افتتاح اولین آزمایشگاه غربالگری خون در خراسان شمالی امکان پذیر است / فقط مراکز انتقال خون در بجنورد و شیروان


افتتاح اولین آزمایشگاه غربالگری خون در خراسان شمالی امکان پذیر است / فقط مراکز انتقال خون در بجنورد و شیروان

رئیس اداره کل انتقال خون خراسان شمالی گفت: اولین آزمایشگاه غربالگری تشخیص و درمان به موقع انواع کم خونی با اختصاص 500 میلیون تومان افتتاح شده و امسال به بهره برداری می رسد.


به گزارش ایلنا از بجنورد، هادی نوری اظهار کرد: تاکنون آزمایش های غربالگری خون در خراسان شمالی در استان های همجوار از جمله مشهد انجام می شد که بار مالی زیادی برای مردم منطقه ایجاد کرد و با راه اندازی این امر. کشور مستقل مرکز، هیچ هزینه اضافی مورد نیاز نیست، این برای این نوع معاینه اضافی نیست.


وی تصریح کرد: آزمایش های غربالگری مجموعه ای از آزمایش های خون و سونوگرافی است که برای بررسی سلامت جنین و بررسی گروه های پرخطر از نظر بیماری های عفونی، سندرم داون و برخی دیگر از نقایص ژنتیکی و ناهنجاری های جسمی در ماه های مختلف زندگی انجام می شود. . حاملگی وجود خواهد داشت


رئیس اداره انتقال خون خراسان شمالی افزود: پایگاه های خون به دلیل سهولت در اهدای خون از اهمیت بالایی برخوردار است و این مراکز فقط در شهرستان های بجنورد و شیروان دایر هستند و در 6 شهرستان دیگر استان نیز فعالیت دارند. موبایل نیز هستند.


وی بیان کرد: مرکز خونگیری در شهر اسفرین روزهای شنبه و دوشنبه فعالیت می کند و اخیرا زمینی به مساحت 500 متر مربع برای احداث مرکز خونگیری در نظر گرفته شده است که شخم زده می شود. هفته دولت


رئیس اداره انتقال خون خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در سفر دوم تیرماه رئیس جمهور به خراسان شمالی مقرر شد 2 دستگاه اتوبوس خونگیری در اختیار استان قرار گیرد که تامین این دستگاه ها در دست بررسی است.


نوری با اشاره به اینکه تخصیص این اتوبوس ها برای اولین بار در خراسان شمالی و در دولت سیزدهم اجرا شد، افزود: هر 2 دستگاه اتوبوس 20 میلیارد تومان برآورد شده است که به زودی توسط سازمان انتقال خون تامین و در دسترس خواهد بود. به استان.


انتقال خون خراسان شمالی نیاز خون 12 بیمارستان و نیاز خونی تمامی مراکز درمانی استان را تامین می کند.


خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد که 44 درصد آنها در روستاها زندگی می کنند.


انتهای پست/