افشای مسئولیت مدیرعامل سازمان غذا و دارو در یک شرکت بزرگ دارویی!به گزارش ایلنا به نقل از دنیای اقتصاد: در حالی که چند هفته پیش هشدارها و پیش بینی ها درباره شیوع دور جدید ویروس کرونا در کشور چندان جدی گرفته نمی شد، مسئولان وزارت بهداشت در نهایت به این موضوع توافق کردند که جدیدتر و جدی تر باشد. باید برای مبارزه با این ویروس تدابیری اتخاذ شود، اینکه ویروس کرونا نفس های آخر خود را می کشد، عادی سازی در جامعه تشدید شد و بسیاری معتقد بودند که نیازی به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و همچنین تزریق دوز تقویت کننده واکسن نیست.


این انتقاد از سوی نمایندگان مجلس و کارشناسان به وزارت بهداشت و به ویژه سازمان غذا و دارو مطرح شد که اگرچه زمان رکن مهم شیوع کرونا بوده و تغییرات این اپیدمی بسیار سریع و پویا بوده است، اما تصمیماتی اتخاذ شده است. . استراتژی خود را به روز نکرد و مانند ماه هایی که کرونا فروکش کرد در تبلیغات، رسانه و اجرایی عمل کرد. این در حالی است که توجه دقیق به آمارهای منتشر شده این واقعیت نگران کننده را به خوبی نشان می دهد که اگر از آن چشم پوشی کنیم، دوباره روزهای سیاهی را مانند ششمین اوج قبل از شروع فصل پاییز و هر ساعت و هر ساعت تجربه خواهیم کرد. روزی که تعداد قابل توجهی از هموطنان ما خواهند مرد، بیایید دست بدهیم. بر اساس برخی مقایسه های آماری میزان آلودگی روزانه در اولین روز تابستان 1401 با روزهای اول مردادماه، میزان ابتلا روزانه حدود 20 برابر شده است که برای شهروندان تکان دهنده و برای مسئولان هشدار دهنده است.


تضاد منافع یا ناتوانی


به نظر می‌رسد یکی از بزرگ‌ترین انتقادات در روزهای اخیر این است که طرح دروار همزمان با شیوع ویروس کرونا آغاز شده است. در حالی که برخی از بهارستان نشینان در صحبت ها و مصاحبه های خود بدون فکر به زیرساخت های لازم از آغاز این پروژه بزرگ انتقاد کرده اند، همزمانی این پروژه با هفتمین پیک مشکلاتی را برای تامین نیازهای درمانی اهالی ایجاد کرده است. از کمبود سرم مانند سال گذشته تا عدم توانایی در مدیریت تزریق واکسن کرونا همزمان با افزایش هشدارها نشان داد که راهبرد وزارت بهداشت به ویژه سازمان غذا و دارو موفق شده دو بار سنگین یعنی دارویار و شیوع ویروس جدید کرونا را از بین ببرد. چنین نتیجه ای نمایندگان مجلس را که سال گذشته عمدتاً حامی عمل جراحی بزرگ اقتصادی دولت و طرح 4200 برداشت ارزی دولت بودند، مجبور کرد این بار برخلاف گذشته لب به انتقاد رسمی و عمومی بگشایند و وضعیت پزشکی را مورد انتقاد جدی قرار دهند. در هفته های اخیر در کشور


محور این انتقاد سازمان غذا و دارو بود که نمایندگان آن مدعی شده بودند «کارگزاران از آغاز طرح داروآرا نزد مردم مطلع شده اند» (توئیت نماینده مجلس در مجلس). این انتقاد نشان داد که نشانه های اولیه ناکامی وزارت بهداشت در اجرای یک طرح مهم و ملی به سرعت آشکار شد و یکی از مهم ترین دلایل آن عدم رایزنی و هماهنگی با نمایندگان مردم به ویژه بهداشت و درمان بود. کمیسیون مجلس برای شروع این طرح. سوالی که سخنران و برخی از اعضای این پنل را به طرح پرسش‌های اشاره‌ای از سوی مسئولان ارشد سازمان غذا و دارو و سپس چند تن دیگر از نمایندگان مانند کمال حسین‌پور نماینده مردم پیرانشهر برانگیخت. در یادداشتی خطاب به عین‌اللهی وزیر بهداشت، سازمان غذا و دارو، آن را گروهی با «تضاد منافع» خواند که قبلاً از شرکت‌های داخلی در موضوع مهم تولید واکسن کرونا حمایت نمی‌کرد.


به گفته این نمایندگان، کوتاهی در اجرای طرح درور باعث شده است که قیمت داروها در شرایط بد اقتصادی قرار گیرد و وزیر بهداشت باید هرچه سریعتر در این زمینه ورود کند. به نظر می رسد مرجع اصلی سخنگو برای موضوع تضاد منافع در سازمان غذا و دارو، مالکیت این مقام دولتی بر یکی از شرکت های معروف البرز دارو با نام بورسی «دالبر» باشد که گفته می شود. “عمومی” و بدون سهام. هست. با این حال، البرز دارو یکی از بزرگترین و پرفروش ترین شرکت های دارویی کشور است که اکنون که وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور و مرگ هموطنانمان تشدید شده و به روزهای تلخ سال گذشته باز می گردد. . ، باید منتظر ماند و دید که دولت برای مهار این موج چه خواهد کرد. ، بازگشت به انتقادات نمایندگی و کارشناسی مسئولان یا تغییر اساسی در استراتژی شکست خورده فعلی؟


انتهای پست/