انصراف از مسابقه موش می تواند یک انتخاب معتبر برای زندگی باشد

لیلی تاملین، بازیگر و کمدین آمریکایی گفت: “مشکل مسابقه موش این است که حتی اگر برنده شوید، باز هم یک موش هستید.” این یک تجزیه و تحلیل دقیق و عمیق از سبک زندگی تعقیب و گریز دیوانه کننده است که به نظر می رسد اکثر مردم محکوم به زندگی بارها و بارها، در تمام طول زندگی خود هستند! یک مسابقه کور پس از به اصطلاح چیزهای ظریف در زندگی. برای پول و قدرت و موقعیت اجتماعی و تعاریف پذیرفته شده موفقیت؛ دویدن در محل صرفاً برای همگام شدن با نفر بعدی. همه این عوامل دست به دست هم داده اند تا انسان امروزی موجودی رانده شده که تا روز مرگ می دود، می دود.

اما آیا این تنها راه ممکن برای زیستن و بودن است؟ آیا راه دیگری برای داشتن یک زندگی کامل و پربار وجود ندارد؟ آیا استرس و اضطراب روزانه از نژاد موش; مشکلات جسمی، عاطفی و روانی مرتبط؛ بدی های اجتناب ناپذیر زندگی مدرن؟ نه لزوما، همانطور که بسیاری از مردم در سراسر جهان در حال کشف هستند. انصراف از مسابقه موش در عصر اطلاعات، فناوری و برون سپاری در حال تبدیل شدن به یک امکان متمایز است و این امکانات در طول سال گذشته چندین برابر بهبود یافته است، زیرا جهان و شرکت ها جایگزین های 9-5 را درک کرده اند.

داستان های متعددی از افرادی وجود دارد که کنترل زندگی خود را به دست گرفته اند و در میانه جریان مسیر را تغییر می دهند. از متخصصان فروش که مشاغل پرسود را با MNC ها به منظور آموزش MBA کنار می گذارند تا مهندسانی که به رستوران داران تبدیل می شوند. جوانان تصمیم می گیرند از استرس زیاد، سرعت زیاد و دویدن دیوانه از نردبان دور شوند تا کاری را انجام دهند که از آن لذت می برند. این بزرگه! این یک ریسک است! اما اکثر آنها موافق هستند، ارزش هر دقیقه آن را دارد! آنها ممکن است حداقل برای مدتی پول کمتری به دست آورند، اما چیزی که در عوض به دست می آورند بیشتر از جبران ضرر مالی است.

اول از همه، کاهش شدید سطح استرس و اضطراب وجود دارد. که با خود مزایای زیادی برای سلامتی و شیوه زندگی به همراه دارد. این روزها بروز دیابت و فشار خون بالا در بیشتر مشاغل بسیار بالاست. افراد جوانتر و جوانتر به این بیماری مبتلا می شوند و اکثر آنها سابقه خانوادگی هیچ کدام از این بیماری ها را ندارند. کارشناسان معتقدند که این به دلیل سطوح بالای استرسی است که این افراد تحت تأثیر روزانه قرار دارند. حملات قلبی در سنین پایین‌تر و جوان‌تر اتفاق می‌افتد و باروری و میل جنسی در اکثر مراکز شهری بسیار کاهش یافته است. از شر استرس خلاص شوید، و voila! مشکلات به طور قابل توجهی کاهش می یابد، حتی به طور کامل ناپدید می شوند!

زمان کمتری که صرف دویدن به دنبال پول یا ابزار بعدی یا جدیدترین تلویزیون می‌شود به این معنی است که زمان بیشتری را برای انجام کارهایی که دوست دارید و گذراندن زمان با کیفیت با خانواده و دوستان در اختیار دارید. فعالیت‌های خلاقانه، سرگرمی‌ها و تعاملات اجتماعی، همگی استرس را بیشتر کاهش می‌دهند، نه اینکه زندگی را به شادی تبدیل می‌کنند و به مقدار زیادی معنا و رضایت می‌بخشند. و نکته واقعا سرگرم کننده این است که شما حتی مجبور نیستید از پول صرف نظر کنید! این روزها مشاوران، مانند فریلنسرها و صاحبان مشاغل، پول خوبی به دست می آورند. شاید حداقل برای مدتی به اندازه بسته حقوق و دستمزد مدیران شما نباشد تا زمانی که کارها را تا آن سطح بسازید، اما مزایا نیز بسیار زیاد است. و با تکنولوژی مدرن، همانطور که در سال گذشته شاهد بودیم، بسیار امکان پذیر است.

بنابراین نگاهی جدی به زندگی خود بیندازید و از مسابقه موش‌ها خارج شوید. حتی فکر کردن به آن کمک می کند. این احساس که هر زمان که بخواهید، از زندان خارج شده‌اید، باعث می‌شود اینجا و اکنون کمتر شبیه یک حکم زندان باشد و بیشتر شبیه یک انتخاب باشد.

رژیم لاغری سریع