انیمیشن «زمین بازی» در جشنواره فیلم انیمیشن Zabot ایتالیا


انیمیشن «زمین بازی» ساخته سمانه اسدی اولین اکران بین المللی خود را در بخش رقابتی هفتمین جشنواره فیلم انیمیشن زابوت ایتالیا تجربه کرد.


به گزارش ایلنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل مرکز، در این جشنواره «زمین بازی» در تاریخ 7 آگوست 1401 (29 تیرماه) همراه با انیمیشن هایی از کشورهای فرانسه، بلژیک، آلمان، فلسطین، لبنان و … به نمایش درمی آید. ایتالیا ، 2021). درآمد.


انیمیشن بلند 8 دقیقه و 16 ثانیه ای «زمین بازی» از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 1400 با فناوری دیجیتال دو بعدی ساخته شده است. موسیقی این انیمیشن توسط مهدی قشقایی و صداگذاری توسط هوتن پورزکی انجام شده است.


در خلاصه داستان این فیلم آمده است: بیماری و روزهای یکنواخت بیمارستان، دختری را تا آمدن همکارش خسته و بی حوصله کرده است. آیا او آمده است تا برای همیشه با او بماند؟


سمانه اسدی، انیماتور، طراح داستان، کارشناس نقاشی از دانشگاه هنر شهید، کارگردانی و فیلم کوتاه «روفت» اولین و «زمین بازی» دومین تولید انیمیشن این کارگردان هستند.جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه پویانمایی «زابوت» با هدف دستیابی به جذابیت بین‌المللی، مسیری متفاوت از سایر جشنواره‌ها، با نوآوری‌های فرهنگی و مرجعی برای بینندگان انیمیشن و محوریت اصلی انتخاب فیلم ایجاد شد. این جشنواره موسیقی، متن و نقاشی است.


هفتمین جشنواره پویانمایی «زبوت» در چهار مرحله برگزار شد. در طول سه روز فیلم های هیئت انتخاب نمایش داده شد که مخاطبان فرصت رای دادن و حضور فعال در جشنواره را داشتند. در پایان سومین شب جشنواره، مراسم اهدای جوایز فیلم های برگزیده توسط هیئت داوران سه نفره برگزار شد و آهنگسازان موسیقی متن فیلم های کوتاه صامت را پخش کردند.


از 6 تا 8 آگوست 1401 (28 تا 30 ژوئیه 2022) هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه انیمیشن Zabot در ایتالیا برگزار شد.


انتهای پست/