افزایش شدید معاینات بدنی داوطلبان / از 10 سال به 5 سال حبس برای متخلفان


افزایش شدید معاینات بدنی داوطلبان / از 10 سال به 5 سال حبس برای متخلفان

رئیس سازمان سنجش گفت: توصیه ما به داوطلبان این است که قبل از شرکت در کنکور از گزارش فعالیت گروه های متخلف نترسند و از این شبکه ها خارج شوند. زیرا عضویت آنها یا حتی والدین داوطلبان در این گروه ها و شبکه ها جرم محسوب می شود.


به گزارش ایلنا، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور امروز در نشست خبری که در ستاد سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، نحوه شرکت در کنکور 1400 از هفته آینده را تشریح کرد و گفت: کنکور 1401 برگزار می شود. چهارشنبه آینده با یک مسابقه داوطلبانه هنری و 4 روز تا شنبه ادامه دارد.


پیشرفته ترین اسکنر را برای پاسخ بخرید


وی با تاکید بر اینکه کنکور امسال از نظر فرم تغییرات بسیار خوبی داشته است، ادامه داد: در حوزه تغییرات فرم، دیروز توانستیم اولین اسکنر پیشرفته را که پاسخنامه را اسکن می کند خریداری کنیم. “. در سال های گذشته یک میلیون و 500 هزار پاسخ در کنکور داشتیم که به 4 میلیون و 500 هزار پاسخ رسیده است و تجهیزات خریداری شده با سرعت بالایی قادر به اسکن پاسخ ها هستند.


رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: دلیل افزایش تعداد پاسخنامه در کنکور امسال این بود که تعداد دفترچه ها و پاسخنامه ها را افزایش دادیم اما در سال های گذشته فقط یک پاسخنامه و یک دفترچه توزیع می شد. به نامزدها.”


پورعباس به آمار داوطلبان ارشد و اول در کنکور 1401 اشاره کرد و گفت: امسال دو داوطلب 81، 178، 275 و 374 ساله داریم که یک نفر 73 ساله و 4 داوطلب 13 ساله هستند که این داوطلبان از شیراز، تهران، کارایا، آمله و اردبیل در آزمون های مختلف تجربی، انسانی، ریاضی و زبان شرکت کردند.


پورعباس درباره نحوه تامین امنیت کنکور 1401 نیز گفت: 95 درصد شبکه های اجتماعی و متخلفان به دلیل اخاذی و محرومیت از داوطلبان ایجاد می شوند. تا زمانی که هیچ فعالیتی برای افشاگری و پرسش نداشته باشند. در واقع از نامزدها شناسنامه عکس دار دریافت می کنند و از آن به عنوان برگ برنده برای ادامه سیاه نمایی استفاده می کنند.


از گزارش فعالیت گروه های متجاوز نترسید


وی تاکید کرد: توصیه ما به داوطلبان این است که از گزارش فعالیت این گروه های متخلف نترسند و قبل از شرکت در کنکور از این شبکه ها خارج شوند. زیرا عضویت آنها یا حتی والدین داوطلبان در این گروه ها و شبکه ها جرم محسوب می شود.


رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: برخی متخلفان سعی می کنند به سؤالات کنکور دسترسی پیدا کنند در حالی که یکی از سخت ترین قرنطینه ها در قسمت سؤالات انجام می شود و دفترچه ها و پاسخنامه ها را به هم وصل کرده و در نایلون مهر می زنیم.


وی گفت: تلاش مجرمان برای دسترسی به سوالات از زمانی شروع می شود که دفترچه توسط یک داوطلب باز می شود و ممکن است افراد داوطلبانه بخواهند با دوربین های مدرن مانند حلقه، کراوات یا دکمه تقلب کنند، اما ما این افراد هستیم. حرفه را شناسایی کرده اند و شناسایی این افراد در جلسه غربالگری ادامه خواهد داشت و با مجازات های سنگینی مواجه خواهند شد. به طوری که در صورت ارتکاب متخلف توسط داوطلب به مدت 10 سال تعلیق و در صورت ارتکاب فرد غیر داوطلب به 5 سال حبس محکوم می شوند.


رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از تخلف در آزمون اقدامات زیادی انجام داده ایم، از جمله اینکه عکس گرفتن از پرسشنامه و ارسال آن به خارج از جلسه آزمون توسط داوطلب حدود 30 دقیقه طول می کشد. و 30 دقیقه.” ساختن کلید زمان می برد و 30 دقیقه طول می کشد تا کلید به دست داوطلب برسد. به همین دلیل دفترچه ها را به 3 دفترچه تقسیم کرده ایم که داوطلب موظف است پس از پاسخگویی به هر دفترچه آن را تحویل دهد. در نتیجه احتمال تقلب منتفی است. در سال های گذشته پاسخ ها و جزوات به مدت 4 ساعت و 45 دقیقه در اختیار داوطلبان قرار می گرفت، فرصت های زیادی برای تقلب و کاهش امنیت وجود داشت.


دکتر پورعباس خاطرنشان کرد: معاینات بدنی و فیزیکی داوطلبان در سال جاری به شدت افزایش می یابد و افراد به هیچ وجه اجازه نخواهند داشت موبایل خود را با خود به جلسه امتحان ببرند، امسال سال محرومیت است و در صورت تقلب محسوب می شود. تلفن همراه به آزمون ورودی تحویل داده می شود. چرا که به کمک ابزارهای ساخته شده توسط شرکت های دانش بنیان می توان داوطلبانی را شناسایی کرد که این شرایط را ندارند.


سوال کنکور 1401 محتواست


وی تاکید کرد: سوال کنکور 1401 محتوایی و هر سوال بر اساس محتوای کتاب دارای 4 نوع است.


رئیس سازمان سنجش همچنین از هوشمند شدن روند رشته پرستاری خبر داد و گفت: به عنوان مثال دانشگاه فرهنگیان به دلیل بازار کار تضمینی در صدر جدول قرار دارد اما در رشته ریاضی رکود مهندسی ملی کند شده است و ما انتظار داریم که از این پس و کشاورزی روند رونق بهتری در این مناطق داشته باشد.


دکتر پورعباس درباره زمان اعلام نتایج کنکور نیز تاکید کرد: نتایج اولیه کنکور 1401 اواسط مرداد ماه اعلام می شود و داوطلبان می توانند با فاصله زمانی 4 تا 5 روزه یعنی 4 تا 5 روز رشته خود را آغاز کنند. از دهه سوم مردادماه


رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در خاتمه به نیروی قرنطینه در بخش آزمون این سازمان اشاره کرد و گفت: دو قرنطینه در این سازمان داریم که یک بار قرنطینه قبل از بازرسی انجام شده و افراد به مدت سه ماه قرنطینه هستند. ” هست. این افراد در سال جاری از طریق کانال های زیرزمینی به خوابگاه مناسب آنها منتقل می شوند. تعداد آنها کمتر از 100 نفر است و یک روز بعد از امتحان آزاد می شوند. قرنطینه دوم از صبح روز چهارشنبه اولین روز کنکور آغاز می شود و این افراد پاسخ های خود را می خوانند. خوانده خواهد شد.انتهای پست/