امر به معروف و نهی از منکر یکی از شاخصه های فرهنگ محرم است


امر به معروف و نهی از منکر یکی از شاخصه های فرهنگ محرم است

دبیر کل خانه کارگر گفت: در فرهنگ محرم یکی از ویژگی های شاخص این فرهنگ نه تنها شهادت و نماز است، بلکه امر به معروف و نهی از منکر نیز هست.


به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب در شب پنجم محرم و مراسم عزاداری امام حسین (ع) که در خانه کارگر برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه ماست که آنچه از نهضت حسینی فهمیده ایم به دیگران بگوییم.


دبیر کل خانه کارگر با اشاره به گفتگوهای امام حسین علیه السلام با برادرش محمد حنفیه قبل از عزیمت از حجاز به کوفه، یادآور شد: طبق آنچه از لهوف سید بن طاووس نیز نقل شده، امام فرمودند. در سخنان خود در پاسخ به برادرش که هدف از راهپیمایی من اصلاح دین اجدادم است که به تعبیری همان امر به معروف و نهی از منکر بود.


محجوب افزود: محمد حنفیه با یادآوری بی وفایی کوفیان به برادرش امام حسن (ع)، به امام (ع) هشدار داد که به سمت کوفه حرکت نکنند، اما پاسخ امام حسین (ع) همان اصرار برای جابه جایی و اصلاح دینشان بود. جد (ع).


دبیر کل خانه کارگر تاکید کرد: امام(ره) همواره در خطبه های خود از امر به معروف و نهی از منکر یاد می کردند و نسبت به تحولات ایجاد شده در دین جدش(ع) هشدار می دادند.


وی همچنین یادآور شد: صبح عاشورا پس از نماز، امام (ع) لشکر کوفه را به امر به معروف و نهی از منکر فرا می خواند و بعد از ظهر عاشورا در آخرین لحظات امر به معروف را اعلام می کند. و از منکر نهی می کند.. تکرار می کنند


سخنگوی ادار مجلس افزود: بازگویی آنچه از نهضت حسین فهمیده ایم، همان بازنشر امر به معروف و نهی از منکر در این عصر است. امام حسین علیه السلام جان خود را در راه تقویت این امر مهم در راه اصلاح دینی جدمش فدا کرد.


حسن صادقی (رئیس اتحادیه ایثارگران کار) نیز پیش از سخنان علیرضا محجوب به ایثار و شهادت قاسم بن حسن علیه السلام اشاره کرد و اظهار داشت: انتخاب مرگ در جوانی و انتخاب مرگ در راه خدا نشان از فرهیختگی بالا دارد. ظرفیت یک فرد


وی ادامه داد: حضرت قاسم علیه السلام با انتخاب شهادت در راه خدا توانست به همه ما ثابت کند که حتی در سنین نوجوانی می توان بزرگوار بود و الگوی نوجوانان و جوانان شد. مردم در عرصه اجتماعی زمان خود و دیگر اعصار.


صادقی تصریح کرد: اگر سیر زندگی پیروان مکتب امام حسین (ع) را مطالعه کنیم به ماهیت و تأثیر عناصر فداکاری و تلاش در همه نسل ها حتی در نوجوانی و عمر کوتاه پی می بریم.


رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری افزود: حضرت قاسم (علیه السلام) به ما آموخت که جوانان باید در جمع بزرگترها تلاش کنند و تمرین کنند چرا که جانبازان و سالمندان تجربه و کوله باری از علم دارند تا جوانان بتوانند از زندگی آبرومندانه و کسب دانش در مورد چگونگی زندگی کردن


وی در ادامه تقویت بینش معاد و نگاه آخرت و معاد را در نوجوانان و جوانان توصیه کرد و تصریح کرد: جوانان ما در دوران جنگ از جمله کسانی بودند که در روز عاشورا جان خود را فدا کردند و به دیدار رفتند. مرگ. راه خدا


لازم به ذکر است محمد امین (دبیر کل بزرگترین اتحادیه صنفی ترکیه) میهمان مراسم عزاداری امروز بود و دقایقی را با عزاداران امام حسین (ع) سپری کرد.


وی در توصیف اختیاری بودن امام حسین (ع) گفت: امام حسین (ع) امام همه ماست و همه باید از او درس بگیریم. امروز همراه شما هستم تا در عزای عزاداران حسینی شریک باشم.


انتهای پیام/