افزایش تدریجی دما از ابتدای هفته آینده / کاهش کیفیت هوا در غرب کشور


افزایش تدریجی دما از ابتدای هفته آینده / کاهش کیفیت هوا در غرب کشور

رئیس مرکز پیش بینی خطرات جوی و مدیریت بحران کشور با تشریح وضعیت جوی استان های کشور در روزهای آینده از افزایش تدریجی دما و گرد و خاک در روزهای آینده خبر داد.


به گزارش ایلنا، صادق ضیائیان درباره وضعیت جوی کشور گفت: آذربایجان شرقی و اردبیل. روزهای جمعه و شنبه (3 و 14 تیرماه) در نواحی و نقاطی از البرز مرکزی و یکشنبه (14 تیرماه) بارش خفیف باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.


وی ادامه داد: طی سه روز آینده (3 تا 5 تیرماه) در مناطقی از سیستان و بخارست، کرمان و شرق هرمزگان به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ابر، رعد و برق و وزش باد شدید کوتاه مدت پیش بینی می شود.


ضیائیان افزود: امروز سوم تیرماه گرد و غبار منتقل شده از محله غربی باعث کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در نوار غربی و جنوبی کشور، به تدریج در نقاط مرکزی و استان های دامنه البرز می شود.


رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت خطرات جوی کشور ادامه داد: امروز (3 تیرماه) در استان های ساحلی خزر، بخش هایی از مرکز، جنوب شرق، شرق و شمال شرق سرعت وزش باد و مناطق غبارآلود پیش بینی می شود. روز شنبه (4 تیر) در مناطق شرق و شمال شرق شرایط حاکم خواهد بود.


وی با اشاره به اینکه امروز (دوم تیرماه) در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور افزایش محسوس دما خواهیم داشت، تاکید کرد: از شنبه تا دوشنبه (14 تا 16 تیرماه) افزایش تدریجی دما وجود دارد. در اکثر نقاط کشور پیش بینی می شود.


به گفته ضیان، دریای خزر امروز و دریای عمان و تنگه هرمز تا دو روز آینده شنبه (4 تیرماه) در شرق و مرکز دریای عمان ناهموار خواهد بود. از خلیج فارس روز یکشنبه (5 تیر) شرق دریای عمان و به تدریج در غرب خلیج فارس و دوشنبه در خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر ناهموار پیش بینی می شود.


رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت ریسک آب و هوا با اشاره به وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (12 تیرماه) صاف و گاهی وزش باد و کمینه دمای 25 و حداکثر 35 درجه سانتی گراد است. درجهی سلسیوس. و شنبه (14 تیرماه) صاف با کمینه دمای 26 درجه سانتیگراد و بیشینه 37 درجه سانتیگراد. امروز و فردا (1 و 2 تیرماه) اهواز با 43 و 45 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 12 و 9 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.انتهای پیام/