امضای یادداشت تفاهم بین ایران و روسیه در زمینه استانداردسازی محصولات کشاورزی


امضای یادداشت تفاهم بین ایران و روسیه در زمینه استانداردسازی محصولات کشاورزی

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور برای اولین بار از امضای تفاهم نامه استانداردسازی محصولات کشاورزی ایران و روسیه خبر داد.


به گزارش ایلنا از وزارت جهاد کشاورزی، شاهپور علایی مقدم رئیس سازمان حفظ نباتات کشور برای اولین بار از امضای تفاهم نامه استانداردسازی محصولات کشاورزی ایران و روسیه خبر داد و گفت: مشکلات پیش آمده در حوزه صادرات مربوط به سلب مالکیت اطلاعات در زمینه یکپارچه سازی و سموم دفع آفات در حوزه مدیریت استفاده بهینه و همچنین استانداردسازی و هماهنگ سازی و محدودیت های باقیمانده آفت کش ها (MRL) می باشد. ) و استفاده از آفت کش ها.


وی با اشاره به اینکه برای اولین بار تفاهم نامه بسیار مهمی بین کشورمان و معاون وزیر فدراسیون روسیه و رئیس سازمان حفظ نباتات امضا شد، تصریح کرد: این تفاهم نامه با هدف یکپارچه سازی اطلاعات در این زمینه انجام شده است. رشته. تبادل دانش و الکترونیکی شدن کلیه گواهی های سلامت بین دو کشور یک کشور است

وی در خاتمه گفت: با امضای این تفاهم نامه پیش بینی می شود مبادلات تجاری دو کشور دو برابر شود که می تواند تاثیر زیادی بر درآمد ارزی کشورمان و همچنین امنیت غذایی دو کشور داشته باشد. .

سرگئی دانکورت، رئیس سرویس نظارت بر دامپزشکی و گیاه شناسی فدرال روسیه گفت: تضمین امنیت غذایی پایدار به صورت شفاف و با استانداردهای یکسان برای هر دو کشور مهم است و خوشبختانه با این سند تمام مشکلات گذشته حل خواهد شد.


انتهای پست/