اقتصاد سینما سرتاسر تریبون است و ابهامات و ابهامات حوزه باید برطرف شود.


اقتصاد سینما سرتاسر تریبون است و ابهامات و ابهامات حوزه باید برطرف شود.

رئیس سازمان سینمایی از سکوهای فیلمو، نماوا و فیلم نت بازدید کرد.


به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی و بصری، محمد خزایی رئیس سازمان سینمایی و کدیر آشنا یزدان اشیری معاون توسعه و مطالعات فناوری سازمان. ، مشاور رئیس سازمان و مدیر کل روابط عمومی و کامران مالکی مشاور صنفی سازمان سینمایی روز گذشته (18 مرداد) از دفاتر پلتفرم های فیلمو، نماوا و فیلم نت بازدید و از قسمت های مختلف این سامانه ها بازدید کرد.


در این بازدید محمدجواد شکوری مقدم مدیرعامل آپارات و فیلمو، محمدمهدی شکوری مقدم مدیرعامل آپارات و فیلمو، محمدحسن ساززاده مدیرعامل نماوا، مهدی جزدانی مدیر نماوا، علی سرتیپی مدیر سیستم فیلم نت و محمدرضا صابری نماینده انجمن سینماگران در خصوص مشکلات و مشکلات صحبت کردند. چالش ها و همچنین انتظارات این حوزه مورد بحث قرار گرفت.


با تاکید بر اهمیت و تاثیر بسترها در اشتغال، رونق تولید آثار ویدئویی و سریال سازی، امنیت سرمایه گذاری و کارکرد سرگرمی این آثار برای خانواده ها و جامعه و همچنین اشتغال بیش از هزار نفر. به طور مستقیم و حدود 7 هزار نفر به صورت غیرمستقیم و در قالب پروژه، تاثیر این صنعت بر ماهواره کاهش مخاطبان برنامه ها و لزوم اعتماد به این سامانه ها به عنوان شرکت های تولیدی از جمله محورهای مطرح شده توسط مدیران پلتفرم در این بازدید است. رئیس سازمان سینمایی کشور برای این سامانه ها. همچنین مدیران پلتفرم از مدیر سینما خواستند به پلتفرم های صنعت تصویر اعتماد کنند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای هم افزایی این ظرفیت در صدور مجوز محصولات ویدئویی کمک و حمایت کند.


مدیران سکوها در این بازدید اظهار داشتند: در شرایط امروز اقتصاد سینما به سکوها گره خورده است و باید ابهامات و ابهامات این حوزه برطرف شود تا رونق و امنیت مضاعف در این عرصه ایجاد شود.


در ادامه این نشست ها، رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به اهمیت سکوها در دنیای مدرن و نیاز جامعه به آن، بر لزوم همگرایی و استفاده از همه امکانات صنعت تصویر تاکید کرد و افزود: عملیات اجرایی شبکه های نمایش خانگی ظرفیت اشتغال و فضای فرهنگی را افزایش می دهد دولت کمک می کند. وزارت فرهنگ و نهضت اسلامی نیز برای توسعه و ایجاد بازارهای جدید قدم هایی برداشته اند، اما اکنون بیش از هر زمان دیگری نیازمند ایجاد نهضت تولید و محتوا هستیم. جامعه ایران سهم زیادی از قدرت مردم در حوزه صنعت تصویر دارد. از جمله ظرفیت های بالقوه ما فارغ التحصیلان دانشگاهی، فعالان سینمای تجربی، دانشجویان و علاقمندان مدارس و مراکز فیلمسازی جدید است و قطعاً شاهد تحولات مهمی در این زمینه و تقویت فرآیندهای محتوایی خواهیم بود.


خزاعی ادامه داد: توانایی بسترها در ایجاد نشاط و سرگرمی برای سینماگران، اشتغال و رونق کسب و کار کاملاً محسوس است. پلتفرم ها یکی از مولفه های مهم صنعت تصویر هستند و قطعا باید به این صنعت بومی و تولیدات ملی و محلی آن توجه جدی شود. البته نگرانی‌ها و ملاحظاتی در مورد محتوای این محصولات وجود دارد که باید به آن توجه کرد، چرا که این مسائل و دغدغه‌های حساس اهمیت و کارکردهای مهم این صنعت را نشان می‌دهد.


رئیس سازمان ملی فیلمبرداری گفت: در حال حاضر محصولات سینمای خانگی و VOD اقتصاد قوی در کشورهای همسایه ایجاد کرده است و تعداد زیادی از کشورهای منطقه بازار مصرف آنها محسوب می شود. همچنین به لطف منابع انسانی باکیفیت و خلاق و توانایی در توسعه صنعت تصویر و سریال، می توانیم با جدیت بیشتری در این رقابت منطقه ای شرکت کنیم.


خزاعی توجه به جایگاه VOD و نفوذ آن در جامعه امروز را ضروری و مهم دانست و افزود: همزمان با رشد فناوری های نوین، سبد مصرف خانوار نیز دستخوش تغییراتی شده است. حتی در پستی که شما اشاره کردید، VOD ها اشتهای مخاطب را به ماهواره کاهش داده اند و به درستی می توانیم از این توانایی برای تفکر در کارکردهای فرهنگی و اجتماعی آن با تولید محتوای مناسب و هدفمند با حفظ جنبه های سرگرمی و سرگرمی استفاده کنیم.


وی استفاده از پلتفرم ها را یک ضرورت برای رشد صنعت سینما و تصویر خواند و ادامه داد: این صنعت در دوران کرونا تا حدودی به نیازهای جامعه در خلاء سینماها پاسخ داده است. با ظهور فناوری‌های جدید در صنعت تصویر و گسترش آن در جامعه، جهان امروز با محصولات و محتواهای متنوعی مواجه است، اما محدودیتی وجود ندارد. باید به فکر ارتقای کیفیت محتوا با رویکرد نظارتی و نظارتی بود.


خزاعی افرود: اگر پیدا کردن بستر و دسترسی آسان مردم به فیلم ها، سریال ها و تولیدات ایرانی مهم باشد، رغبت مردم برای تماشای فیلم های خارجی یا رفتن به ماهواره کاهش می یابد.


وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد که به زودی با حضور وزیر محترم فرهنگ و رهبری اسلامی جناب آقای دکتر. اسماعیلی و رئیس رسانه ملی و سایر نهادهای ذیصلاح دکتر. بسترهای جلسات و تعاملات اجماع جبلی روشن خواهد شد.


انتهای پست/