انجام 604 سقط قطعی در خراسان رضوی


انجام 604 سقط قطعی در خراسان رضوی

معاون پیشگیری بهزیستی خراسان رضوی گفت: در سال 1400، 604 سقط جنین برنامه ریزی شده در استان انجام شده است.


به گزارش ایلنا از مشهد، غلامحسین دلبری در کارگاه بازآموزی مشاوران ژنتیک زیر نظر بهزیستی خراسان رضوی گفت: در واقع با این سقط ها 15 مرکز توانبخشی معلولان جسمی، ذهنی، ذهنی و مزمن تعطیل شدند.


وی در تشریح ضرورت غربالگری معلولان گفت: فعالیت هایی که در مراکز توانبخشی انجام می شود با حضور مسئولان و گروه های مختلف است و صحبت های زیادی در مورد آن می شود، اما کارهای بسیار مهمی برای پیشگیری از معلولیت در جامعه بهزیستی و معلولان انجام می شود. ” توجه مردم و مسئولان را کاهش می دهد.


معاون بهزیستی استان با تشکر از مشاوران و متخصصان ژنتیک استان که در مراکز مختلف به مردم خدمت می کنند، گفت: 18 مرکز مشاوره ژنتیک در استان برای پایش بهزیستی، 11 مرکز در مشهد و 2 مرکز در تربت حیدریه و نیشابور وجود دارد و یک مرکز نیز وجود دارد. در کشمیر در زاوه.


وی از رسیدگی به 1168 پرونده در سال گذشته برای مشاوره به کمیته مشاوره خبر داد و گفت: 6000 مددجوی کم درآمد، یارانه مشاوره و بازرسی پرداخت و 9 میلیارد یورو هزینه شده است.


دلبری به عنوان یکی از اهداف نمایندگان مجلس تلاش برای افزایش پیشگیری از معلولیت در استان در سال جاری را برشمرد و گفت: به کارشناسان اعلام کرده ایم که در حد توان هر مددجوی که منابع مالی لازم را ندارد، خواه بهزیستی باشد. مشتری یا نه، به کاهش بار جامعه کمک کند.


در این کارگاه که با حضور 25 مشاور ژنتیک از سراسر استان برگزار شد، معلمان 4 دانشگاه استان در چهار موضوع مرتبط با مشاوران ژنتیک سخنرانی کردند.


انتهای پیام/