انقلاب سلامتی

در کتاب “انقلاب سلامتی” پل زین فایزر صنعت تندرستی آمریکا را به عنوان یک صنعت 200 میلیارد دلاری در سال 2000 توصیف می کند (پیش بینی می شود در یک دهه به 1 تریلیون دلار برسد)، اما تعداد کمی از مردم واقعاً مفهوم واقعی سلامت را درک می کنند. آنها معتقدند اگر به اندازه دوستان یا اعضای خانواده خود مریض نشوند، سالم هستند.

اما سالم بودن چیزی فراتر از مراجعه نکردن به پزشک است. این در مورد نزدیک شدن به زندگی با انرژی، شادی و اشتیاق است. زمانی است که از بیرون کشیدن خود از رختخواب خودداری می کنید، زمانی است که برای بیدار ماندن به کافئین نیاز ندارید، و زمانی است که می توانید روز را به جای فرسودگی، با طراوت به پایان برسانید.

ساده ترین طرح سلامتی، مفهوم SEED است.

اس. – شش تا هشت ساعت در روز بخوابید و استراحت کنید

E. – به طور منظم ورزش کنید

E. – ثبات عاطفی (نگران نباشید، شاد باشید!)

دی – تغذیه (تغذیه صحیح)

اولین سه برآورده شدن الزامات نسبتاً آسان است. با کمی انضباط و تمرین می توانید خوب بخوابید، زمانی را برای پیاده روی سریع در محله پیدا کنید و یاد بگیرید که افکار مثبت داشته باشید. با این حال، چهارم برای بسیاری از مردم یک مانع است زیرا آنها نمی دانند تغذیه مناسب چیست و چگونه آن را دریافت کنند.

مشکل اکثر مردم این است که اگرچه رژیم غذایی را آشکارا نادیده می گیرند یا نادیده می گیرند، اما انتظار زندگی طولانی تری دارند. دیگران فست فود راحت و سالم می خواهند اما نمی دانند کجا آن را پیدا کنند. مواد مغذی مناسب به عنوان یک سبد غذایی متعادل تعریف می شود که سیستم ایمنی را تقویت می کند، طول عمر را افزایش می دهد و ظاهر، شادابی و هوشیاری ذهنی را بهبود می بخشد. به عنوان یک قانون کلی، غذاهای مغذی:

  • گیاهی باشید
  • سالم باشید و به نوعی استخراج نشوید
  • حداقل 12-15 گونه داشته باشید.
  • مواد طبیعی و سالم (قهوه و چای در این دسته قرار نمی گیرند)
  • سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی و مهمتر از همه آنتی اکسیدان ها، فیتونوترینت ها و پلی ساکاریدها باشد.
  • عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود یا مختل نکنید

اهمیت مکمل های غذایی مناسب تا همین اواخر شناخته شده بود. بسیاری از مردم نیازی به مصرف این مکمل ها نمی بینند زیرا معتقدند مواد مغذی موجود در رژیم غذایی روزانه آنها برای تقویت سیستم ایمنی کافی است. اگر رژیم غذایی مناسبی داشته باشیم، درست است.

رژیم لاغری سریع