امضای اولین یادداشت تفاهم بین کارگروه امنیتی مشترک ایران و تاجیکستان


امضای اولین یادداشت تفاهم بین کارگروه امنیتی مشترک ایران و تاجیکستان

نخستین نشست کارگروه مشترک امنیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان با امضای یادداشت تفاهم بین وزیران کشور پایان یافت.


به گزارش گروه سیاسی فارس، نخستین نشست کارگروه مشترک امنیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان با امضای یادداشت تفاهم وزیران کشور دو کشور به پایان رسید.


این اجلاس با حضور سجد مجید میراحمدی معاون امنیتی و امنیتی وزیر کشور و هیئت همراه و رحمان زاده معاون وزیر کشور جمهوری تاجیکستان و هیئت همراه از 20 ژوئن تا 2 ژوئیه در شهر دوشنبه برگزار شد. تاجیکستان


این کارگروه امنیتی مشترک برای اجرای توافقنامه همکاری امنیتی و انتظامی ایران و تاجیکستان در سال 2014 تشکیل شد.


در این کارگروه راه‌های بهبود روابط دو کشور در زمینه‌هایی مانند امنیت، اجرای قانون، مبارزه با تروریسم و ​​جرایم سازمان‌یافته، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تبادل اطلاعات و تجربیات در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پلیس و تعقیب وزارتخانه های مختلف پلیس و کشور درباره هماهنگی برای استقرار یک افسر رابط، هماهنگی برای لغو رژیم روادید بین دو کشور، همکاری و تبادل تجربه در زمینه امنیت مرزها توافق کردند.


معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در این سفر با رمضان رحیم زاده وزیر کشور تاجیکستان نیز دیدار و گفتگو کرد.


آقای رحیم زاده از ایجاد گروه ویژه امنیتی مشترک و اجرای توافقات موجود بین دو مقام ارشد و نیز آمادگی جمهوری تاجیکستان و وزارت کشور برای توسعه روابط در همه زمینه ها از جمله مبارزه با تروریسم استقبال کرد. و جنایت


وی خواستار جلوگیری از تهدیدات منطقه ای و تروریسم از طریق همکاری نزدیکتر بین دو کشور و همچنین اجرای توافقات صورت گرفته بین رهبران دو کشور و همچنین بندهای توافق شده در کار مشترک امنیتی دو کشور شد. گروه”.


معاون امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران در این دیدار گفت: تشکیل کارگروه امنیتی مشترک و توافقات صورت گرفته در آن موجب ارتقای امنیت دو کشور و مقابله با تهدیدات دو کشور می شود. عالی و سران دو کشور بر تقویت روابط در همه زمینه ها تاکید کردند.


وی با بیان امنیت تاجیکستان به عنوان امنیت ایران، آمادگی ایران را برای هر گونه کمک در این زمینه اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد که گروه ویژه امنیتی دو کشور بتوانند شرایط لازم را در این زمینه فراهم کنند. .


معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به ویژگی‌های مشترک غیرنظامی، فرهنگی و زبانی ایران و تاجیکستان، تسهیل سفر برای مبادلات تجاری، فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور را عامل مهمی در توسعه شهروندان دو کشور دانست. . این حزب برای اطمینان از شرایط لغو روادید تابعیت هر دو کشور را دریافت کرد.


انتهای پیام/