب درمانی و حرارت درمانی که در روم باستان استفاده می شد. و ماساژ درمانی بدن سالم از فرهنگ شرقی، انسان مدرن “SPA” را به عنوان مکانی مهم برای شفای جسمی و روانی در محدوده کلان شهر دوباره اختراع کرده است. تنها در ایالات متحده، بیش از 57 میلیون آمریکایی یا یک چهارم جمعیت بزرگسال آنها حداقل سالی یک بار از اسپا بازدید کرده اند. چنین حمایتی صنعت آبگرم را به اوج و محبوبیت کنونی سوق داده است.

مردم به چند دلیل مهم از یک اسپا بازدید می کنند. شایع ترین دلیل کاهش استرس پس از یک روز کار سخت است که تقریباً همیشه با استرس فیزیکی و استرس روانی همراه است. در دوران مدرن، به نظر می رسد کلیسا و آبگرم تنها دو مکان در جامعه ما هستند که می توانیم واقعاً خود را از تأثیر فناوری دور کنیم و در سکوت خود مراقبه کنیم. ماساژ کامل بدن می تواند باعث شود عضلات پس از یک روز سخت در مطب احساس آرامش و انعطاف کنند. نوازش کردن با تجربه کامل آبگرم بدن، شامل ماساژ درمانی، اسکراب صورت، پا، مانیکور و پدیکور. می تواند مزایای روانی را به همراه داشته باشد و اعتماد به نفس را بهبود بخشد.

یک آبگرم سلامتی می‌تواند مشتریان را در برنامه‌های کاهش وزن ثبت‌نام کند تا فیزیک بدنی آنها را بهبود بخشد و از بیماری‌هایی که ناشی از چاقی و اضافه وزن است جلوگیری کند. خلاص شدن از شر این مایعات و سموم اضافی از بدن یکی از مهمترین عملکردهای درمان های سم زدایی موجود در اسپا است. سموم ممکن است با استفاده از “moxa Ventosa” یا ساکشن شمع از بدن ساکشن شوند. رژیم های پاکسازی داخلی و فیبر درمانی طبیعی نیز برای روده سالم تر و جلوگیری از سرطان دستگاه گوارش در دسترس هستند.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که صورت یکی از معدود رویکردهای آبگرم بدن است که باعث می شود فرد در عین حال احساس و ظاهر خوبی داشته باشد. اسپاها در واقع با سفت‌تر کردن پوست و جلوگیری از چین و چروک‌های زودرس، جایگاهی در درمان‌های ضد پیری ایجاد کرده‌اند. کاربردهای ماساژ درمانی، آب درمانی و حرارت درمانی برای بهبود گردش خون در بدن و کنترل فشار خون در بین بیماران ثابت شده است. گردش خون بهتر همچنین می تواند پاسخ ایمنی بدن در برابر عوامل بیماری زا مهاجم را افزایش دهد. این درمان ها همچنین می توانند درد آرتریت مزمن را به معنای طبیعی آن کاهش دهند. برخی از اسپاهای بهداشتی کلاس های یوگا و پیلاتس را ارائه می دهند که تنفس را بهبود می بخشد. ثابت شده است که آرامشی که فرد در طول یک جلسه در یک اسپا به دست می آورد، با بازگرداندن بیوریتم های طبیعی بدن، اختلالات خواب را بهبود می بخشد.

امکانات بی پایان هستند زیرا روندها و تحقیقات جدیدتر به طور مداوم در صنعت آبگرم دنبال می شود. گاهی اوقات فقط اهمیت سلامتی یک اسپا نیست که ذهن و بدن را ارضا می کند. فرهنگ آبگرم به فرصتی برای ارائه زمان شخصی واقعی یا “زمان من” به مردم تبدیل شده است. چنین آزادی برای نوازش کردن در این دنیای شلوغ ما واقعاً کمیاب و ارزشمند است.

رژیم لاغری سریع