افتتاح 1400 پروژه محرومیت زدایی در فارس


افتتاح 1400 پروژه محرومیت زدایی در فارس

فرمانده سپاه فجر از افتتاح 1400 پروژه محرومیت زدایی در استان همزمان با ایام محرم خبر داد.


به گزارش ایلنا، سردار جداالله بوعلی در حاشیه این مراسم افزود: به پاس این ایام متعلق به سیدالشهداء(ع)، قرارگاه محرومیت زدایی استان فارس و قرارگاه احمد بن موسی(ع) شیراز که مسئولیت آن را بر عهده دارد. 1400 پروژه با محرومیت زدایی از محلات شیراز تکمیل شد.. محرومیت زدایی کامل.


وی ادامه داد: این طرح ها در بخش های مختلف، ساخت و ساز مسکن مستضعفان، ساخت خانه طلاب، بازسازی و ساخت مسجد و… اجرا شده است.


فرمانده سپاه فجر افزود: این پروژه ها شامل ساخت خانه های مستضعفان، نوسازی مستضعفان، انشعاب برخی از مستضعفان، نوسازی و ساخت مساجد، نوسازی و تجهیز و ساخت سالن های ورزشی، ساخت بناهای علمی بود. خانه و کتابخانه هم اکنون در استان فارس و شهرستان شیراز قرار دارد.مأموریت اردوگاه محرومیت زدایی احمد بن موسی (ع) اجرا شد.


بوعلی ارزش این پروژه ها را بیش از 500 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبارات از طریق قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران، کمیته امداد، نهادها و سازمان ها و همچنین خیرین تامین شد و در نهایت کار به پایان رسید. امروز شاهد استثمار آنها هستیم.


فرمانده سپاه فجر فارس یادآور شد: سپاه اقدامات متعددی را در کشور برای جلوگیری از محرومیت زدایی انجام می دهد و به همین دلیل قرارگاه های متعددی را برای پیگیری گسترده این کار ایجاد کرده است، در استان فارس نیز با کمک ظرفیت ادارات، قرارگاهی در سطح استانی ایجاد کرده ایم. توسط والی و در شیراز به رهبری والی و با حضور اردوگاه احمد بن موسی علیه السلام. این قرارگاه در شیراز و مرکز استان به نام قرارگاه سیانت از سومین حرم اهل بیت علیهم السلام واقع شده است که می تواند به نحوی در محرومیت آنان تأثیر بگذارد، عضویت و هم افزایی و همکاری با یکدیگر دارند.


وی با بیان اینکه در این راستا 32 محله در شیراز را شناسایی کرده ایم که نسبت به سایر محله ها از برخورداری کمتری برخوردار هستند و مشکلاتی دارند که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، این کار را انجام دادیم و وارد قسمت هایی شدیم که بتوانیم تغییراتی در محلات ایجاد کنیم.


بوعلی با اعلام اینکه شعار ما ایجاد محلات اسلامی است، گفت: با این رویکرد وارد عرصه محرومیت زدایی شدیم که در ابعاد مختلف اجرا می شود و تنها عمرانی نیست، بلکه ابعاد فرهنگی و اجتماعی را نیز در بر می گیرد. به این ترتیب طرح و کارهای احرار را پیش می بریم. ما مشاوره، آموزش و توانمندسازی را دنبال می کنیم.


فرمانده سپاه فجر فارس از راه اندازی بیش از 62 کارگاه اشتغال در شیراز خبر داد و گفت: هر کارگاه متشکل از مشاغل مختلف است که توانمندسازی و تولید در آن صورت می گیرد و در نهایت کسانی که واجد شرایط شوند می توانند از این حرفه برای مشاغل خانگی استفاده کنند. در این راستا موفق شدیم برای بیش از 3 هزار نفر در شیراز اشتغال مستقیم ایجاد کنیم.


وی با بیان اینکه امروز در چندین کارگاه اشتغال زایی حضور یافتم، گفت: الحمدلله فرصت های زیادی در استان فارس وجود دارد که اگر فضا داده شود می تواند به اشتغال زایی و تولید کمک کند.


بوعلی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه قرارگاه احمد بن موسی شیراز و قرارگاه سازندگی استان در حال انجام اقداماتی برای رفع کمبود هستند، گفت: هم قرارگاه بسیج سازندگی و هم قرارگاه سازندگی آبادانی کار را بر عهده دارند. که هزاران پروژه را در استان انجام می دهد به عنوان مثال یکی از اقدامات جهاد آبرسانی است که شامل آبرسانی به 372 روستا می شود.


فرمانده سپاه فجر فارس از در نظر گرفتن 3000 مسکن برای ساخت مسکن مستضعفان خبر داد و گفت: اقدامات گسترده ای در زمینه اشتغال، تاسیسات آبی، راه روستایی و… در حال انجام است.


انتهای پست/