اعلام آمادگی بایدن برای مذاکرات فوری در مورد سیستم جدید کنترل تسلیحات


اعلام آمادگی بایدن برای مذاکرات فوری در مورد سیستم جدید کنترل تسلیحات

رئیس جمهور آمریکا آمادگی کشورش را برای مذاکره فوری درباره سیستم جدید کنترل تسلیحات اعلام کرد.


به گزارش ایلنا، به نقل از اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا امروز – دوشنبه – در دهمین کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای اعلام کرد که دولتش آماده مذاکره فوری درباره یک سیستم جدید کنترل تسلیحات برای جایگزینی معاهده شروع جدید است که منقضی می شود. 2026. سال.


بایدن طی سخنانی در این کنفرانس گفت: «ایالات متحده بار دیگر بر تعهد خود به جهان برای مسئول بودن در قبال زرادخانه هسته‌ای خود و ادامه کار برای رسیدن به هدف نهایی جهانی بدون سلاح هسته‌ای تاکید می‌کند.» به همین دلیل، دولت من کاهش نقش سلاح های هسته ای را در اولویت استراتژی امنیت ملی کشور قرار داد.


وی تاکید کرد که این معاهده همواره مبتنی بر عدم اشاعه تسلیحات بین آمریکا و فدراسیون روسیه بوده است. حتی در اوج جنگ سرد، ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی توانستند برای حفظ مسئولیت مشترک خود برای ثبات استراتژیک با یکدیگر همکاری کنند.


بایدن بر تمایل کشورش برای مذاکره با روسیه در مورد یک سیستم جدید کنترل تسلیحات تاکید کرد و گفت: “امروز، دولت من آماده مذاکره فوری در مورد یک سیستم کنترل تسلیحات جدید برای جایگزینی معاهده استارت جدید است که در سال 2026 منقضی می شود. اما مذاکرات مستلزم یک مشتاق است. و شریک حسن نیت “روسیه باید تمایل خود را برای از سرگیری کار بر روی کنترل تسلیحات هسته ای با ایالات متحده نشان دهد.”


او معتقد بود که چین یک کشور دارای تسلیحات هسته‌ای است که مسئول پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای است.انتهای پست/