اهدای عضو در خراسان شمالی/ سه بیمار بهبود یافتند


اهدای عضو در خراسان شمالی/ سه بیمار بهبود یافتند

معاون پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبر داد: اعضای بدن زن 65 ساله مرگ مغزی اهل شوگان خراسان شمالی به سه بیمار نیازمند اهدا شد.


به گزارش ایلنا از بجنورد، محمدرضا جمعه زاده در گفتگو با رسانه ها اظهار داشت: اعضای بدن زن 65 ساله مرگ مغزی اهل شوگان خراسان شمالی به سه بیمار نیازمند اهدا شد.

وی افزود: این بانوی متوفی در یگان ویژه بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد بستری و پس از تایید مرگ مغزی و با رضایت خانواده، اعضای بدن وی به سه بیمار اهدا شد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ادامه داد: سه عضو این بیمار مرگ مغزی از جمله پوست برای سوزاندن به بیماران اهدا شد و دو قرنیه نیز به بانک چشم ارسال شد.

وی با تاکید بر لزوم اجرای برنامه های مختلف آموزشی و فرهنگی در راستای فرهنگ سازی اهدای عضو، تصریح کرد: باید با همکاری دستگاه های فرهنگی و رسانه ها اطلاعات لازم به عموم مردم داده شود تا هر فردی بتواند سفیر باشد. اهدای عضو، نجات جان بیماران نیازمند

جمعه زاده با اشاره به اینکه بیش از 25 هزار بیمار در کشور منتظر پیوند عضو هستند، یادآور شد: علاقه مندان به این امر خداپسندانه با دریافت کارت اهدای عضو با ارسال کد کشوری به پیامک به گروه عمر طولانی بپیوندند. سیستم 3432.

این مسئول بیان کرد: سال گذشته اعضای بدن 5 بیمار مرگ مغزی در خراسان شمالی به 23 بیمار نیازمند عضو حیات دادند.


انتهای پست/